Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Нов живот на автоматичната антена при GTV

  1. #16
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by proper View Post
    Аз имам идея, но в момента съм с много работа и малко време....но скоро ще имам време...та

    За да не стават много важните теми на брой, защото колегата прави едни от най-готините степ-бай-степ прекрасни инструкции, за не едно и две неща.....та иска ми се да се сложи всяка инструкция в един PDF файл и да си стане като е-книжка, като вътре си има кредитите на автора. Така всички книжки могат да са в една тема само и всеки може да си ги свали и има при себе си.....да не кажем, че и на смарт телефон и да си гледа кво прави направо при колата.....
    Според мен така ще е много полезно.

    Ако Борето не успее, ще пробвам аз по натам да ги събера, защото това ще е много полезно нещо.

    П.С. в краен случай и като тема с отделни постове ще го сложим.
    Супер идея Влади! Заемам се!
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  2. #17

    Default

    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...340#post468340

    Супер, Евала, Браво!!! Поздравления !!!
    Сега ще е полезно на много хора и ще се ползва и предава по-лесно.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  3. #18
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Проблемче и при мен. Преди време си я ремонтирах. Служеше ми вярно 3г. но от една седмица издаваше някакви странни звуци и не се прибираше и разпъваше изцяло, затова и помагах на ръка докато изклуча плеъра скачам навън и помагам с 1 пръст да се прибере с моторчето. Днес реших да я сваля и какво да видя. Попринцип всичко си работи, но като отворих вътре ужас и мизерии. Махнах черното колелце и какво да видя отвътре където се навива, червяка(жилото) едно солидно парче счупено и си стои навито, а останалата част продължава да си служи вярно. Нова ли да купувам (видях,че в Бриколаж има) или от друго ГТВ да купя и да си направя от две - една. ?!!??
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  4. #19
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Jorkkoo View Post
    Проблемче и при мен. Преди време си я ремонтирах. Служеше ми вярно 3г. но от една седмица издаваше някакви странни звуци и не се прибираше и разпъваше изцяло, затова и помагах на ръка докато изклуча плеъра скачам навън и помагам с 1 пръст да се прибере с моторчето. Днес реших да я сваля и какво да видя. Попринцип всичко си работи, но като отворих вътре ужас и мизерии. Махнах черното колелце и какво да видя отвътре където се навива, червяка(жилото) едно солидно парче счупено и си стои навито, а останалата част продължава да си служи вярно. Нова ли да купувам (видях,че в Бриколаж има) или от друго ГТВ да купя и да си направя от две - една. ?!!??
    Взимай нова! цените варират много, но реална цена е около 28лв

  5. #20
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Взимай нова! цените варират много, но реална цена е около 28лв
    Такива от 28 лв. не си купувай! На времето взех една и я монтирах. На третото сгъване/разгъване се скъса жилото (водача) на антената.
    Върнах я. В магазина ми мъмриха как така се е счупила? Това бил първия такъв случай, нямало да ми върнат парите... накрая ми дадоха нова, но им казах да я тестват с един акумулатор пред мен. Разпъна се веднъж и ядосано продавача ми натяква колко били хубави и как стабилно работили, докато не се прецака и втората антена в ръцете му, докато я прибираше.
    Е, върна ми парите.

    Хубавите автоматични антени на Бош ги има в Технополис и струват над 100 лв.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  6. #21
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Такива от 28 лв. не си купувай! На времето взех една и я монтирах. На третото сгъване/разгъване се скъса жилото (водача) на антената.
    Върнах я. В магазина ми мъмриха как така се е счупила? Това бил първия такъв случай, нямало да ми върнат парите... накрая ми дадоха нова, но им казах да я тестват с един акумулатор пред мен. Разпъна се веднъж и ядосано продавача ми натяква колко били хубави и как стабилно работили, докато не се прецака и втората антена в ръцете му, докато я прибираше.
    Е, върна ми парите.

    Хубавите автоматични антени на Бош ги има в Технополис и струват над 100 лв.
    Абе...да ти кажа не си прав..имам и примери...
    За мен алтернативата проработи.

  7. #22
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Абе...да ти кажа не си прав..имам и примери...
    За мен алтернативата проработи.
    Прав-неправ. Пред очите ми се счупиха 2 антени на 2-рото разгъване. Възможно е просто да съм попаднал на магазин с ментета. Колегата обаче не е застрахован, че няма да попадне и той на същите боклуци.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  8. #23
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Всъщност антената работи. Просто ми трябва телескопа със назъбеното жило и си я сглобявам. Ако някой има същата непотребна и е здрав телескопа със жилото може да се договорим. Мисля,че по добрия вариант ще е да си намеря от ГТВ антена и да си я реставрирам, да не рискувам с тея от 28-30лв.,че като се счупи пак да се чудя кво да правя.
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  9. #24
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Varna
    Posts
    17

    Default

    аз имам една неработеща, тоест моторчето си работи но просто не се згъва. И си взех една втора употреба от един колега и мойта си стои! ако имаш интерес пиши

  10. #25
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Благодарности на JiVe за антената. Вече сглобих работеща и е на колата Поздравявам го за прекрасното ГТВ, което е в ръцете му.
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •