Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 153

Thread: мхм..

  1. #16

    Default

    пък я само си представете един ден ако изградят газопроводите през България колко мангал ще изгори в опит да си пробие тръбата и да си наточи газчица

  2. #17
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    руснаците като никога не са виновни пряко в конкретния случай
    косвено са те де
    не мое току така да се изпусне една голяма страна от сферата на влияние
    А с теб изобщо не съм съгласен , в този случай руснаците нямат абсолютно никаква вина, че Украйна:
    1.краде огромни количества от преминаващата газ!!!
    2.не се съгласява с икономически пресметнатите цени на природен газ!!!

    Ти ако продаваш за своя лична изгода примерно Хляб и знаеш че на теб всеки отделен Хляб ти е излязъл 0.80лв. крайно(след замесването,опичането и т.н.) да не ми кажеш, че ще почнеш да го продаваш по 0.70лв.??????? Логичното е за да имаш печалба да го продаваш за 1.00лв. всеки

  3. #18
    Старши алфист marian's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia-Ελλάδα
    Age
    57
    Posts
    939

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    пък я само си представете един ден ако изградят газопроводите през България колко мангал ще изгори в опит да си пробие тръбата и да си наточи газчица
    Изтрепа рибата
    0888515205

  4. #19
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    А с теб изобщо не съм съгласен
    само че тука не става въпрос за хляб а за сфери на влияние ако си пропуснал да забележиш
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #20

    Default

    Незнам дали е вече повлияно от ситуацията, но вкъщи радиаторите вече са направо хладни от сутринта... и меко казано си е студеничко
    Добре, че имам климатик. Но ако и тока утече сега при неизбежно високото потребление.....ще си паля огън в центъра на хола май
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  6. #21
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by proper View Post
    Незнам дали е вече повлияно от ситуацията, но вкъщи радиаторите вече са направо хладни от сутринта... и меко казано си е студеничко
    Добре, че имам климатик. Но ако и тока утече сега при неизбежно високото потребление.....ще си паля огън в центъра на хола май
    натам отиват нещата и ако стане... ще стане страшно!!!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #22
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    А с теб изобщо не съм съгласен , в този случай руснаците нямат абсолютно никаква вина, че Украйна:
    1.краде огромни количества от преминаващата газ!!!
    2.не се съгласява с икономически пресметнатите цени на природен газ!!!

    Ти ако продаваш за своя лична изгода примерно Хляб и знаеш че на теб всеки отделен Хляб ти е излязъл 0.80лв. крайно(след замесването,опичането и т.н.) да не ми кажеш, че ще почнеш да го продаваш по 0.70лв.??????? Логичното е за да имаш печалба да го продаваш за 1.00лв. всеки
    В Русия и Украйна икономиката служи на политиката, а не обратното ... та довода ти не е съвсем валиден.
    Ние сме им през оная работа - както и останалата Европа де...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  8. #23
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    В Русия и Украйна икономиката служи на политиката, а не обратното ... та довода ти не е съвсем валиден.
    Ние сме им през оная работа - както и останалата Европа де...
    Да, обаче и твойто и мнението на Търтея, че това е за свери на влияние, не съм много сигурен, защото както и да го гледаме Русия е АБСОЛЮТЕН монополист в тази сфера и няма вариант Украйна да я накара да клекне, докато обратното е доста вероятно при положение, че не само ние сме засегнати, а и голяма част от ЕС което поне според мен ще накара и ЕС да натиснат Украйна и то най-вероятно сериозно, защото да не забравяме че все пак е зима и на никой не му се седи на студено!

  9. #24
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    зависи
    ес може да наложе ембарго на руските стоки и тогава метана ше си го ползват и за дезодорант руснаците, тъкмо да не се знае от къде е тази ароматна миризма
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  10. #25
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    А ако става на въпрос и мен да ме крадат и после пък най-нагло да ми поставят и условия, и аз ще съм меко казано БЕСЕН и по-всякакъв възможен начин ще се опитам да е*а мамата на тоя дето го прави!!!

  11. #26
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    зависи
    ес може да наложе ембарго на руските стоки и тогава метана ше си го ползват и за дезодорант руснаците, тъкмо да не се знае от къде е тази ароматна миризма
    Ама нали знаеш,че ЕС е много сериозно зависим от тоя Метан, защото цяла Германия е газифицирана,Франция, доста други страни са вече толкова зависими от Метан, че по-игодното ще им е не да преминават тепърва на алтернативни горива като в 19век, а да натиснат Украйна да приеме условията на Русия(въпреки, че си прав и нищо все още не се знае). А пък и Русия вече строи алтернативни маршрути, които не преминават през Украйна(като един от тях ще е през Черно море) и това всичкото в един момент може да рефлектира сериозно върху Украйна. А Украйна ако бъде оставена без природен газ - това си е равностойно на връщане на икономиката им с половин век назад!

  12. #27
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    ако си зависим от един източник на енергия ти всъщност си зависим то тоя дето държи източника
    азбучна истина
    тъй че ес ако иска да е вечно зависим от русия може да натисне украина
    но може и да отебе братушките
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  13. #28
    Старши алфист marian's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia-Ελλάδα
    Age
    57
    Posts
    939

    Default

    По вероятно е Украйна да клекне
    0888515205

  14. #29
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    ако си зависим от един източник на енергия ти всъщност си зависим то тоя дето държи източника
    азбучна истина
    тъй че ес ако иска да е вечно зависим от русия може да натисне украина
    но може и да отебе братушките
    Лошото е че поне в този момент не виждам как ЕС ще отебе Русия, при положение, че тази криза дойде от нищото и едва ли някой има някаква готовност да се прехвърли на алтернативни горива без да бъдат нанесени колосални щети на икономиката на ЕС (особено в тази икономическа криза), и сега нещата толкова се преплетоха, че направо си е страшно, ама иначе евала им права на руснаците - щото са пълни непукисти, а и тях почти не ги е*е дали ще продадат тоя Метан при положение, че си имат от абсолютно всички полезни изкопаеми и то в неограничени количества!!! Яко ме кефат!

  15. #30
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    полезните изпоаеми са в сибир и ваденето им е безунмо скъпо и като цена и като човешки жертви (ся верно у мада раша хора бол)
    освен това там може да се работи само зимата щото през пролет и есен е непровоходино а лятото не е твърдо и нито може да се пусне сонда нито да се копае
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •