Results 1 to 11 of 11

Thread: Спря да работи клапата за въздуха в купето.

  1. #1

    Default Спря да работи клапата за въздуха в купето.

    Спря да работи клапата за въздуха в купето. Alfa Romeo 145'97 с климатик. От известно време като натисна копчето да върти въздуха само в купето се чуваха сранни пукания откъм жапката, но така или иначе сменяше въздуха и вдигаше респективно оборотите на вентилатора. Сега обаче колкото и пъти да натисна копчето лампичката му светва но промяна няма. А на всичкото отгоре май е спряла клапата в затворено положение защото яко се изпотявят стъклата. Ако някои е имал този проблем моля, да помогне.
    <145 1,6 TS 16V '97><MiTo 1,4 TB Distinctive '09>

  2. #2

    Default

    За първо време за да не ти се потят джамовете, махаш кората под чистачките, клапата ти е от страната на джабката, под филтъра ти е клапата, и ръчно я връщаш в отворено положение. И моята е заседнала, но не съм търсил решение на проблема, просто си я държа само на външен въздух. Колегите ако имат съвети да помогнат.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by boby_ss View Post
    Спря да работи клапата за въздуха в купето. Alfa Romeo 145'97 с климатик. От известно време като натисна копчето да върти въздуха само в купето се чуваха сранни пукания откъм жапката, но така или иначе сменяше въздуха и вдигаше респективно оборотите на вентилатора. Сега обаче колкото и пъти да натисна копчето лампичката му светва но промяна няма. А на всичкото отгоре май е спряла клапата в затворено положение защото яко се изпотявят стъклата. Ако някои е имал този проблем моля, да помогне.
    Миналата зима и аз го имах тоз проблем.Беше ми блокирало моторчето на клапата.Лошото е ,че всичките зъбни колела(в механизма)са пластмасови и много лесно се чупят.Вероятно и при теб е станало така.Механизма е малко по-малък от цигарена кутия и седи от дясната страна на турбината,зад жабката.Сменя се доста трудно,но по-лошото е,че не се намира.Освен това има два вида-от климатик и климатроник,разликата е в управлението.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by FuckIt View Post
    За първо време за да не ти се потят джамовете, махаш кората под чистачките, клапата ти е от страната на джабката, под филтъра ти е клапата, и ръчно я връщаш в отворено положение. И моята е заседнала, но не съм търсил решение на проблема, просто си я държа само на външен въздух. Колегите ако имат съвети да помогнат.
    Ако направиш това със сигурност ще счупиш механизма и после нов.

  5. #5
    започва да се пристрастява milenataa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    гр. Гълъбово
    Age
    48
    Posts
    48

    Default

    При мен пък моторчето счупи механизма ,защото когато дам контакт винаги започва да работи ! Ако някой знае къде е проблема да каже ? За да го изкарам махнах цялото табло като започнах от пластмасите между двете седалки
    Alfa Romeo 145 1.6 8V Boxer
    Alfa Romeo 147 2.0TS 16v V2I DISTINCTIVE
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA TCT

  6. #6
    Запален алфист BaiJedi's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    168
    146 1.6 ie Boxer-EX
    147 1.9 jtd 16v

  7. #7

    Default

    Аз не видях нищо полезно в тая тема-самото моторче е непрекъснато под напрежение и не може да изгори,но редуктора и управлението го спират.Отделно където според специалисти трябва да се помогне "ръчно" на клапата и става мазало.

  8. #8
    Запален алфист BaiJedi's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    168

    Default

    Извинявам се! Не обърнах внимание,че линка даден от tonov вече не работи. Имаше много изчерпателна информация по този въпрос.
    146 1.6 ie Boxer-EX
    147 1.9 jtd 16v

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by BaiJedi View Post
    Извинявам се! Не обърнах внимание,че линка даден от tonov вече не работи. Имаше много изчерпателна информация по този въпрос.
    Казвал съм го във всички теми писани по въпроса-НЕ напъвайте клапата ръчно.На мен ми се наложи да разглобя цялото табло-буквално(е...освен това исках да видя как се разглабя таблото,но...луд умора нема),но за пореден път казвам,че не това е проблема-механизма се намира много трудно и не е евтин.

  10. #10
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by BaiJedi View Post
    Извинявам се! Не обърнах внимание,че линка даден от tonov вече не работи. Имаше много изчерпателна информация по този въпрос.
    Ето я темата:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...EA%EB%E0%EF%E0

    След хакването на форума линковете отпреди това не бачкат
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #11
    започва да се пристрастява kumenov's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    пусни снимки

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •