Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: Официален сервиз - Ауто Италия

  1. #16
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Малко UP на темата ...

    Почукването в предницата се оказаха само двете биалетки. За съжаление на диагностиците в АИ, нямам проблем със стаб. щанга и рейката. Дай боже и да нямам скоро

    Относно единият гаранционен проблем - датчикът на колана ... оказа се, че не е сменян Нещо са направили и сега пак си свети. За мое щастие, в Серес ще го подменят

    Успех на всички

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    к.конаре
    Posts
    6

    Default

    за въпросният сервиз, след ремонт за 4000лв и гаранциа от 6 месеца, след 200км останах на пътя, трябваше да си платя пътна помош (от пловдив до софия) и работата по ремонта, нищо че грешката беше тяхна. аман от такива.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Според мен няма Селения, която да издържа 20 000 км. Особено на дизел. Не си въобразявай, че маслото е мн добро. А тези 20к. на борд. компютър са сложени по некви други съображения, по-скоро реклама. Моята не е чисто нова и е карана с 20К, като за първите 66 000 км. маслото е сменено точно 3 пъти за близо 5 години. Като я взех аз ми изхарчи 1л. масло за 5 000 км. Почна се със съвети и оферти за отваряне на двг-то (на 70 000км.!!!) и разни подобни. Сложих добавка за измиване на разните греси от двг и сменям на 10к. и сега нивото не мърда, както трябва да е на всеки ТС на 100к. км.
    Момчета, всички производители си казват, че на турбодизелите се сменя на 10 000. И на селенията го пишеше някъде с малки букви де

    ---------- Post added at 11:04 ---------- Previous post was at 11:02 ----------

    Наистина - по-добре в Гърция. АутоИталия не стават за НИЩО! Дори и кола да си купиш от тях. Разпертошинват коли за да ти сложат на кола тук екстрите. Така сглобиха една 159 на мой приятел та сега им сърба попарата

  4. #19
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Добре де, след като има коли в гаранция, които не са доволни от работата на Милано моторс /това мнение ми се затвърждава и от две посещения там по друг повод, както и от щанда на последния автосалон в София, 2009-единственият щанд, на който нямаше човек, да излезе,дремеха вътре в една стаичка- когато посетих щанда на АЛфа/.
    Та въпросът ми е-защо, аджеба всички пострадали не пишете жалби до комисията за потребители, вкл и до главният комисар в ЕС???
    Е, знам, може би резултат няма да е бърз и т.н., но резлутат ще има и само това е начина на борба с подобни непазарни прояви, меко казано.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #20

    Default Ако се купи и подържа в......

    Ако се купи нова Алфа от Гърция и подържа там докато е гаранционна, не е ли на сметка? Четейки тази тема става ясно че нашите за нищо не ги ебе............

  6. #21
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Добре де, след като има коли в гаранция, които не са доволни от работата на Милано моторс /това мнение ми се затвърждава и от две посещения там по друг повод, както и от щанда на последния автосалон в София, 2009-единственият щанд, на който нямаше човек, да излезе,дремеха вътре в една стаичка- когато посетих щанда на АЛфа/.
    Та въпросът ми е-защо, аджеба всички пострадали не пишете жалби до комисията за потребители, вкл и до главният комисар в ЕС???
    Е, знам, може би резултат няма да е бърз и т.н., но резлутат ще има и само това е начина на борба с подобни непазарни прояви, меко казано.
    Това няма да ги накара да започнат да работят по-добре....Почти съм сигурен... Просто комисията не виждам от какво може да те защити?? Ако има някой проблем и откажат да го правят ДА, ама от кофти държание, и мърлявщина няма как да стане....Още повече че не говорим за някоя европейска комисия с ресурси и способи, а за българска такава, която може да накаже само някое МЕГА ОЧЕБИЙНО нарушение...Особенно срещо компания като АутоЮниън...

    Начина е антиреклама и всички да ходят да си купуват и обслужват колите в Гърция и т.н.. Съответно като загубят продажбите ще ми ядат.....А и италианците като видят че всички си облужват колите не при тях а в съседни държави ще се запитат какво им куца и евентуално ще започнат да ги натискат... Друго решение няма...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    101

    Default

    комисията за потребителите май не може да помогне в този случай
    говоря за колите купени на лизинг
    защото се водят на юридическо лице, а там нещата са други

    освен това както каза колегата, повечето неща са от сорта на отношение към клиента, мързел...

    ----------------------------
    FIAT Bravo във Facebook

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    ....

    Начина е антиреклама и всички да ходят да си купуват и обслужват колите в Гърция и т.н.. Съответно като загубят продажбите ще ми ядат.....А и италианците като видят че всички си облужват колите не при тях а в съседни държави ще се запитат какво им куца и евентуално ще започнат да ги натискат... Друго решение няма...
    Мислиш ли, че на италианците им пука?

  9. #24
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    За това написах евентуално....
    НО в крайна сметка нали целят продажби... Особенно при криза не могат да си позволят разни мърльовци да не продават марката само защото са некадърни... За това нищо чудно ако има достатъчно гласност да ги натиснат...
    Та хората хвърлят милярди в маркетиниг., реклама и т.н за да си позволят бай ганьовщата да им прецаква продажбите...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  10. #25
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Това няма да ги накара да започнат да работят по-добре....Почти съм сигурен... Просто комисията не виждам от какво може да те защити?? Ако има някой проблем и откажат да го правят ДА, ама от кофти държание, и мърлявщина няма как да стане....Още повече че не говорим за някоя европейска комисия с ресурси и способи, а за българска такава, която може да накаже само някое МЕГА ОЧЕБИЙНО нарушение...Особенно срещо компания като АутоЮниън...

    Начина е антиреклама и всички да ходят да си купуват и обслужват колите в Гърция и т.н.. Съответно като загубят продажбите ще ми ядат.....А и италианците като видят че всички си облужват колите не при тях а в съседни държави ще се запитат какво им куца и евентуално ще започнат да ги натискат... Друго решение няма...
    Мда и това е вярно
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    pernik
    Posts
    30

    Default оплакване до ПАПАТА (дано и той го види)

    здравеите на всички запалени и не толкова запалени алфисти
    колеги,аз съм поредният изигран от''майсторите'' в ауто италия.Пиша тука,защото ми казаха,че четът и служители от сервиза, и така да започваме (само няма да се обиждате,това си е истина)
    Искам да Ви попитам може ли,един обикновен човек,който не е нищо повече от служител в частна фирма и работи за около 800 лв на месец да си докара колата за ремонт при вас и Вие ''майстори'' такива да му отрежете главата с цени като:
    дебитомер за алфа ромео 145/1.4 т.с./16в.98г.-1080лв
    свещи за същата -660лв
    главинен лагер за АБС -180лв
    една диагностика -40лв
    центровка на двигател -220лв
    да не говорим за цените за работа,които имате
    Когато човек се поинтересува малко повече от марката БОШ разбира,че цените са три пъти по ниски, а работата може да се свърши и от обикновен диагностик,който взема 20лв и ефекта е същият
    съжелявам но няма да се върна повече при вас
    дано и папата прочете това,че ако реши да си ремонтира колата при вас,данаците на цяла Италия няма да му стигнат да си плати !!!
    ALFA ROMEO 145 1.4 16V

  12. #27
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Ценовата политика на една фирма е нейно решение
    Аз лично мога да продавам дебитомер за 3000 лв. Това прави ли ме еди какъв си? Не! Пазарът е свободен и всеки има право да продава на каквото цена реши, стига да бъде обявена преди да се извърши услугата! Специално за подобни ремонти няма монополизъм така, че всичко е въпрос на личен избор.
    Съчувствам ти, защото ремонтът струва колкото 1/2 от тази кола, но това няма отношение към тяхната компетентност и желанието им за работа, т.е. ако те не си вършат работата както трябва, дори и 5 лв. са им много
    Лично аз съм крайно недоволен и разочарован от гаранционното обслужване, защото ме излъгаха, както и спестиха доста неща, но халал да са им. По-лошото беше, че се опитаха и след това да ме метнат, но ... парен каша духа
    За сметка на това съм доволен от бояджийските им услуги.

  13. #28

    Default

    а дали някой е ползвал бояджийте им??.....имам щети и мисля да я вкарам там за боя на 1-2 детайла....

  14. #29
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by otnesen View Post
    а дали някой е ползвал бояджийте им??.....имам щети и мисля да я вкарам там за боя на 1-2 детайла....
    Колорист нямат, но поне бояджия имат
    BTW: Доволен съм от тази им услуга, но зърността на металика е малко по-различна от оригиналната и на слънце се забелязва. Не е дразнещо и фрапантно Иначе самият цвят е 1:1, невероятно но факт
    Сега имам нова щета и ще видя този път дали ще уцелят

  15. #30

    Default

    благодаря за инфото...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •