Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 76

Thread: Много бавно загрява и не както трябва

  1. #31
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    pavlin079 добре дошъл. От първия ти пост става ясно, че колата ти е най-бързозагряващата в България. От втория, че е най-луксозната. Чакаме сега третия

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #32
    pavlin
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    veliko turnovo
    Age
    44
    Posts
    6

    Default

    ne vijdam kakvo lo6o ima 4e pi6a s latinski bukvi vsi4ko se rabira i neznam za dizela no benzinovata sabira 5-6 litra antifriz i izob6to tova ne e takav kriteri za zagrqvaneto vse pak raboti samo malkiq krag a tam ima ne pove4e ot 3 litra .

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    Приятелю,пиши на кирилица,че ще ме начетат заради тебе.Ако не-ще кажа на Йонко да те глоби една каса бира!А иначе споделям мнението на 75 Турбоделта-тия машини са с по около и над 10л антифриз.Няма как на празен ход или ниски обороти да качи работна температура за 5 минути.
    Как бре мойта е 6 литра
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  4. #34
    pavlin
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    veliko turnovo
    Age
    44
    Posts
    6

    Default

    sega ne 4ete6 pravilno kakto vijda6 kazax 4e 164 i nagore sa nai luksoznite serir ot alfa taka 4e ne si pravi bazici tuk ne si pi6em da se xvalim koi kakava kola kara a kakvot moje da pomogene.

  5. #35
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin079 View Post
    ne vijdam kakvo lo6o ima 4e pi6a s latinski bukvi vsi4ko se rabira i neznam za dizela no benzinovata sabira 5-6 litra antifriz i izob6to tova ne e takav kriteri za zagrqvaneto vse pak raboti samo malkiq krag a tam ima ne pove4e ot 3 litra .
    Форума си има все пак правила и е желателно да ги спазваме.Предупреден си!Вероятно следвящия пост на латиница ще бъде изтрит.
    Относно това колко антифриз събира,имах 155 т.спарк 2,0 и мога да ти кажа,че като съм сменял кранче на парното,бая над 3л изтече само от половината малък кръг в един леген.Все ми се струва,че тия двигатели са с 9-10л антифриз.Това не е фолксваген с 6-7л!
    Нищо лично-ПИШИ НА КИРИЛИЦА!!!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  6. #36
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Не ти е добър тона,с който започваш.Никой не те гони,напротив-добре дошъл!НО си има правила.Ако ти е трудно на кирилицата,виж в карето за писане на постове-има кредор-избираш жълтото квадратче и пишеш с латинските букви на кирилица.
    Не знам дали си извършвал някакъв лемонт по 164 или само си карал някоя чужда,но има тук хора,които имат поне бегла представа какво е това да си нацапаш ръцете с масло,грес,бензин,нафта и антифриз.Изтрих ти мнението заради неспазване на правилата и не проявявай македонски инат,моля ти се!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  7. #37

    Default

    Осрахте ми темата
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  8. #38
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Quote Originally Posted by Abarth View Post
    Лошото е че съм затрил касовата бележка за термостата,дали ше искат да ми го сменят? Какво да им кажа?

    Без бележка не знам дали ще искат. По принцип няма да са доволни особено така или иначе.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  9. #39
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Общото количество Антифриз на Алфа 164 Т.С. по каталог го дават да е 7 литра
    ако намеря линка ще го постна .
    Гриша когато сменя антифриза колата да не беше на баир с муцуната надолу . Питам защото кога аз сменях моя беше така и после парно никакво , умря му ГЗ от студ , след това го преточихме и събра още иколо литър почти - обясниха ми че от наклона е останало въздух в системата около или в радиатирчето за парното и от там - ядове . Пробвай да го преточиш и да го налееш пак .
    При мене когато са минусови темераттурите загрява бавно но аз съм на газ и обръщам почти веднага - от там и по бавното загряване .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  10. #40
    pavlin
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    veliko turnovo
    Age
    44
    Posts
    6

    Default

    pavlin

  11. #41
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by Abarth View Post
    Бах го на 1 месец Иначе към 70 май почва да става топъл тоя маркуч...
    Така като гледам имаш желание в този студ да се занимаваш... Свали термостата и го свари на котлона с един термометър вътре или термодвойка да видиме кога ще почне да отваря.

    Можеш да си направиш и друг опит.Вадиш кабелите от датчика на радиатора за перката и палиш да работи.Като стигне към 90* трябва да имаш зверско парно.Даваш двата кабела на датчика на късо и оставяш перката да върти постояно.Ако с охлаждането падне драстично температурата на духалката и тази на мотора под 85* си за термостат.Първите 1-2 минути на мотора температурата може и на 80* да спадне,но после трябва да я възстанови.Нека перката да върти извесно време.Пусни климатроника на HI и вентилатора на 2 на средната духалка.

    П.П. и да не забравиш да си вържеш пак кабелите на датчика. Повече от 95* на мотора гледай да не вдигаш.
    Last edited by Boby; 02-01-2009 at 21:22.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  12. #42
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    @pavlin079 има си правила по които се пише във форумите в България . Правила наложени във всички форуми , бихме желали да се съобразяваш с тях .
    Моля те прочети тази тема : http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=613
    И тази тема най-вече : http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=5680
    В сучая се налага да минем явно на варианта :
    Ако не знаеш - ще те научим .
    Ако не можеш -ще ти покажем .
    Ако не искаш - ще те принудим .


    П.П. @virusalfa & co. Затрийте ми поста после Моля Ви . И без това омазахме темата .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Така като гледам имаш желание в този студ да се занимаваш... Свали термостата и го свари на котлона с един термометър вътре или термодвойка да видиме кога ще почне да отваря.

    Можеш да си направиш и друг опит.Вадиш кабелите от датчика на радиатора за перката и палиш да работи.Като стигне към 90* трябва да имаш зверско парно.Даваш двата кабела на датчика на късо и оставяш перката да върти постояно.Ако с охлаждането падне драстично температурата на духалката и тази на мотора под 85* си за термостат.Първите 1-2 минути на мотора температурата може и на 80* да спадне,но после трябва да я възстанови.Нека перката да върти извесно време.Пусни климатроника на HI и вентилатора на 2 на средната духалка.

    П.П. и да не забравиш да си вържеш пак кабелите на датчика. Повече от 95* на мотора гледай да не вдигаш.
    Тя дори не може да стигне 90 градуса колега,пък и нямам климатроник,а това с котлона много въркаво нещо няма да имам нерви да се занимавам На 90 имам страшно добро парно,но не може да ги стигне тия 90 градуса колата
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  14. #44
    pavlin
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    veliko turnovo
    Age
    44
    Posts
    6

    Default

    ami kajete mi kak da pi6a s latinskite bukvi na balgarski i 6te go pravq taka kakto iskate.

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    Общото количество Антифриз на Алфа 164 Т.С. по каталог го дават да е 7 литра
    ако намеря линка ще го постна .
    Гриша когато сменя антифриза колата да не беше на баир с муцуната надолу . Питам защото кога аз сменях моя беше така и после парно никакво , умря му ГЗ от студ , след това го преточихме и събра още иколо литър почти - обясниха ми че от наклона е останало въздух в системата около или в радиатирчето за парното и от там - ядове . Пробвай да го преточиш и да го налееш пак .
    При мене когато са минусови темераттурите загрява бавно но аз съм на газ и обръщам почти веднага - от там и по бавното загряване .
    Не бе бате даже беше с муцуната леко нагоре Това е че и антифриза е на минимума трябва да долея,че имам лек теч от радиатора,но много лек,а за обезвъздушаване не съм обезвъздушавал,би трябвало сама да се обезвъздушава като е с разширителен съд,но няма логика да не може да вдигне 90 градуса
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •