Results 1 to 15 of 15

Thread: Чистачките ми не се спират >???

  1. #1
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default Чистачките ми не се спират >???

    От известно време имам луфт някъде по щангите на чистачките.
    Като се прибират долу удрят в пластмасата и като се спрат остават леко вдигнати нагоре. Та луфта както и да е въпреки,че от него ми се изрониха шлеците на дяснто рамо. Биеше си в предния капак и сега съм с една чистачка.

    Най големия ми проблем е, че като поработят малко чистачките и като върна лостчето в изгасено положение чистачките остават да работят постоянно.
    Независимо дали са вдигнати във въздуха или са си на стъклото.

    Вадих релето (Долу в дясно 30А) сменях го с друго но ефекта е 0. Пак прави така.

    И то не прави така само на мокро. Просто като поработят малко и не искат да спират


    С какво да залепя директно дясното рамо за "въртока" като въртока е плешив (без шлеци е )
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  2. #2
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    Явно несъм бил само аз Като нещат да спрат бутни лостчето един път нагоре за еднократно минаване и би трябвало да спрат (поне при мен е така като даде тоя проблем)


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  3. #3
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Може да пробваш и с изгасяне на фаровете . Това с неспиращите, запецващи и "луфтирани" чистачки си е в рамките на нормалното май за самолетите...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  4. #4
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    А ако е тъмно какво прави ???


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  5. #5
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Далаверката с изключването на фаровете работи. Първата ми 155 (червената) го правеше тоя трик, но основно след дълга работа на чистачките - изведнъж се включваше бързата степен и каквото и да направех, не спираха. Само изключване на фаровете помагаше
    Самото спиране на фаровете трябва да е за около минута-две - явно нейде нещо трябва да изстине от липсата на преминаващ ток през него ... Виж, ако е тъмно, е малко кофти - вероятно аварийната лента ще помогне, или някоя спирка на градския транспорт (ако сме в града).
    Така и не разбрах каква е причината - вероятно някое реле се претоварва от по-големия ток на повечето консуматори, и залепва.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  6. #6
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Абе първия път когато стана преди половин година гасих фарове, свалях стъкла, пусках парното, фарове за мъгла, всякаква електроника щраках и не спряха.

    Само незнаех, че фаровете трябва да се гасят за минута две



    Иначе не съм толко прост щраках лоста на горе на долу пръсках с пръскалките, но нищо не помагаше. Само вадене на релето помагаше при мен.

    Ще пробвам с вгасене на фаровете.

    А загладените шлеци на рамото как да ги съживя ?

    Имам хубаво дясно рамо със шлеци но чупорягата дето ги врътка е гладка
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  7. #7
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Тоя номер два пъти съм го борил!!!Един път на Дедра и един път на 145-ца!!Проблема е в таблото с бушоните и релетата!!!След като се свали и се отвори нямам думи какво съм намирал вътре!!!То се отваря като книга а вътре има едни "наилони" дебели върху които има писти!!Е там какъв окис съм виждъл нее истина...Таблото се сваля нее толкова сложно клемите се описват и така!!!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #8
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Тоя номер два пъти съм го борил!!!Един път на Дедра и един път на 145-ца!!Проблема е в таблото с бушоните и релетата!!!След като се свали и се отвори нямам думи какво съм намирал вътре!!!То се отваря като книга а вътре има едни "наилони" дебели върху които има писти!!Е там какъв окис съм виждъл нее истина...Таблото се сваля нее толкова сложно клемите се описват и така!!!
    дам проблема за такава случка с чистачки е че масата за тях явно се затваря през друга верига и затова като спрете фаровете и те спират . Както писа колегата горе - почистване на контактите и пистите - където има окис има и верига обикновено...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #9
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    А загладените шлеци на рамото как да ги съживя ?

    Имам хубаво дясно рамо със шлеци но чупорягата дето ги врътка е гладка
    Търси си втора употреба раменен механизъм, по възможност да е от Типо/Темпра. Там поне пластмасовите ябълки са 100 пъти по-грамотно направени и се свалят без да се чупат, докато на алфите 99% излизат със счупване.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  10. #10
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    А загладените шлеци на рамото как да ги съживя ?

    Имам хубаво дясно рамо със шлеци но чупорягата дето ги врътка е гладка
    Пробвай първо с латун / месингова ламарина 0,1-0,3 мм с набиване .И ако не стане тогава втора младост
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  11. #11
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Търси си втора употреба раменен механизъм, по възможност да е от Типо/Темпра. Там поне пластмасовите ябълки са 100 пъти по-грамотно направени и се свалят без да се чупат, докато на алфите 99% излизат със счупване.
    напротив ябълките от типо стават перфектно на 155
    с малко фантазия имаш чисто нов механизъм за...5 лева
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  12. #12
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Никъде не съм написъл, че не стават. Даже съм с Типови на Алфата. А фантазията за какво е? Да не напиша голяма дума, ама механизмът е 1:1 ...май .
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  13. #13
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Никъде не съм написъл, че не стават. Даже съм с Типови на Алфата. А фантазията за какво е? Да не напиша голяма дума, ама механизмът е 1:1 ...май .
    Не знам какъв е на типото, но на алфата не е такъв!
    Само можеш да смениш ябълките с ЧИСТО НОВИ ОТ ТИПО с лека фантазийка. Това казах.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  14. #14
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    След като се свали и се отвори нямам думи какво съм намирал вътре!!!То се отваря като книга а вътре има едни "наилони" дебели върху които има писти!!Е там какъв окис съм виждъл нее истина...Таблото се сваля нее толкова сложно клемите се описват и така!!!


    Mалко разясненир ще ми дадеш ли? какви са ттези найлони ??? И лявата част от таблото ли се сваля , тази от към вратата шофьорската ?

    Мерси предварително
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  15. #15
    започва да се пристрастява delian1978's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    Mалко разясненир ще ми дадеш ли? какви са ттези найлони ??? И лявата част от таблото ли се сваля , тази от към вратата шофьорската ?

    Мерси предварително
    При алфа 155 няма класически печатни платки,а меки найлонови.Между два дебели найлона са положени пътечките и много често там възникват проблеми.При мен на предната алфа 1,8 се бяха стопили след проблем с кабелите на задния капак.Ама успяхме да ги спасим след доста работа.Ако не разбираш по-добре не ровичкай сам,че белята може да стане много голяма.Аз затова отидох в сервиза и там момчетата спасиха положението.

    Alfa Romeo 156 2.0ts
    бивша 155 2.0ts
    бивша 155 1.8ts

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •