Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Нов живот на автоматичната антена при GTV

  1. #1
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default Нов живот на автоматичната антена при GTV

    Преди време бях пускал тема за почистване на автоматичната антена. С времето обаче се развали съвсем - едно от звената започна да излиза постоянно и висеше на жилото като кучешка опашка.
    Сега купих една антена от GTV на старо която обаче пак малко стърже докато работи. Телескопичната и част е наред, така че няма проблеми с реставрацията на механиката. Тази е малко по-различен чешит от старата ми.

    За демонтажа:
    Развиват се четерите гайки на задната кора с ключе 8:









    С плоска отвертка се махат двете щипки на страничната кора:





    Кората лекичко се прегъва и се вижда механизма на антената под нея. Изключват се двете букси - на управлението и антената, развивате гайката на планката с ключе 10, След това с кръстата отверка се развива кабелчето на масата:



    Развива се декоративната гайка, която държи антената над калника:



    Шайбите и планките под гайката са в следния ред. Не че могат да се объркат де:



    При ваденето на антената внимавайте да не изпада шайбата, която придържа ствола на антената под калника. Ако падне в дупката на калника я отпишете.

    Сега следва малко работа в лабораторни условия.
    Някои снимки са направени след като е почистена, затова изглежда толкова лъскава. Иначе си беше мизерия

    Първо се разпъва цялата антена с помощта на токоизправител на 12V. "+" се подава на червената жица, "-" на черната.
    Развиват петте види на горния капак и се отваря.



    Използвам спрей от рода на WD-40 и смазка за пластмасова механика:



    Маха се черното търкало, където се навива жилото при сгъната антена. Ако го махнете докато е сгъната ще стане кочинка.



    Маха се и пластмасовата планка:



    Махат се всички останали карантии, за да остане само корпуса. Почиства се идеално от мизериите, подобни на нагар:



    Почистват се идеално контактите на крайните изключватели, пръскат се с WD-40, след което платката се връща на мястото си:





    Сваля се държача на електромотора и се почиства идеално, както и червяка, зацепен на оста му:



    С WD-40 се пръска леко на колектора на ротора а с масълце се смазват предния и задния плъзгащи лагери на оста на електромоторчето:



    Смазват се със смазката за пластмасова механика двете зъбни колела, зацепени към червяка на мотора. Първо осите, после зъбите им:



    Смазва се оста на притискателната ролка на жилото:





    Смазват се добре зъбите на водещата ролката на жилото. И двата реда зъби се смазват, като преди това се провери на ръка дали се въртят двете половинки една спрямо друга стегнато. Ако е необходимо може да се отпусне металната зегерка.



    Ролката се монтира на място, както и планката, която води жилото нагоре. Преди това се смазва добре и канала й, който е под ъгъл, за да се плъзга жилото по него:



    Монтира се обратно колелото, в което се навива жилото, като преди това се смазват двете страни, където се "плъзга" под металните шайби.



    Затваря се капака, стягат се добре петте види, и монтаж.
    Пожелавам ви успех!
    Last edited by b_angelov; 17-01-2009 at 03:11.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  2. #2
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=16925

    Ей това е старата тема за другия вид механика, ама ги няма снимките, след хакването на сайта

    А и аз не ги пазя.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  3. #3
    Запален алфист Eraser's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София Дружба
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=16925

    Ей това е старата тема за другия вид механика, ама ги няма снимките, след хакването на сайта

    А и аз не ги пазя.

    Евала колега мойта изобщо не се движи. Сега само да се постопли и ще пробвам да я оправя. Много полезна статия със снимки. Браво на активните сектанти
    Alfa Romeo GTV


  4. #4
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Мда,
    Тъкмо пуснах и снимки на демонтажа/монтажа на механизма в багажника
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  5. #5

    Default

    Браво, браво! Скоро ще го правя това и определно ще ми е много полезно!!

    Поздравления.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  6. #6
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Влади, ако има някакви затруднения - свиркай
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  7. #7
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Моята е блокирала в долно положение. Ако само махна кората и пусна ток на червената жица и се разпъне, мога ли да й откача захранването и да си седи разпъната?
    GTV

  8. #8
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by Vins View Post
    Моята е блокирала в долно положение. Ако само махна кората и пусна ток на червената жица и се разпъне, мога ли да й откача захранването и да си седи разпъната?
    Може, ама много грозно ми седи, ако е постоянно разлъната. По-добре да си я оправиш.

    Но ако проблема е в машинката й, надали ще успее да се разпъне.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  9. #9
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Аз моята я заварих и мушнах в багажника една вътрешна за 5 лв......ммм приказка стана,че даже и лови радио
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  10. #10
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev View Post
    Аз моята я заварих и мушнах в багажника една вътрешна за 5 лв......ммм приказка стана,че даже и лови радио
    добре ли хваща вътрешната? как я свърза?
    GTV

  11. #11
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by Vins View Post
    добре ли хваща вътрешната? как я свърза?
    Ми към старата букса,тя си е и с маса,сложих я под задното стъкло в багажника,лови си.
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by proper View Post
    Браво, браво! Скоро ще го правя това и определно ще ми е много полезно!!

    Поздравления.
    Привет колега.
    ако може защо не сложиш тази тема и за почистването на фаровете в една тема като важна да стои горе защото са полезни хубави теми с подробно обяснение и снимков матерял а трудно се намират а и нови колеги често задавават тези въпроси свързани с тези теми.ще е по удобно така.

    п.п. а и други подобни теми подробни с снимков материал примерно като темата на иво за скоростния лост да стане нещо като технически раздел за наще каручки.
    поздрави
    Last edited by dilian alfa gtv; 22-04-2009 at 15:45.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  13. #13
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Привет колега.
    ако може защо не сложиш тази тема и за почистването на фаровете в една тема като важна да стои горе защото са полезни хубави теми с подробно обяснение и снимков матерял а трудно се намират а и нови колеги често задавават тези въпроси свързани с тези теми.ще е по удобно така.

    п.п. а и други подобни теми подробни с снимков материал примерно като темата на иво за скоростния лост да стане нещо като технически раздел за наще каручки.
    поздрави
    Добра идея. Както и тази за смяната на долната помпа - съединител, както и за регулиране прозорците на вратите, смяната на крушките на конзолата.... имаше и още май
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Добра идея. Както и тази за смяната на долната помпа - съединител, както и за регулиране прозорците на вратите, смяната на крушките на конзолата.... имаше и още май
    да колега именно за твоите теми става въпрос защото няма други такива подробни и полезни теми които дефекти са обичайни за всяка кола.и да бадат в една тема примерно да се нарича техническа нещо такова.да е налесно който му трябва да е ползва иначе не се намират и се повтарят често особено от нови колеги.само колегата пропър ако я прави трябва да намали размера на снимките защото са много големи и ще се отварят трудно всичките какуп в една тема.
    поздрави и все такива теми да пускаш
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  15. #15

    Default

    Аз имам идея, но в момента съм с много работа и малко време....но скоро ще имам време...та

    За да не стават много важните теми на брой, защото колегата прави едни от най-готините степ-бай-степ прекрасни инструкции, за не едно и две неща.....та иска ми се да се сложи всяка инструкция в един PDF файл и да си стане като е-книжка, като вътре си има кредитите на автора. Така всички книжки могат да са в една тема само и всеки може да си ги свали и има при себе си.....да не кажем, че и на смарт телефон и да си гледа кво прави направо при колата.....
    Според мен така ще е много полезно.

    Ако Борето не успее, ще пробвам аз по натам да ги събера, защото това ще е много полезно нещо.

    П.С. в краен случай и като тема с отделни постове ще го сложим.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •