Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Айде нови цени на метана от 01.01.2009

  1. #1

    Default Айде нови цени на метана от 01.01.2009

    Вече има решение за покачване на цената на метана с *Увеличението на цената на природния газ при продажба от обществения доставчик
    на потребители за І-во тримесечие на 2009 г. спрямо ІV-то тримесечие на 2008 г. е в размер
    на 76 лв./ 1000 нм3 или с 14,11 %.* . Това е цитат от решението на комислията по енергийно и водно реголиране. А пък това е цялото решение. :dweeba:
    Attached Files Attached Files
    Last edited by qnis3; 23-12-2008 at 20:51.

  2. #2

    Default

    колеги сори за спама но вие защо не се откажете от теа боклуци.метан газ там тем подобни.карам си на 1.78 98 с отстъпката и колата си подбягва екстра.то има смисъл но при тези цени мисля че трябва да се въртят страшно много километри за има кирия.за година и два месеца сам врътнал 40 000км на гтв-то само и не мисля за газ камоли метан а колата ми имаше така е купих с метанов инжекцион сложен в италия но изхвърча още първата седмица от колата и я продадох за 1000лв.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  3. #3
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Това си е лично твое решение! Тази част от форума е за хора които карат на газ................
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  4. #4
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Дето се казва На печелившите честито . За сметка на метана газта си падна на доволна цена . Засега .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  5. #5

    Default

    газта наистина май си бива около 80-90ст е някъде незнам точно и на газ по има смисъл но на метан не защото разликата пропанбутан-метан е никаква а имайки предвид тези бомби в багажника и цената на уредбата става още по зле.иначе за газ:да ако се кара повечко.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  6. #6
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    1во - защото инсталациите са ни вече в колите
    2ро - абсолютно нищо не ни пречи да си караме на бензин, когато бензина стане по-евтин
    3то - ще си карам на каквото ми е кеф
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  7. #7
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Yes!!!

    Quote Originally Posted by mim View Post
    1во - защото инсталациите са ни вече в колите
    2ро - абсолютно нищо не ни пречи да си караме на бензин, когато бензина стане по-евтин
    3то - ще си карам на каквото ми е кеф
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  8. #8
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    колеги сори за спама но вие защо не се откажете от теа боклуци.метан газ там тем подобни........
    Сигурен съм че знаеш оня лаф за мненията и задниците....
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  9. #9
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    колеги сори за спама но вие защо не се откажете от теа боклуци.метан газ там тем подобни.карам си на 1.78 98 с отстъпката и колата си подбягва екстра.то има смисъл но при тези цени мисля че трябва да се въртят страшно много километри за има кирия.за година и два месеца сам врътнал 40 000км на гтв-то само и не мисля за газ камоли метан а колата ми имаше така е купих с метанов инжекцион сложен в италия но изхвърча още първата седмица от колата и я продадох за 1000лв.
    Щото като дадеш вече над хилядарка за инсталацията е тъпо да я изхвърлиш.

    Освен това баща ми като ползва колата да ходи до Западна европа (около 5000км целия рейс) и на газ му излиза как да кажа малко по офертно (в белите държави има прилична разлика от по 70 евроцента и нагоре).

    И не на последно място при спокойно каране с около 100 разликата бензин газ е нищожна.

    И на последно място щот пазим природата
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  10. #10
    започва да се пристрастява ivo 164's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    91

    Default

    ако цените на метана не паднат ,малко по малко всеки ще се откаже от това гориво.метановите уредби са по 1000-2500лв,кои ги е избил кои не ,като няма изгода я махаш.но тия с метан станциите са вложили сериозни пари и неми се вярва да остават нещата така.

  11. #11
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by ivo 164 View Post
    ако цените на метана не паднат ,малко по малко всеки ще се откаже от това гориво.метановите уредби са по 1000-2500лв,кои ги е избил кои не ,като няма изгода я махаш.но тия с метан станциите са вложили сериозни пари и неми се вярва да остават нещата така.
    Дреме им да не ти казвам къде на тия с метан станциите , тяхното си е в кърпа вързано .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  12. #12
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    Дреме им да не ти казвам къде на тия с метан станциите , тяхното си е в кърпа вързано .
    Може, ама в Търново направиха една или две нови метан станции, а при новите цени на метана и отблъскването на потенциални нови потребители кърпата става по малка и по малка.
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    има решение,по-малка печалба от 1ница и по-голяма продажба в мащабен план.печалбата същата.те са научили уроците от предците си че -евентуално ако има някакви анумалии в цените в бъдеще ,трябва да могат да избягат от сложните ситуации.не можеш да вложиш 2 000 000лв и при 1 увеличение да скръстваш ръце и да фалирваш.
    Last edited by galinves71; 31-12-2008 at 18:03.

  14. #14
    започва да се пристрастява ivo 164's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    91

    Default

    е това ми беше мисьлта.ще почакам да видиа какво ще измислят.ако не я намалят до лятото тая прьдня ,бутилките директно в мазето отиват.

  15. #15

    Default

    Моята кола както вече сигорно знаете е на 3те горива метан/газ/бензин. Преди седмица махнах вече метановите бутилки да не ми тежат в колата и сега карам само на газ. Да си призная в момента ми излиза същата цена като на метана но няма да е за дълго. Как малко смъкнат цената на метана или вдигнат газта ще метна пак бутилките в багажника.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •