Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 57

Thread: айдеее още един старт от скрапта

  1. #16
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Скоростите на стария мотор дет е у багажника имат ли дискове? Ако имат се обзалагам, че всичко което имаш под капака е от 33-ка...и ДВГ и окачване(щом са ти вън дисковете)....я дай направо снимки на това в коша и на това в багажника Веднага ще се опитаме да ти кажем кое какво
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  2. #17
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka_cs View Post
    се обзалагам, че всичко което имаш под капака е от 33-ка...и ДВГ и окачване(щом са ти вън дисковете)....
    Хайде бе, как го сметна точно така, аз имам окачване от спринт с външни дискове, след '85 са с външни предни дискове и барабани отзад. Но пък номерата, които е дал колегата са ми адски странни.
    Last edited by MrX; 31-12-2008 at 23:50.

  3. #18
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by MrX View Post
    Хайде бе, как го сметна точно така, аз имам окачване от спринт с външни дискове, след '85 са с външни предни дискове и барабани отзад. Но пък номерата, които е дал колегата са ми адски странни.
    Ми ако скоростите, които са в багажника са с дискове на тях и са оригиналните на колата, следва, че щом сега е с външни дискове, е сменяно окачването
    Това ми твърдение обаче отпада ако оригинално си е била колата с външни дискове и ако както каза ти е след 85-та.....което е добре

    п.п MrX, стария двигател пазиш ли го още? Че една 33-ка на роднини е с карбове 1.5, но и с глави с хидравлични повдигачи за ремонт..та се чудя дали е по-добре да се ремонтират или да ги сменяме със стари с механични повдигачи?...няма зор за смяна..просто да те питам като е с карбове кои са по-подходящи, с механични или с хидр. повдигачи...май по-скъпо излиза да се правят новите глави
    Last edited by mitaka_cs; 01-01-2009 at 03:55.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  4. #19
    започва да се пристрастява ALFA JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    98

    Default

    не дисковете са си от вън не е сменяно окачването
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD биячката
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD на мацката колата
    ALFA ROMEO SPRINT хобито ми
    ALFA ROMEO 145 TD на стария рокер колата

  5. #20
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA JTD View Post
    не дисковете са си от вън не е сменяно окачването
    ОК Ако сега и поне един от 2-та двигателя е 1.5, сичко е на 6 като комбинацияАз съм достатъчно луд та да сменя дори 1.7 с 1.5
    Пали ли? Как работи? Спомена, че в багажника се търкаля карбураторно чудовище Слагай карбовете под предния капак ако там има друго или пък са по-малко на брой
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  6. #21
    започва да се пристрастява ALFA JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    98

    Default

    мисля че оригиналния е 1,5 и е разглобен в багажника а в момента е с 1,3 от 33ка. и върви само на газ
    но, ще си правя оригиналния самоче не съм сигурен какъв е помагайте 1,5 ли е 1,7 ли по номер на мотора не може ли да го хванем
    гледах линковете който ми пратихте и не съответства никъде що за кола е незнам момчето от което я купих си е правил доста свободни съчинения проблем са ми веждите отзад защото е сложил от 33ка. и нищо общо с оригиналните ,идея от какво може да станат някой познат тапицер да има седалките не са скъсани а ми със синьо са тапицирани направени са много добре самоче със синичко
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD биячката
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD на мацката колата
    ALFA ROMEO SPRINT хобито ми
    ALFA ROMEO 145 TD на стария рокер колата

  7. #22
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA JTD View Post
    мисля че оригиналния е 1,5 и е разглобен в багажника а в момента е с 1,3 от 33ка. и върви само на газ
    но, ще си правя оригиналния самоче не съм сигурен какъв е помагайте 1,5 ли е 1,7 ли по номер на мотора не може ли да го хванем
    гледах линковете който ми пратихте и не съответства никъде що за кола е незнам момчето от което я купих си е правил доста свободни съчинения проблем са ми веждите отзад защото е сложил от 33ка. и нищо общо с оригиналните ,идея от какво може да станат някой познат тапицер да има седалките не са скъсани а ми със синьо са тапицирани направени са много добре самоче със синичко
    Имаше разни номера по които се познаваше обема на двигателя( по блока са). Коя година е писан в талона, а кой двигател е писан оригиналния или 33-вия. Всичко е труд и творчество по тая кола или неземни кинти ако искаш да е в напълно оригинален вид, тук в България трудно ще намериш ламарини, но на запад има, често съм срещал по чуждите форуми. Намираш кадърен майстор и донри снимки и ще ти оправят ламарините

  8. #23
    започва да се пристрастява ALFA JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by MrX View Post
    Имаше разни номера по които се познаваше обема на двигателя( по блока са). Коя година е писан в талона, а кой двигател е писан оригиналния или 33-вия. Всичко е труд и творчество по тая кола или неземни кинти ако искаш да е в напълно оригинален вид, тук в България трудно ще намериш ламарини, но на запад има, често съм срещал по чуждите форуми. Намираш кадърен майстор и донри снимки и ще ти оправят ламарините
    днес го поразглобих и поогледах какво има и какво няма.
    двигатела по талон си е спринтовия за 33ковия си имам др. талон
    ламарините са си ок. има работа по него ама ще стане не е много по-спринтовия двг. има липси ама се надявам да намеря разни дребни работи ама така е когато се взима насипно. на 4ти цилиндър има задрало бутало не е много та се чудя какво да го правя др. ли да търся или да го слагам това? по цилиндъра няма надраскано само по буталото. дай съвет какво да го правя
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD биячката
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD на мацката колата
    ALFA ROMEO SPRINT хобито ми
    ALFA ROMEO 145 TD на стария рокер колата

  9. #24
    член на клуба Димитър's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    софия
    Age
    55
    Posts
    36

    Default

    колата най, най-вероятно ти е с двг 1490сс.Общо са произведени от1976 до1989г. с двигател обем 1350сс 31 854 броя, с обем 1490 сс 84 540 броя и след декември 1987 година двг 1.7 само 4 921 броя.Общо са произведени 121 315 Спринта.Твоят колега е от по-новите, за което говорят не само външните спирачни дискове, но и това, че на дясната врата имаш огледало.Старите имат само на шофъорската врата.
    Ако имах 100 бона,ще си купя Брера.Но имам Спринт 1500.82г.не е QV

  10. #25
    започва да се пристрастява ALFA JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by Димитър View Post
    колата най, най-вероятно ти е с двг 1490сс.Общо са произведени от1976 до1989г. с двигател обем 1350сс 31 854 броя, с обем 1490 сс 84 540 броя и след декември 1987 година двг 1.7 само 4 921 броя.Общо са произведени 121 315 Спринта.Твоят колега е от по-новите, за което говорят не само външните спирачни дискове, но и това, че на дясната врата имаш огледало.Старите имат само на шофъорската врата.
    мерси колега за изчерпателния отговор
    улесни ме много
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD биячката
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD на мацката колата
    ALFA ROMEO SPRINT хобито ми
    ALFA ROMEO 145 TD на стария рокер колата

  11. #26
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA JTD View Post
    на 4ти цилиндър има задрало бутало не е много та се чудя какво да го правя др. ли да търся или да го слагам това? по цилиндъра няма надраскано само по буталото. дай съвет какво да го правя
    Трети ремонтен размер бутала и хонинг на блока в шлайф базата на Горна Баня...това направих на моя 1.5...вала ми беше като нов за мотор на 250000км и биелни и основни лагери смених с номинални Буталата дойдоха от Италия като ги поръчахме от Стамболийски 155...на 7000км е след ремонта и единственото което е сменено от тогава освен консумативи беше гарнитурата на левия карбуратор.
    Съветвам те да измериш всичко по блока! Чак тогава ще стане ясно кое за какъв ремонт е...
    Тази литература ми беше много полезна...само не съм добавил моментите на затягане в темата...http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=12903
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  12. #27
    започва да се пристрастява ALFA JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    98

    Default

    дааааа мерси ще ми влезе в употреба
    а дали на някой му се намират двата въздуховода който са отгоре на карбораторите и влизат в кутията на въздушния филтър че мойте ги е хванала липсата
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD биячката
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD на мацката колата
    ALFA ROMEO SPRINT хобито ми
    ALFA ROMEO 145 TD на стария рокер колата

  13. #28
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    sofia
    Posts
    14

    Default въздуховоди

    алуминиевите ли

  14. #29
    започва да се пристрастява ALFA JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by montana View Post
    алуминиевите ли
    е незнам дали са алминиеви
    ама не вярвам да са 10 вида хвърли една снимка насам
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD биячката
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD на мацката колата
    ALFA ROMEO SPRINT хобито ми
    ALFA ROMEO 145 TD на стария рокер колата

  15. #30
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    sofia
    Posts
    14

    Default снимка

    снимка нямам,но най вероятно са само едни и ги имам,къде да се видим за да ти ги покажа.в кой район си.щом на километража пише 240,двигателя е бил 1.7 ,или карборатор или инжекцион
    Last edited by montana; 04-01-2009 at 17:59.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •