Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40

Thread: Как се справяте със замъглените стъкла?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default Как се справяте със замъглените стъкла?

    Има подобна тема, но не точно, затова реших да ви попитам. Някой справил ли се е със запотяването на стъклата? Моите постоянно са запотени. Много ме е яд когато гледам, че дори и руските кошници не са със замъглени стъкла. Толкова ли италиянската инженерна мисъл е назадничава, та едни въздушни потоци да не може да направи? Голяма мъка е сутрин докато си издухам предното замъглено стъкло. Това става чак като преполовя пътя до работата. До тогава гледам някъде от височината на волана . Вентилаторите ли са слаби, не мога да си обясня? Като пусна да върти въздуха в купето - никакъв ефект, единствено като завъртя на "червеното радиаторче" има някакво подобрение, но така или иначе задните стъкла, както и половината на стъклата на предните врати са "мъгла". Единствено си виждам огледалата. Срам ме хваща като возя някой колега от работа Дайте акъл, как да си ги оправя? Как да проверя дали ми отваря клапата за въздух отвън?
    Alfa Romeo 146 Т.S. 1.4L 103hp '99

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by NAS View Post
    Има подобна тема, но не точно, затова реших да ви попитам. Някой справил ли се е със запотяването на стъклата? Моите постоянно са запотени. Много ме е яд когато гледам, че дори и руските кошници не са със замъглени стъкла. Толкова ли италиянската инженерна мисъл е назадничава, та едни въздушни потоци да не може да направи? Голяма мъка е сутрин докато си издухам предното замъглено стъкло. Това става чак като преполовя пътя до работата. До тогава гледам някъде от височината на волана . Вентилаторите ли са слаби, не мога да си обясня? Като пусна да върти въздуха в купето - никакъв ефект, единствено като завъртя на "червеното радиаторче" има някакво подобрение, но така или иначе задните стъкла, както и половината на стъклата на предните врати са "мъгла". Единствено си виждам огледалата. Срам ме хваща като возя някой колега от работа Дайте акъл, как да си ги оправя? Как да проверя дали ми отваря клапата за въздух отвън?
    Имаш ли клима?

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Да, но и климатроника не върши работа за всички стъкла.
    Обдухва що годе добре предното, но бавно.
    Alfa Romeo 146 Т.S. 1.4L 103hp '99

  4. #4
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Запотяват се повече от на ладите, защото там сглобката е уникално качествена и вее от всякъде. Просто нашите коли са по-добре изолирани и не влиза толкова лесно въздух, затова се и запотявят. В тия студове няма как да не ти се запотява предния джам. Просто забърсваш и това е. Не може винаги парното да се справи. Аз съм много доволен от Алфа-та, по отношение на запотяването и отпотяването. По-добре е от дургите коли, които съм карал. Особено при моделите с климатроник, които си имат специалната степен за максимално бързо отпотяване.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  5. #5
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    На мене ми се потят като отпред на кората (където са пръскалните за стъклото) има лед/сняг.Иначе не се оплаквам рядко са ми замъглени,запотени и квото и да било
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Запотяват се повече от на ладите, защото там сглобката е уникално качествена и вее от всякъде. Просто нашите коли са по-добре изолирани и не влиза толкова лесно въздух, затова се и запотявят. В тия студове няма как да не ти се запотява предния джам. Просто забърсваш и това е. Не може винаги парното да се справи. Аз съм много доволен от Алфа-та, по отношение на запотяването и отпотяването. По-добре е от дургите коли, които съм карал. Особено при моделите с климатроник, които си имат специалната степен за максимално бързо отпотяване.
    Е какви коли си карал та тази е добре? На Мерцедес 190 не е така, веднага си ги оправя стъклата, на БМВ 318 не е така, на Нисан Примера не е така, на Хонда Сивик не е така, дори и тъпите Вектри не е така. То се оказа, че Алфата е най-херметизирана . Не ме разбирай погрешно, аз много си я обичам колата, но тези малки неща ме дразнят, защото за мен й развалят и без това невисокия имидж. И затова хората се хващат за тези дреболии в разговорите за добри автомобили. Искам просто да разбера дали няма начин да се оправи това. Виждам много Алфи със запотени стъкла и си мисля, че не е само при мен. Така, че ако намерим разковничето, много хора ще са доволни. Искам още да поясня, че проблема не е толкова предното стъкло, там нещата стават бавно, но стават. Докато за стъклата по вратите - Mamma mia - нищо се не види.
    Alfa Romeo 146 Т.S. 1.4L 103hp '99

  7. #7
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by NAS View Post
    Е какви коли си карал та тази е добре? На Мерцедес 190 не е така, веднага си ги оправя стъклата, на БМВ 318 не е така, на Нисан Примера не е така, на Хонда Сивик не е така, дори и тъпите Вектри не е така. То се оказа, че Алфата е най-херметизирана . Не ме разбирай погрешно, аз много си я обичам колата, но тези малки неща ме дразнят, защото за мен й развалят и без това невисокия имидж. И затова хората се хващат за тези дреболии в разговорите за добри автомобили. Искам просто да разбера дали няма начин да се оправи това. Виждам много Алфи със запотени стъкла и си мисля, че не е само при мен. Така, че ако намерим разковничето, много хора ще са доволни. Искам още да поясня, че проблема не е толкова предното стъкло, там нещата стават бавно, но стават. Докато за стъклата по вратите - Mamma mia - нищо се не види.
    Еми не е като да са 1 или 2. Сеат-и, БВМ-та, Опел-и чисто нови и стари, Голфове разни, на всички им се запотяват стъклата по същият начин, ако не и по зле. При мен наистина понякога задните две стрнаични стъкла стоят запотени, но дори и сега в големите студове, след 2-3 минути и едно забърсване на предното стъкло, ако има нужда и всичко си е ок. Да не би нещо с филтъра за купето да имаш проблем? По принцип има една кора, която го пази да не се мокри. Или пък клапата за циркулацията на въздуха да е блокирала... Знам ли...
    Last edited by DerMeister; 05-01-2009 at 00:33.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  8. #8

    Default

    Ако климата ти е в ред-пускаш климатика и парното на макс да духа на джама-ще видиш разликата.Ако няма ефект-има вероятност да ти тече парното,дори и малко,и тогава е ад.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Еми не е като да са 1 или 2. Сеат-и, БВМ-та, Опел-и чисто нови и стари, Голфове разни, на всички им се запотяват стъклата по същият начин, ако не и по зле. При мен наистина понякога задните две стрнаични стъкла стоят запотени, но дори и сега в големите студове, след 3-4 минути и едно забърсване на предното стъкло, ако има нужда и всичко си е ок. Да не би нещо с филтъра за купето да имаш проблем? По принцип има една кора, която го пази да не се мокри. Или пък клапата за циркулацията на въздуха да е блокирала... Знам ли...
    На Опела това му е болка,но малко хора знаят,че при пуснато парно и климатик джама се суши за нула време.

  10. #10
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by victtorbg View Post
    На Опела това му е болка,но малко хора знаят,че при пуснато парно и климатик джама се суши за нула време.
    Е тя климата при температури под 5 градуса не знам дали се пуска. Поне съм чел, че компресора не се пуска. При такова положение, защо ще е по-добре?
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  11. #11

    Default

    Колега пробвай да смениш филтъра на купето, аз от както съм го сменил нямам никакви проблеми с запотяването на прозорците за разлика от преди.
    с на баща ми фокуса беше същото, потяха се дори без дъжд само от студ навън, сега няма такова нещо
    Alfa 145 1.8 TS '97

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Е тя климата при температури под 5 градуса не знам дали се пуска. Поне съм чел, че компресора не се пуска. При такова положение, защо ще е по-добре?
    Няма такъв филм-климатика работи когато го пуснеш(това не е климатроник-той следи и външната температура).Относно това какъв е ефекта-климатика суши въздуха в комбинация с парно.....защо трябва да откриваме топлата вода?

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by kalata8 View Post
    Колега пробвай да смениш филтъра на купето, аз от както съм го сменил нямам никакви проблеми с запотяването на прозорците за разлика от преди.
    с на баща ми фокуса беше същото, потяха се дори без дъжд само от студ навън, сега няма такова нещо
    Говорим за Алфа,не за фокус.

  14. #14
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Въобще не е нормално за Алфите да са с изпотени стъкла. Обдухването си е перфектно, ако всичко е наред. Проблемът най-вероятно е с филтъра на купето, който е под пасажерската чистачка. Ако не е сменяван скоро (сменя се 2 пъти годишно) или пък някой "майстор" е счупил пластмасовата му кутия - тогава в купето влиза влага и конденза се маха трудно, дори с клима. Същия проблем го имаше колегата с ФИАТ Браво. Беше си взел специална чистачка за порзорци с дълга дръжка и бършеше нон стоп. На Алфа 147/156ФЛ този филтър е вътре в купето, може би точно за да не влиза влага в системата.
    Другият вариант е радиаторчето на парното да е протекло, но това се разбира бързо, пък и в такъв случай ще губиш антифриз.

  15. #15
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    А пробвали ли сте с последната степен,която е точно за почистване на стъклата?На снимката съм я показал със стрелкичка.С парното само нищо не става.На мен,когато ми се запотят стъклата само така да ги оправям.Буквално за секудни всичко се изчиства.Това е едно нещата,които обожавам в тази кола.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2517979325_419d4a14d33.JPG  
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •