Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: Официален сервиз - Ауто Италия

  1. #1
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Thumbs down Официален сервиз - Ауто Италия

    Здравейте колеги,
    първоначално реших да не пиша, но след днешното посещение при тях не мога да се сдържа!
    По големи нещастници от тях няма!!!
    Бях при тях за гаранционно обслужване преди 3 седмици и трябваше да си отстранят няколко проблема. За няколко неща нямаха части и затова трябваше да ходя отново, въпреки че не ми се искаше грам. Едно от нещата беше да сменят бравата, защото явно има скъсана пружина и не връща дръжката автоматично. Първият път казаха, че е оправена, после видях, че не е и им звъннах, отговорът беше, когато я докарам следващият път, ще я оправим. Паралелно с това бяха забравили да занулят борд компютъра и т.н. Днес преди да я взема им звънях, питах ги дали всичко е оправено, отговорът беше ДА и отидох да я взема. Познайте? Бравата не беше пипната! С няколко думи - ПЪЛНА НЕКАДЪРНОСТ и ЛИЦЕМЕРИЕ!
    Нищо чудно, че не продават нови коли, как да си купи човек гаранционна кола, като те не му я признават на 100% и го правят на маймуна?
    Заради такива льохльовци няма да се слави доброто име на ФИАТ, Алфа Ромео или Ланчия! Същото важи и за още няколко марки, на които са представители.
    Надявам се някой от тях да прочете това и дано да проумее малко, което ме съмнява.
    Сега съм доста мотивиран и ще напиша писмо до Италия, в което ще опиша цялата ситуация с пълната невежест, некадърност, лицемерие и т.н. на тези хора в този сервиз. Надявам се да вземат някакви мерки, ако им пука за продажбите Паралелно с това ще има писмо и до господата от КЗП
    Другото, което правят е да лъжат хората за гаранционното обслужване. Карат да се вкарват колите на 15 000 км, при положение, че броячът е на 20 000 км и толкова им дава производителят. Това е, може би, защото правят друга простотия - слагат КАСТРОЛ на италянките, като те са задължени на гаранционните да слагат СЕЛЕНИЯ! Явно ги е шубе дали КАСТРОЛ-а ще издържи 20 000 км без проблем и се застраховат.

    СЪВЕТ към всички - ЗА БОГА, НЕ ХОДЕТЕ ТАМ! РИСКУВАТЕ ПОВЕЧЕ, ОТКОЛКОТО ДА СИ ПОЕМЕТЕ САМИ ГАРАНЦИЯТА НА КОЛАТА! ХОДЕТЕ В ГЪРЦИЯ ЗА ОБСЛУЖВАНЕ, ЩЕ ВИ ИЗЛЕЗЕ 100 ПЪТИ ПО-ИЗГОДНО

  2. #2

    Default

    Колега, напълно те подкрепям, нищо не разбират от Алфа Ромео, Фиат и т.н. На мен след празниците ми предстои смяна на маховик ПО ГАРАНЦИЯ... Нямам и представа дали ще го направят както трябва, но ако се изложат, този път ще ги разкъсам. Не можеш и да си представиш що за бисери ми наговориха като се обадих да им се оплаквам от колата... То не беше че колата ми миришела на БАКТЕРИИ защото поленовия филтър бил за смяна или пък че на 8 хил км. маслото ми било вече разредено и заради това разбираш ли колата пушела отзад... Абе нямам думи... Дано гръм да ги удари ако се изложат пак...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  3. #3
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ама вие сериозно ли на 20 000 км си сменяте маслото?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #4
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Garvansky View Post
    Колега, напълно те подкрепям, нищо не разбират от Алфа Ромео, Фиат и т.н. На мен след празниците ми предстои смяна на маховик ПО ГАРАНЦИЯ... Нямам и представа дали ще го направят както трябва, но ако се изложат, този път ще ги разкъсам. Не можеш и да си представиш що за бисери ми наговориха като се обадих да им се оплаквам от колата... То не беше че колата ми миришела на БАКТЕРИИ защото поленовия филтър бил за смяна или пък че на 8 хил км. маслото ми било вече разредено и заради това разбираш ли колата пушела отзад... Абе нямам думи... Дано гръм да ги удари ако се изложат пак...
    Въобще не се занимавай с тия некадърници!
    Отивай в Серес и ще ти направят колата като хората.
    Аз сгреших, че не послушах KGB на време. Недей да правиш и ти тази грешка.
    Виж дали са ти попълнили гаранционната книжка, защото моята не я бяха пипали от начало (и затова ще се оплача) и ако не са, да я попълнят чинно и в Гърция.
    Свържи се с KGB, за да ти даде координати на сервиза. После разговор с тях, запазване на час и ще си 6
    А маслоте не течно, а на грес ще стане. Тоя КАСТРОЛ съм сигурен, че е страшен боклук. Колкото и да е грехота, другия месец ще го сменя. Не искам да си скапвам мотора с разни бози. Майната им на парите, ще ми излезе по-евтино да си го сменя с друго, отколкото да имам първата Алфа, която на 40 000 ще роди
    А за тоя маховик не е ли рано? Защо ти пуши колата в крайна сметка? Мойта не духва и грам, съвсем малко при форсаж, но трябва да е тъмно и да го видя във фаровете на тоя дето го диша отзад

  5. #5
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ама вие сериозно ли на 20 000 км си сменяте маслото?
    Не, но на толкова го дават по книжка.
    Аз лично ще го сменя сега на 500, защото не искам да рискувам, а следващите смени ще ги карам на 10 000 км.
    20 000 км не е проблем, но трябва да караш с истинско масло и истинска нафта. Тъй като и двете ги няма в БГ, максимум 10 000 км.

  6. #6
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Не, но на толкова го дават по книжка.
    Аз лично ще го сменя сега на 500, защото не искам да рискувам, а следващите смени ще ги карам на 10 000 км.
    20 000 км не е проблем, но трябва да караш с истинско масло и истинска нафта. Тъй като и двете ги няма в БГ, максимум 10 000 км.
    Според мен няма Селения, която да издържа 20 000 км. Особено на дизел. Не си въобразявай, че маслото е мн добро. А тези 20к. на борд. компютър са сложени по некви други съображения, по-скоро реклама. Моята не е чисто нова и е карана с 20К, като за първите 66 000 км. маслото е сменено точно 3 пъти за близо 5 години. Като я взех аз ми изхарчи 1л. масло за 5 000 км. Почна се със съвети и оферти за отваряне на двг-то (на 70 000км.!!!) и разни подобни. Сложих добавка за измиване на разните греси от двг и сменям на 10к. и сега нивото не мърда, както трябва да е на всеки ТС на 100к. км.

  7. #7
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Пичове, не искам да ви отчайвам но и по другите "фирмени" сервизи е същата работа...особено във Варна.
    Имам служебна Тойота която е купена чисто нова февруари тази година...дизел Д4Д....и на нея маслото се сменя "по книжка" на 20к километра...та отивам аз в Тойота -Варна за смяна на масло и ми наливат някакво 5W30 (уж оригинално ама от бидон). Няма да ви казвам как се разтрака после двигателя на само 20 хил.километра...пълни кавали.
    имаше един човек , който чакаше за преглед на Авенсис - 2 годишен на 56к километра...питам го - вие за какво сте тука?...отговаря ми - аз съм за самоубийство току що му казаха че двигателя му е за основен ремонт на 56к ...двигател обслужван при тях, с оригинални консумативи.

    така, че тя простотията е навсякъде...знае ли човек
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  8. #8
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ако се сменя масло на 20к нормално е на 56к да е за основен ремонт....Маслото го сменям на 8-9к и пак нищо не е 100% сигурно!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #9

    Default

    Драги ми "dodo 155",не искам да защитавам никого--все-пак има и доста не знаещи и не можещи хора.Но искам да те попитам някой неща.
    1.В "2BE" гаранционното обслужване на по-високо ниво ли е?
    2.Сегашните телефони по-качествени ли са от тези преди 6-7 години?
    3.Продавач-Консултантите в тази верига найстина ли са обучени добре--аз съм
    лично потърпевш и твърдя,че положението там е трагично на всички нива
    4.И последно-защо не се поинтересуваш от гаранционните сервизи на Форд,
    Киа,Рено,Мерцедес ако щеш--според мен нещета там са доста по-трагични
    от сервиза на Алфа.Казвам ти го от личен опит--бил съм клиент на всички.

  10. #10
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by vkdiler View Post
    Драги ми "dodo 155",не искам да защитавам никого--все-пак има и доста не знаещи и не можещи хора.Но искам да те попитам някой неща.
    1.В "2BE" гаранционното обслужване на по-високо ниво ли е?
    2.Сегашните телефони по-качествени ли са от тези преди 6-7 години?
    3.Продавач-Консултантите в тази верига найстина ли са обучени добре--аз съм
    лично потърпевш и твърдя,че положението там е трагично на всички нива
    4.И последно-защо не се поинтересуваш от гаранционните сервизи на Форд,
    Киа,Рено,Мерцедес ако щеш--според мен нещета там са доста по-трагични
    от сервиза на Алфа.Казвам ти го от личен опит--бил съм клиент на всички.
    Това защо ми го пишете?!?
    Преди 2 дни бях при Вас и можеше да ме попитате нещата в очите, а не да пренасяме различни теми
    Вие сте доста сериозен човек, за разлика от Вашите колеги, където само възпитанието ми и нежеланието да общувам с тях ми попречиха да ги изкритикувам, когато ми предложиха офертата с нова рейка, защото по тяхна вина не открили по-рано проблема (това лично г-н Костов го каза и вината била на АИ), а гаранцията изтекла, защото била задействана доста преди продажбата на автомобила, т.е. по-рано, от самият дилър в Италия! Малко странно ми прозвуча всичко, но реших да не си късам нервите повече - все пак става въпрос за 200-300 лв. части и труд (в друг сервиз), а не 1400 лв. с всичките отстъпки и т.н., както ми беше предложено.

    Засегнахте темата за КАЧЕСТВОТО, но Вие сам знаете, че концепцията на съвременното производство се различава от тази преди 5-10г. и това е абсолютно разбираемо. Дали ще говорим за мобилни телефони, коли, черна техника, дрехи и т.н., нещата са почти едни и същи. Тенденциите се променят с всеки изминал ден и никой няма материален интерес да произвежда вечни неща. Но ГАРАНЦИЯТА на една стока е различно условие от КАЧЕСТВОТО! Вие предлагате 2 години за автомобили, които се продават в Германия с 3 години гаранция Същото важи и за други марки. При мобилните апарати не е така. Гаранцията дори беше повишена на 2 години, за да се даде повече свобода на клиента, а не обратното.
    Аз не претендирам, че сте ми продали некачествена стока или консултант-продавачът е бил зле (между другото, момчето в шоурума ми хареса като презентация, разбира си от работата), а претендирам за отказа Ви да поемете отговорност за нещо, което сте длъжни да направите - гаранционно обслужване! Правете разлика, ако обичате! Не ми се слушат празни приказки, защото Ви обясних, че съм технически грамотен и не мога да се съглася с факта, че задните дръжки на Алфа Ромео били недомислицата при 156 и 147, защото в България се хвърляло много луга, а те се пълнят с боклуци и затова се скапвали толкова бързо! Решението било в почистването им, не в смяната и ще трябва да идвам по-често да го правя. Ами пуснете едно официално писмо до Италия и да Ви отпуснат повече средства за ремонта им!
    Мога още доста бисери да опиша, които чух за времето при Вас, но ще ги спестя. Не искам да настройвам никой срещу Вас, излишно.
    Впрочем, спорната дръжка отново не работи в момента, колкото и често да е това, но няма да идвам пак - губя страшно много време, за да се боря за правата си. Цената й не е толкова висока и ще отстраня проблема на друго място.

    Колкото до останалите въпроси - имал съм допир до сервизите на следните марки - Опел (София Ауто и Булвария), Тойота, Пежо и ФИАТ/Алфа Ромео. От всичките, само в Пежо ми се обръща достатъчно внимание, защото имам вътрешен човек и винаги се ползвам с някакви протекции. На всички места положение е еднакво и отговорът е много елементарен - всички разчитат на фирмените автомобили, защото ползват нови и гаранционни коли. Частните клиенти - на кой му пука за тях, ще пореват, ще направят някой друг скандал и до там

    За сервизът на "2be" - той не е официален за марките, които продава фирмата, а е вид логистичен център към официалните сервизи! Това го направихме, за да улесним хората от цялата страна, да не ходят на различни места и да си губят излишно времето. Същото като в моя случай - купувам колата от "Торино моторс", но е гаранционна към Вас. Защо да се сърдя на хората там, които ми я продадоха, като отговорността е Ваша?
    Още в началото Ви предложих да проверя каква е ситуацията с Вашия апарат, но ми отговорихте, че всичко вече е ОК, но е отнело повече време. Тъй като не съм запознат в детайли, не мога да коментирам случая повече.

    Навлязох в полемика, която желаех да избегна, въпреки всички перипетии, но все пак бях длъжен да Ви отговоря.

    Както сам виждате, за съжаление не съм единственият, който е недоволен от Вас! На Ваше място бих се замислил по-сериозно!
    Надявам се да не съм Ви отегчил с целия този текст?

    Обещавам публично, пред този форум, че повече няма да Ви губя времето с моите претенции, както и да пиша допълнително към тази тема!

    Желая Ви много щастливи клиенти за в бъдеще

  11. #11

    Default

    Здравейте колеги,аз имам Alfa 159.За смяна на консумативи и ремонт,посещавам сервиза на Alfa Romeo във Варна и съм много доволен от обслужването,момчетата от сервиза си разбират от работата ,няма да Ви разочароват.Моя съвет е да пробвате.

  12. #12
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by vkdiler View Post
    Драги ми "dodo 155",не искам да защитавам никого--все-пак има и доста не знаещи и не можещи хора.Но искам да те попитам някой неща.
    1.В "2BE" гаранционното обслужване на по-високо ниво ли е?
    2.Сегашните телефони по-качествени ли са от тези преди 6-7 години?
    3.Продавач-Консултантите в тази верига найстина ли са обучени добре--аз съм
    лично потърпевш и твърдя,че положението там е трагично на всички нива
    4.И последно-защо не се поинтересуваш от гаранционните сервизи на Форд,
    Киа,Рено,Мерцедес ако щеш--според мен нещета там са доста по-трагични
    от сервиза на Алфа.Казвам ти го от личен опит--бил съм клиент на всички.
    Не разбирам само каква връзка има това с явно калпавото обслужване на въпросния сервиз.Това че има други мърлячи, не e оправдание, аман от такива разсъждения.
    Според мен при такива случаи трябва да се сезира комисията за защита на потребителя, независимо за кой става дума и да се търси съдебна отговорност.
    Само глоби и обезщетения ще размърдат такива "професионалисти".Това оправдание, ама и други некадърници има е върха на наглостта и ме накара да пиша тук, избягвам да пиша критики, когато сам нямам и силни негативни впечатления от сервиза, но даже не се и отрича, че сервиза е сбъркан.
    За Ауто Италия /не знам дали така се казва и оня в новата сграда до летището него не коментира/ не съм чул добра дума от никого, включително един голега с Голф беше отишъл там, по препоръка при познат???!!! И той си тръскаше яката после и се закле да не стъпи там никога /под моста на летището говоря/.
    А относно "2BE" днес съвсем случайно посетих един магазин и бях възхитен от служителите, много грамотни и образовани.Направо се учудих, влязох за едно, а сега се замислям да си купя телефон за солидна сума, само и единствено поради персонала.
    А телефоните са по качествени определено от преди години, гаранцията име повишена, аз не съм имал проблеми със Сони Ериксон, това в конце концах, ако иска някой стари ще му продам по 5 стотака парчето няколко, щом са толкова ценни.
    Last edited by fred; 19-02-2009 at 21:26.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    sofia
    Posts
    24

    Default

    Колеги искам да ви кажа че маслото на колата се сменя или по каталог както го дават или по брояча на борд компютъра, като ако карате колата на по високи обороти избързва спрямо километража, НО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО МАСЛОТО СЕ СМЕНЯ НА 1 ГОДИНА независимо дали сте изминали километрите до смяна

  14. #14
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    39
    Posts
    330

    Default

    не виждам защо се учудвате че дават 20к километри за смяна на мсалото, при положение че на всяко full sintetik масло му дават минимум 20 000 има масла и до 25 000, аз примерно съм минал през сервизите на форд /сливен/ и Мазда / бургас/ както за смяна на консумативи така и за гаранционни проблеми а също и за проблеми свързани с каско, и двете коли са служебни и закупени на лизинг, Форд Транзит 2.5 ДТИ 2007г и Мазда 6 закупена миналата година от пловдивския панаир, давам ви сравнение между тези два сервиза,
    ако става дума за обслужване на автомобила и в двата сервиза са много коректни, НО ако става дума за каско примерно....
    На форда му се пукна предното стъкло, не е ударено нищо просто явно е имало вътрешно напрежение и си се сцепи, отиваме в сервиза и там ни казват ама това не подлежи на изплащане на каско понеже било ...ммм как го казаха.... абе не можело да се докаже че е фабричен дефект (странно защо си мисля че каското поема всички щети по колата вън и вътре в купето като изключим единственно джантите, за тях винаги е казвано че не се поемат за щета защото са лесно отстраними), и така след 1 месец разправии така и не смениха стъклото и се наложи да платим 4800 за прено съткло.... как да е, после имам проблем със централното заключване и видите ли пак не било техен пробелм въпреки че колата е дала фабричен дефект и все още е в гаранция, и това го отстранихме със собствени или и без коментар за цената, сега е на ред отключването на задната врата ама изобщо не смятам да ходя в сервиза защото знам какво ще ми кажат... неправилна експлоатация ... дрън дрън
    за сервиза на мазда...
    страшни са
    купихме колата и след месец хората се обаждат да питат как е доволни ли сме и т.н.
    след още месец се обаждат пак открили са фабричен дефект във някой бройки от произведените, късал се някой от болтовете дето държат двигателя и става се..си както го обяснииха двигателя пада, обадиха са да им закараме колата за смяна на въпросния болт преди да е станало късно
    закархме я и след 45 минути колата беше готова,
    след два месеца шефката ми (тя е руса не я съдете) заби предната броня в един теглич колата съотвено отива в сервиза след 5 мин разговор по телефона с хората в бургас и след 1ч и 30 минути колата патува за сливен с чисто нова предна броня, преди месец пак шефката ми одари и задната броня и процедурата беше същата, явно има фирми който си държат на името а има и такива дето не им дреме какво ще стане там стига да си изперат парите пък клиентите кучета ги яли
    поздрави на всички
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  15. #15
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    FORD нали знаете какво значи?

    Fix Or Repair Daily.
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •