Results 1 to 12 of 12

Thread: Проблем с задния десен габарит

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default Проблем с задния десен габарит

    Заначи имам следния проблем със задния десен габарит:

    Когато включа габаритите той не свети, но светва само след като махна крушката и я сложа пак. Ако след това изгася габаритите и ги включа отново тя пак не свети. Смених крушката проверих окабеляването до таблото - няма отечки или къси съединения. Дайте някаква идея от какво може да е?
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  2. #2
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Бях преместил темата в раздел 155 поради недоглеждане.
    Допуснах грешка за което се извинявам
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    И все пак отностно проблема ?
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  4. #4

    Default

    Изчисти "фасунката" на самата крушка.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Дам .. и това пробвах не помага. А и какво общо може да има при положение че крушката мъжди дори при угасен двигател и не на контакт.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Вальо наскоро имаше подобен проблем само че светеше постоянно и при изключен двигател. При проверка по окабеляването са стигнали до чек контрола - платки които стоят зад оборотомера , и една от тях се оказва че е сдала багажа. Май са шунтирали чека и всичко е наред, иначе нов - комплект с обротомер

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Ми .. ъъъъ как са стига до там цялто табло ли треа да са свали ? Или има някакъв по лесен начин?
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  8. #8
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by DeX
    Ми .. ъъъъ как са стига до там цялто табло ли треа да са свали ? Или има някакъв по лесен начин?
    опс, няколко дни не см влизал и ето ...

    това явно е някъв проблем на 156ците 2001ва така като гледам.
    фактите са следните:
    на мойта колежка Алфа 156 1.8 2001ва задния габарит светеше леко при угасена кола, и пр. същите симптоми като при теб

    заведохме колата при Велин, който я беше разчастил до подлуда

    накрая се оказа, че чека за крушките (който се намира зад оборотомера) е започнал да заминава, и оттам идва паразитния ток

    вариантите за ремонт:
    1. поръчваш си нов оборотомер - то е комплкект - и чакаш доставка
    2. шунтират ти тоя чек, и няма да ти работи за никакви крушки - и се оправя

    Велин взе 200лв за труд за тая манипулация, оборотомера не см гледал колко пари струва и колко взимат за монтаж,
    ако решиш мога да те пратя при него
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Ами предпочитам да си ми работи всичко ама ми е любопитно чека дали не може да се отремонтира някак си. Едно такова ми се струва безсмислено да сменям целия оборотомер заради един ш***н чек. Ама пък от друга страна ми е некфо неандерталско такова да го шунтирам... Дали някой е пробвал да го отремонтира? И все пак ако ти е удобно можеш ли да провериш какви пари е оборотомера заедно с монтажа?
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  10. #10
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default ЧЕ

    Quote Originally Posted by DeX
    Ами предпочитам да си ми работи всичко ама ми е любопитно чека дали не може да се отремонтира някак си. Едно такова ми се струва безсмислено да сменям целия оборотомер заради един ш***н чек. Ама пък от друга страна ми е некфо неандерталско такова да го шунтирам... Дали някой е пробвал да го отремонтира? И все пак ако ти е удобно можеш ли да провериш какви пари е оборотомера заедно с монтажа?
    така, значи тоя "чек" се състои от 6 интегрални схеми, за всеки кръг крушки и са капсуловани за гърба на оборотомера....
    ремонт незнам дали е възможен, според Велин, изгорялата е 1 и тя може да се смени, но според него след нея ще почнат да горят и останалите и ще се видиш в едно вечно прикючение
    другото, той е от малкото, които могат да я сменят (несм сигурен) и ше те одере жив за това )

    варианта да си купиш целия оборотомер не е толкова скъп - трябва да питаш във Вантотрейд колко пари е, според еПер е около 150евро
    300лв да е, Ванто ше ти земат към 30-40лв за смяната....

    са остава в последна сметка риска , да не е точно това проблема при теб и ако стане така ше си сума пари назад, и ше ме псуваш много

    ние тогава избрахме "шунтирането" защото той за да установи причината беше разглобил половината кола, и ние ВЕЧЕ бяхме с пари назад ))

    та така, избирай си, аз говорих вчера с Велин, ако искаш да те пратя , той ше ти каже най точно ... или си виж дали нямаш по евтин "жичкаджия" но... е много тънка работа това ...
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Ам аз днеска след около 20 паления на двигателя открих, че след като запаля мотора габарита си светва ... обаче само ако фаровете са били преди това включени .. ама определено си е от чек контрола. Ще видя кога ще имам повече време да го разглобя щото имам тука един доста добър жичкаджия под ръка ама трябва и 2-мата да сме свободни щото и той каза, че е деликатна работа и изисква време. Ще видим вероятно ще стане когато имам пари за нов щото дори да го прецакаме да може да си го купя а момента със шунтирането ще го пробваме за да видим дали е от него ама мисля, че е от него защото когато са изгасени фаровете ламбичката свети, а като ги пугна и угасва .. май не е нормално да е така:Р
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  12. #12
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by DeX
    Ам аз днеска след около 20 паления на двигателя открих, че след като запаля мотора габарита си светва ... обаче само ако фаровете са били преди това включени .. ама определено си е от чек контрола. Ще видя кога ще имам повече време да го разглобя щото имам тука един доста добър жичкаджия под ръка ама трябва и 2-мата да сме свободни щото и той каза, че е деликатна работа и изисква време. Ще видим вероятно ще стане когато имам пари за нов щото дори да го прецакаме да може да си го купя а момента със шунтирането ще го пробваме за да видим дали е от него ама мисля, че е от него защото когато са изгасени фаровете ламбичката свети, а като ги пугна и угасва .. май не е нормално да е така:Р
    то изначале трябваше да разбера че не живееш в София
    щом имаш жичкаджия, поне ше си спестиш сума ти разглабяне...
    а оборотомер, дали има на склад някой ...
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •