Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Премахване на фабричен имобилайзер. Къде?

  1. #16

    Default

    Проблема се реши с почистване на платката с бушоните...И някъде не правело хубава връзка. Този който я почистваше каза, че или е била мокрена или от влага била клеаса. Лошото е, че ми взе 150 лв. за тази услуга. Но както казва баща ми като не можеш сам и колата отива на доктор така става Важното е, че сега се оправи и имобилайзера си е на мястото.

  2. #17
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Взел ти е толкова щото си му се похвалил че някъде взимат 250 да ти я опрадят,за това !Иначе в най елитните и скъпоплатени сервизи са ми сервирали цени м/у 40 и 60 лв за ремонт на ел. инсталация.Независимо от проблема,като услуга се води едно и също и цената е тази.Иначе ако си отишъл и си му казал "помагай братче че ми искат 250лв. да ми я оправят" и братчето те е отесларил яко.150лв е безбожие за нещо което съм на 90% сигурен че е идвало от буксата на имобилайзера.Нека някой по разбиращ от мен да ме поправи ако греша, но имобилайзера имаше ли изобщо нещо общо с бушоните ???
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  3. #18
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by JACCOMO View Post
    Взел ти е толкова щото си му се похвалил че някъде взимат 250 да ти я опрадят,за това !Иначе в най елитните и скъпоплатени сервизи са ми сервирали цени м/у 40 и 60 лв за ремонт на ел. инсталация.Независимо от проблема,като услуга се води едно и също и цената е тази.Иначе ако си отишъл и си му казал "помагай братче че ми искат 250лв. да ми я оправят" и братчето те е отесларил яко.150лв е безбожие за нещо което съм на 90% сигурен че е идвало от буксата на имобилайзера.Нека някой по разбиращ от мен да ме поправи ако греша, но имобилайзера имаше ли изобщо нещо общо с бушоните ???
    Ремонта струва м/у 20 и 30лв И то когато включва и процедура по лек ремонт на кутийката и буксите
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Лошото е, че ми взе 150 лв. за тази услуга.
    Баси, тоя е направил удъра на живота си - да ти земе в ЯЛ толкова пари за 5-10 мл контактен спрей и 20-30 мин работа.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by JACCOMO View Post
    Взел ти е толкова щото си му се похвалил че някъде взимат 250 да ти я опрадят,за това !Иначе в най елитните и скъпоплатени сервизи са ми сервирали цени м/у 40 и 60 лв за ремонт на ел. инсталация.Независимо от проблема,като услуга се води едно и също и цената е тази.Иначе ако си отишъл и си му казал "помагай братче че ми искат 250лв. да ми я оправят" и братчето те е отесларил яко.150лв е безбожие за нещо което съм на 90% сигурен че е идвало от буксата на имобилайзера.Нека някой по разбиращ от мен да ме поправи ако греша, но имобилайзера имаше ли изобщо нещо общо с бушоните ???
    Само се питам от къде разбра, какво съм му бил казал. Като изобщо не съм споменавал за колко пари съм чувал, че ги ремонтират. Просто закарах колата и той ми каза, че ще го махне и ще сложи някакъв емулатор за цена от (180лв.). Но се оказа, че нямало да може да я направи с този емулатор, защото бил за 145, той разбрал че за 145 ставало дума. Както и да е... колата стоя при него към 4-5 дена и след като баща ми отиде при него да я вземе ми каза какво е правил по нея(почистване на платката и буксата и имало някъде лошо връзка) и като разбрах колко пари иска направо откачих. Но като не разбираш и даваш на друг да ти прави колата така е. Колкото ти каже толкова. Иначе колата пред блока и до там . Поне вече знам кое да свалям и кое да чистя, ако изникне отново този проблем.
    Last edited by zombiran; 25-11-2009 at 11:22.

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Ямбол
    Posts
    24

    Default

    Кой е този майстор, че да не изгоря и аз?Аз знам 2-ма - Иван в Технополис и Пламен в сервиз диана, но те са много коректни.


    Alfa Romeo146 1.6TS '99

  7. #22
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Емулаторът за 156 code 2 е около 43 паунда.Слага се вътре в самото ЕКУ.Проблемите с кабелътна имото стават,ако е отваряна кората под волана и е измъкнат от фиксаторчето под патрона на ключа.Самото имо е на гърба на платката с предпазителите.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #23
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Емулаторът за 156 code 2 е около 43 паунда.Слага се вътре в самото ЕКУ.Проблемите с кабелътна имото стават,ако е отваряна кората под волана и е измъкнат от фиксаторчето под патрона на ключа.Самото имо е на гърба на платката с предпазителите.
    Не е на гърба а е отгоре,но няма значение,просто куплунзите с годините им отслабват контактите,тва е болка на всички 156
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #24
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    в асеновград питах на две места за премахване на имото и единия ми каза 50 лева без обяснения. другия ми каза че трябвало да види помпата и компютъра и там ми обясни момчето кво трябва да се направи и че ще ми излене от 100 до 200 лева.
    JTDm 170+

  10. #25
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    80-100 лв. макс струва премахването на имото за колата от подписа ти. Какво ще и гледа на помпата? Тва да не е опел?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #26
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    как се премахва? кво му се прави горе доло?
    JTDm 170+

  12. #27
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Препрограмира се софтуерно и се изключва.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #28
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Препрограмира се софтуерно и се изключва.
    EDC15C2 има нужда от емулатор В противен случей има проблем с записа и фриизфреймовете на грешките
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #29
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тц. няма нужда от емулатор и няма никакви проблеми. Правил съм 2, 3 такива и повечето софтуер за имооф наистина не се справят, защото пипат еепрома, а там няма как да стане конкретно на това ЕКУ. Правилно спиране на имото става през флаша с 2 ключа които са точно за байпас на имото.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #30
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    я по добре да не го давам да ми го барат, че две еднакви мнения не видях тука
    JTDm 170+

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •