Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: спортен филтър и монжаж при GTV

  1. #16

    Default

    Колеги само още едно въпросче, наи добре е филтера да е с такава форма като оригиналния и да бъде поставен в кутията нали така, защото би трябвало тези от алфа да са го пресметнали че там е наи добре
    GTV-power

  2. #17
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev View Post
    По реални Дино тест диаграми след поставянето на "спортен филтър" мощността на МПС-то се увеличава с невероятните 1-2 к.с и то само въвъ високите обороти
    Незнам някой да е тествал на моя мотор точно това
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #18

    Default

    Малко коментари за спортният филтър :

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F1%EC%FA%ED%F2

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F1%EC%FA%ED%F2
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  4. #19
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Незнам някой да е тествал на моя мотор точно това
    Ааами сигурно все някой го е тествал,твоето не е единственото 3.2 в света.....ама на мен наистина ми стана интересно колко ще ти изкара.Що не върнеш оригиналния софтуер и да го качиш само на филтър,да видик колко ще излезат.Тъкмо всички ще спрете да говорите глупости за "невероятните спортни филтри" и ефекта от тях,особено ако са сложени на 5см от матора и смучат горещо.Те просто увеличават въздушния поток с около 10-15%,но за съжаление само това,нали все пак говорим за атмосферна кола?
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev View Post
    Ааами сигурно все някой го е тествал,твоето не е единственото 3.2 в света.....ама на мен наистина ми стана интересно колко ще ти изкара.Що не върнеш оригиналния софтуер и да го качиш само на филтър,да видик колко ще излезат.Тъкмо всички ще спрете да говорите глупости за "невероятните спортни филтри" и ефекта от тях,особено ако са сложени на 5см от матора и смучат горещо.Те просто увеличават въздушния поток с около 10-15%,но за съжаление само това,нали все пак говорим за атмосферна кола?
    Колега, не мога да те разбера. Доколкото разбирам имаш представа за какво става въпрос. Не може да се отрече разликата, която има при използването на този тип филтри. Отделен въпрос е - дали всички могат да го усетят.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #21
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Колега, не мога да те разбера. Доколкото разбирам имаш представа за какво става въпрос. Не може да се отрече разликата, която има при използването на този тип филтри. Отделен въпрос е - дали всички могат да го усетят.
    Не ми се говори повече по темата,има достатъчно изписан материал...на 1 стр.пише номера и сайта на фирма която ги продава,там има достатъчно количество за всички които "чувстват" че не им върви колата,и не си харесват звука,за тези които търсят К.С.,мисля че на тях им е ясно.Поздрави на всички,аз отивам да я ям и да пия
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev View Post
    По реални Дино тест диаграми след поставянето на "спортен филтър" мощността на МПС-то се увеличава с невероятните 1-2 к.с и то само въвъ високите обороти
    Сам казваш, че пропускливостта на спортния филтър е по-голяма, а атмосферката й трябва по-голяма пропускливост на въздушния поток точно в ниските обороти.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  8. #23
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev View Post
    Ааами сигурно все някой го е тествал,твоето не е единственото 3.2 в света.....ама на мен наистина ми стана интересно колко ще ти изкара.Що не върнеш оригиналния софтуер и да го качиш само на филтър,да видик колко ще излезат.Тъкмо всички ще спрете да говорите глупости за "невероятните спортни филтри" и ефекта от тях,особено ако са сложени на 5см от матора и смучат горещо.Те просто увеличават въздушния поток с около 10-15%,но за съжаление само това,нали все пак говорим за атмосферна кола?
    Само ако обичаш не ме слагай в някакъв кюп който говори за невероятни ефекти! Особенно пък за някой дето си ги слага на 5см от парното грам не ми пука!
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #24
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Само ако обичаш не ме слагай в някакъв кюп който говори за невероятни ефекти! Особенно пък за някой дето си ги слага на 5см от парното грам не ми пука!
    Ти пък за какво се засегна,никой не те разбра...ама както и да е,аз повече мнения казах че няма да давам,всеки тук е пълнолетен,да си взима решенията
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  10. #25

    Default

    спортния филтър качва 20 коня, накрайник ремус още 20 к.с., лепенки по стъклана по 5 на брой, сини крушки по 10 на крой и т.н.

    айде по-полека! от спортния филтър конски сили трудно ще изкараш значителни, но поне ще "диша" по лесно колата. не очаквайте чудеса.

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    спортния филтър качва 20 коня, накрайник ремус още 20 к.с., лепенки по стъклана по 5 на брой, сини крушки по 10 на крой и т.н.

    айде по-полека! от спортния филтър конски сили трудно ще изкараш значителни, но поне ще "диша" по лесно колата. не очаквайте чудеса.
    конски сили определено няма да изкара да но звука е приятен.тва е цялата работа .с тва може да заключите темата.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  12. #27
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    спортния филтър качва 20 коня, накрайник ремус още 20 к.с., лепенки по стъклана по 5 на брой, сини крушки по 10 на крой и т.н.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=21400
    Ей тука гледам че бая народ е качил-"преди и след" "приблизително" по 10-15к.с от филтър с чип......ех тия коне за нищо ги нямате бе.И все се чудя как така ги замервате,като даже и на динотест се мери мощността към колелата а не тази на мотора(сигурно има формула ама аз така и една формула не запомних
    PS: Аз колко лев дадох за 10-15 к.с.....па то имало по лесен начин
    Last edited by Ivo Skoklev; 24-04-2009 at 00:42.
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  13. #28

    Default

    Колеги случайно да имате снимки след монтажа на спортния филтър, интересувам се по спецялно за ГТВ

  14. #29
    Запален алфист KaTsArA's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    34
    Posts
    158

    Default

    И аз мисля да слагам и ако кажете как сте го направили ще съм благодарен
    ALFA ROMEO GTV 2.0 TS / Punto GT3 8V / BMW 530D E60

  15. #30
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Аз лично имах късмета преди да поръчам КН да го пробвам. Въобще исках да видя дали си заслужава. Е ше ви кажа - момчета не си хабете париците за глупости. Оригиналните ви филтри са достатъчно спортни и са си на точното място. Спестете си кинтите за некой непредвиден ремонт.
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •