Results 1 to 13 of 13

Thread: Голям разход на 1.4 T.Spark

  1. #1
    Младши алфист FriToN's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Велико Търново
    Posts
    11

    Default Голям разход на 1.4 T.Spark

    Здравейте и аз като повечето от вас не минах без проблем по алфата.Мотора ми е сменян и вместо 1.8 T.S на 156-ца e сложен 1.4 T.S oт 146.При което разхода ми градско е 15 /17 на 100 а извънградско под 11 не ми пада.Интересува ме от каде може да идва проблема?Ще сменя ланда сондата понеже на диагностиката излязоха 3 грешки с нея и след почистването пак се появиха.Ще видя след подмяната какъв ще е разхода,но ако някои от вас може да даде съвет от каде другаде може да има този разход нека помага.Има ли значение разхода на горивото от скорусната кутия,защото нямам информациа друго да е сменяно освем двигателя?Допитах се до мои познати които долу горе разбират нещо от коли и ми казаха че може да е задръстен катализатора или дебитомера да е прецакан.Може ли наистина да е в тези неща проблема и как да проверая дали са в изправност.Понеже като ходих на диагностика а аз 2 пъти вече ходих нищо не ми казаха за катализатор и дебитомер?Преди да ми изчистят грешките като се изфорсира двигателя от зад излизаше много черен дим а сега е смесен.Също така много бавно загрява едва след 7миа километър дига над 70 градуса.Термостата е нов на 3 седмици а и въздушната струя на въздуха която влиза в купето е много слаба незнам това нормално ли е при Alfa 156,но едва на 1и 2ра степен почти не се усеща струята на въздуха.Помагаите които с каквото може.И предварително благодаря за инфото.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.Spark 16"205/55


  2. #2
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Оле мале... на това купе, толкова слаб мотор...
    Винаги ще ти харчи много колега... до като е с този двигател. Тя предполагам... едвам отлепя
    Last edited by Nasko_77; 26-12-2008 at 15:21.
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  3. #3
    Младши алфист FriToN's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Велико Търново
    Posts
    11

    Default

    Абе тя че отлепя отлепя не проблема в отлепянето а в това че неработи както трябва.А и аз не я пришпорвам много то за региона на Търново няма каде толкова да я пришпорвам.Искам просто си опражя това дразнешто димене което се получава.А дали е 1.4 мотора пак не съм 100% сигурен защото ми сложиха термостат от 1.6 на 156 понеже този на 1.4 не пасна имал други отвори.Но по серйниа номер на блока отговаря двигател 1.4.Така че двигателя е или 1.4 T.S ili 1.6 T.S aма и в двата случая разход като 17/100 си е много.на 13 да падне съм доволен
    Alfa Romeo 156 1.8 T.Spark 16"205/55


  4. #4
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Nasko_77 View Post
    Оле мале... на това купе, толкова слаб мотор...
    Винаги ще ти харчи много колега... до като е с този двигател. Тя предполагам... едвам отлепя
    Разликата в купетата е около 200кг...Ако е 1.4ТС съм съгласен с колегата!А пък и натоварваенто е по-голямо.

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  5. #5
    Младши алфист FriToN's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Велико Търново
    Posts
    11

    Default

    Е да то ми е ясно че проблема е от двигателя спор няма.Ама нали за това пиша тук за някакъв съвет как може да се оправи това поне малко да се спести разхода ако някои знае да каже.Не ми се вярва само от това че е 1.4 да дава двоен разход а и се пак са само около 200 кила разликата в купето.Това са 3-ма души реално погледнато,едва ли една 145 като седнат 3-ма в нея дава такъв разход.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.Spark 16"205/55


  6. #6
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    48
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by pacho_kardana View Post
    Разликата в купетата е около 200кг...Ако е 1.4ТС съм съгласен с колегата!А пък и натоварваенто е по-голямо.
    Е, откъде ги сметна тия 200 кг.? Разликата в теглото между 145 1.8ТС и 156 1.8ТС е 70 кг.! Гледам им книжките (1195 кг./1265кг.). 146-цата е малко по-тежка от 145, така че разликата е минимална. Освен това в някои държави се продава 147 с двг 1.4 ТС, а 147 и 156 са с еднакво тегло и почти идентични.

  7. #7
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    А скоростната кутия сменяна ли е?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #8
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Тая 156ца 1.4ТС още ли я търкаляш с тея 16ки?

    Иначе е очевидно, че имаш проблем със загряването и част от високия разход може да ти идва от там.(Може и датчика да не показва вярно, това можеш да го провериш като я закачиш на компютър и я изчакаш да загрее)
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  9. #9
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    48
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Тая 156ца 1.4ТС още ли я търкаляш с тея 16ки?
    Разликата на моята с летните 16-ки и зимните 15-ки е плюс 1.5 л. с 15-ките. Разликата в ускорението също е нула. Има разликата само в стабилността, където летните гуми са несравнимо по-добри, щот са летни. Айде стига с тия митове, бе
    П.С. Фиат 500 го има с 1.2 65 коня с 15-ки и не харчи 17-18, вервайте ми

  10. #10
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Абе айде стига...като почнеш да караш 156ца 1.4ТС с 16ки, тогава кажи, че нямало значение
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  11. #11
    Запален алфист junior's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Rudozem-Plovdiv
    Age
    37
    Posts
    236

    Default

    Моята е 145 1.4 тс и когато свещите ми не бяха във ред ми даваше много висок разход, но чак до 17/100 не е стигал.Но след като ги смених разхода ми се нормализира, затова може да провериш свещите.
    Alfa Romeo 145 Junior 1.4 TS 103hp

  12. #12
    Младши алфист FriToN's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Велико Търново
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Тая 156ца 1.4ТС още ли я търкаляш с тея 16ки?

    Иначе е очевидно, че имаш проблем със загряването и част от високия разход може да ти идва от там.(Може и датчика да не показва вярно, това можеш да го провериш като я закачиш на компютър и я изчакаш да загрее)

    Не в момента съм с 15ки 195/65 не от джантите?А колкото до греенето незнам вече в кои сервиз да отида да ми го оправят до аман от майстори.Смениха термостата закачиха я на диагностика и казаха всико е наред а продължава да загрява бавно иначе като загрее ч път си е добре?
    Alfa Romeo 156 1.8 T.Spark 16"205/55


  13. #13
    Младши алфист FriToN's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Велико Търново
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    А скоростната кутия сменяна ли е?

    Незнам да е сменяна скоросна кутия аз тая я взех алфата с тоя мотор но като я купувах ми я продадоха за мотор 1.8 по италиянскиа талон.Ако е от скоросната кутия колко отражение може да даде на горивото?Възможно ли е да качи 5 литра отгоре?
    Alfa Romeo 156 1.8 T.Spark 16"205/55


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •