Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 181

Thread: Модифициране на 1,7 ТС 8кл (силов тунинг)

  1. #31
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by VGZ View Post
    засега е ок няма дизелова степен, свалихме компресията от 13.5 на 10.5 работи чисто но все пак има какво да се изкара над 5к оборота ... но не и със 1.7 компа и със "яката" генерация с която е в момента ... много труд и творчество има отдолу
    ...е, та тя (колата) е при един от най-добрите специалисти по генерациите де . Ти ще кажеш какво да я правим.
    А относно компа - в багажника се търкаля едно ЕКУ от 2.0ТС 8кл, но имай предвид, че понеже моя куплунг за ЕКУ'то няма извод за 26пин и когато двигателя влезе в режим за включване на вариатора и колата спира - някъде по веригата се губят сигналите.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #32
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Колата вече от няколко дена е при мен.
    За сега не я настъпвам много, за да може да се получи добро сработване на сегментите с цилиндрите, а и лагерите да се износят равномерно. Практиката ми показа, че "юнашкото" каране в първоначалните няколко хил. км. не е здравословно за мотора.
    Хубавото е, че вече мога да си включвам вариатора, без да се удрят клапаните в буталата.
    Първия сравнителен тест на колата беше направен пътьом, прибирайки се към Кърджали, на един доста стръмен склон при изкачване. Преди, на 5-та предавка, независимо от засилката, оборотите падаха, а сега вместо да падат, започнаха лека-полека да се повишават.
    Мисля, че ефекта е доста задоволителен. Остава да потърпя известно време и тогава ще я пускаме с/у нашето КуВе, за да видим къде сме .
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  3. #33
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Колега,мислиш ли след като разработиш двигателя да замериш колата на дино. Миля,че на всички ще е интересно какво аджеба ще донест всички тези интервенции.
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  4. #34
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by DJ_STIVAN View Post
    Колега,мислиш ли след като разработиш двигателя да замериш колата на дино. Миля,че на всички ще е интересно какво аджеба ще донест всички тези интервенции.
    Определено имам такива намерения.
    До колкото разбрах, в близките няколко месеца, в Пловдив* ще се инсталира дино-стенд, та смятам там да направя замерванията.
    *за съжаление, информацията още не е официално потвърдена
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  5. #35
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Определено имам такива намерения.
    До колкото разбрах, в близките няколко месеца, в Пловдив* ще се инсталира дино-стенд, та смятам там да направя замерванията.
    *за съжаление, информацията още не е официално потвърдена
    диното вече е доставено
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #36
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    диното вече е доставено
    Това е добра вест, защото ми писна да си правя експерименти по шосетата и да се дебнем с полицаите.
    Последните замервания - стандартна дръпка по участък от републиканската пътна мрежа - АР 155 1,7ТС 8кл(модиф. - т.е. моята) с/у АР 155 1,8ТС 16кл - до 2-ра предавка сме един до друг, на 3-та вече почвам да му взимам преднина. Това е без включен вариатор, с дръпнат напред аванс - около 3-4градуса. Надявам се другата седмица вече да съм прекарал кабелчетата към вариатора и да я пускаме с/у КуВе-то, за да видим до къде сме я докарали.
    Лично на мен много ми се искаше да ползвам ЕКУ от 2,0ТС 8кл., но там филма е голям, защото трябва да се вграждат в буксата на ЕКУ-то допълнителни кабели, а други да се режат. Май ще си го правим по лаишкия начин, пък ще се доизкусурява на диното, с чип
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  7. #37
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Това е добра вест, защото ми писна да си правя експерименти по шосетата и да се дебнем с полицаите.
    Последните замервания - стандартна дръпка по участък от републиканската пътна мрежа - АР 155 1,7ТС 8кл(модиф. - т.е. моята) с/у АР 155 1,8ТС 16кл - до 2-ра предавка сме един до друг, на 3-та вече почвам да му взимам преднина. Това е без включен вариатор, с дръпнат напред аванс - около 3-4градуса. Надявам се другата седмица вече да съм прекарал кабелчетата към вариатора и да я пускаме с/у КуВе-то, за да видим до къде сме я докарали.
    Лично на мен много ми се искаше да ползвам ЕКУ от 2,0ТС 8кл., но там филма е голям, защото трябва да се вграждат в буксата на ЕКУ-то допълнителни кабели, а други да се режат. Май ще си го правим по лаишкия начин, пък ще се доизкусурява на диното, с чип

    А защо не резнеш твойта и да присадиш директно от 2-ката доста по-лесно ще е и ще имаш управление на вариятора
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #38
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    този вариатор нали дава предварение на всм. вал само в средни обороти?
    На високи си е по статичната настройка?
    В смисъл че с него колата ще спечели момент в средните само, а във високите ще си е както с него така и без него.
    Е ако ще е ежедневка ще си струва пригаждането на вариатора де.
    А и от самото ЕКУ може да се изкарат кабели от платката с външна втора букса и отделна инсталация.

  9. #39
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    този вариатор нали дава предварение на всм. вал само в средни обороти?
    На високи си е по статичната настройка?
    В смисъл че с него колата ще спечели момент в средните само, а във високите ще си е както с него така и без него.
    Е ако ще е ежедневка ще си струва пригаждането на вариатора де.
    А и от самото ЕКУ може да се изкарат кабели от платката с външна втора букса и отделна инсталация.
    Добре е преди да се изказваш да попрочетеш Вариятора си работи и във високите !
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #40
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    А защо не резнеш твойта и да присадиш директно от 2-ката доста по-лесно ще е и ще имаш управление на вариятора
    просто, броят на кабелите ме стресира малко А и не знам доколоко надеждно ще мога да направя свръзката на кабелите... не дай си боже пък да объркам някой кабел с друг - те тогава ще падне голямо чесане по главите
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  11. #41
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    този вариатор нали дава предварение на всм. вал само в средни обороти?
    На високи си е по статичната настройка?
    В смисъл че с него колата ще спечели момент в средните само, а във високите ще си е както с него така и без него.
    Е ако ще е ежедневка ще си струва пригаждането на вариатора де.
    А и от самото ЕКУ може да се изкарат кабели от платката с външна втора букса и отделна инсталация.
    Според производителя, вариатора се включва над 1600об/мин (това е по спомен, та може и да греша, но със сигурност не е над 2000об/мин) и натоварване на двигателя над 30% (в това вече съм сигурен). При това, се дава предварение на отваряне на смукателните клапани с 30градуса, а от там и увеличаване на оверлапа с 30 градуса. А ти знаеш кога е хубаво да имаме по-голям оверлап . Та, затова вариатора остава включен основно в средните и високите обороти на двигателя.

    Хубаво ще е наистина да мога да управлявам вариатора възможно най-точно и прецизно, защото и самите валове, които съм си поръчал са за вариант с вариатор, т.е. профила на гърбиците и дължината на фазите са съобразени стова.

    П.П.
    намерих в менуалите за вариатора. Виж прикачения файл.
    Attached Files Attached Files
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  12. #42
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Според производителя, вариатора се включва над 1600об/мин (това е по спомен, та може и да греша, но със сигурност не е над 2000об/мин) и натоварване на двигателя над 30% (в това вече съм сигурен). При това, се дава предварение на отваряне на смукателните клапани с 30градуса, а от там и увеличаване на оверлапа с 30 градуса. А ти знаеш кога е хубаво да имаме по-голям оверлап . Та, затова вариатора остава включен основно в средните и високите обороти на двигателя.

    Хубаво ще е наистина да мога да управлявам вариатора възможно най-точно и прецизно, защото и самите валове, които съм си поръчал са за вариант с вариатор, т.е. профила на гърбиците и дължината на фазите са съобразени стова.

    П.П.
    намерих в менуалите за вариатора. Виж прикачения файл.

    Абе на 8 в вариатора не отваряше ли над 4500 оборота.

    То се чува и промяната на звука точно на 4500 оборота. А за ускорението точно след 4500 няма да споменавам.


    Все си мисля, че това което говорите за товар на мотора, и обороти от порядъка на 2000-3000 оборота се отнася за 16клапановите.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  13. #43
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Имах отнякъде описание и фазовите диаграми на всм. вал, ако се разровя ще ги намеря
    Може и на Фиат да е, но е все същата идеята за всм. вал. и вариатора.

    До 1600 об/мин вала е на статична настройка, след това се дава предварение от вариатора и всм. вал почва да затваря по-рано с цел да се повиши динамичната степен на сгъстяване.
    По-ранното отваряне и оувърлапа който предизвиква е нежелателен ефект при средни обороти, но понеже няма променливи фази и на изп. вал нещата са оставени така.
    От повишената динамична степен на сгъст. се печели въртящ момент в средните.

    След 4500 об/мин вариатора се връща в начално положение и всм. вал вече е без предварение ( статична настройка) и затваря доста късно след ДМТ като бегачков.
    Тогава оувърлапа е с що годе нормална стойност, че даже и имаше модели с нулева.
    С късното затваряне на всм. клапан се постига подобрено пълнене във високите и увеличена макс. можност
    Last edited by ICI; 11-03-2009 at 23:02.

  14. #44
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    Имах отнякъде описание и фазовите диаграми на всм. вал, ако се разровя ще ги намеря
    Може и на Фиат да е, но е все същата идеята за всм. вал. и вариатора.

    До 1600 об/мин вала е на статична настройка, след това се дава предварение от вариатора и всм. вал почва да затваря по-рано с цел да се повиши динамичната степен на сгъстяване.
    По-ранното отваряне и оувърлапа който предизвиква е нежелателен ефект при средни обороти, но понеже няма променливи фази и на изп. вал нещата са оставени така.
    От повишената динамична степен на сгъст. се печели въртящ момент в средните.

    След 4500 об/мин вариатора се връща в начално положение и всм. вал вече е без предварение ( статична настройка) и затваря доста късно след ДМТ като бегачков.
    Тогава оувърлапа е с що годе нормална стойност, че даже и имаше модели с нулева.
    С късното затваряне на всм. клапан се постига подобрено пълнене във високите и увеличена макс. можност

    Колегата е с 8в мотор. Повече няма да коментирам.

    А и
    Quote Originally Posted by ICI View Post
    С късното затваряне на всм. клапан се постига подобрено пълнене във високите и увеличена макс. можност

    Да не искаш да кажеш, че във високите обороти е по добре смукателния клапан да се отвори и затвори по късно?
    Last edited by The_Game; 13-03-2009 at 00:21.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  15. #45
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    Колегата е с 8в мотор. Повече няма да коментирам.

    А и



    Да не искаш да кажеш, че във високите обороти е по добре смукателния клапан да се отвори и затвори по късно?
    когато искаме да подобрим пълненето на мотора в високи обороти се играе с презастъпванто на валовете(овърлап),фактически ги презастъпваме повече

    а за да ги презастъпим повече трябва смукателният вал да се завърти в посока ПРЕДВАРЕНИЕ,а изпускателния в ЗАКЪСНЕНИЕ

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •