Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37

Thread: много трудно загрява

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by victtorbg View Post
    Факт.Не знам дали ще повярваш,но по празниците я бях зарязал на вилата за две седмици и накрая реших да запаля тракторчето за да изрина снега(ползвам я като снегорин).Запали от раз(мотора е на 200000).Тествал съм я при -10 гр.-никакъв проблем,загрява по часовник.
    Абе и мойта пали от раз, но сега зимата поне 10мин на място без парно за да ми дигне 70градуса.

  2. #17
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    10 мин. са си нормално време за дизелче в този студ.По принцип дизела си загрява по-бавно от бензинка.Мойта е с нов термостат от скоро и пак си и трябват 10-на мин.Колкото до това да духне парното,то си почва още преди да е дигнала и 50 гр. по индикатор и не е слабо.
    Иначе колегата,щом е бензинка си е с проблем.Я калпав термостат,било и нов,я въздух в системата.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #18
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by soldier_vl View Post
    Абе и мойта пали от раз, но сега зимата поне 10мин на място без парно за да ми дигне 70градуса.
    на място дизел загрява адски павно и няма никакъв смисал да я чакаш на място се държи само да поуспокои оборотите и тръгваш на 5-та 7-та минута колата е загряла а ако я изрежеш(което не е желателно поне според мен)ще ти загрее на минутата
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  4. #19
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by nhg View Post
    бе и моята загрява бавничко, пък надълго държи малко над 80 градуса
    не знам дали е нормално....
    Абсолютно нормално,по-добре става ако смениш радиаторите,водния и на парното
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #20
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    10 мин. са си нормално време за дизелче в този студ.По принцип дизела си загрява по-бавно от бензинка.Мойта е с нов термостат от скоро и пак си и трябват 10-на мин.Колкото до това да духне парното,то си почва още преди да е дигнала и 50 гр. по индикатор и не е слабо.
    Иначе колегата,щом е бензинка си е с проблем.Я калпав термостат,било и нов,я въздух в системата.
    ЖТД-то като работи на място изтива
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #21
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Истива,ако е калпав термостата и то повече в движение.На место загрява по-бавно отколкото в движение,но да истива-не.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #22
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Истива,ако е калпав термостата и то повече в движение.На место загрява по-бавно отколкото в движение,но да истива-не.
    ОК щом казваш,я загрей колата до 90 гр.и после спри за 10 мин. на място,ивж тогава какво става
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #23
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Стои стрелката като закована.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #24
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Стои стрелката като закована.
    ако си пуснал да ти духа топло двигателя изтива
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Sofia,Ocha kupel
    Posts
    33

    Default

    Здравейте колеги!!!
    И аз минах на дизела.Днес взех една 145 2.0 ТД ... мисля че зимата е най-подходящия момент за покупка на дизел,но това е друга тема.Включвам се по въпроса за загряването.Покарах я бая време днес колата и установих че в движение с пуснато парно вътре трудно вдига градусите.Наложи се да спра на едно място и за 3-5 минути като се върнах в работещата кола на парно ... вече беше достигнала 80º а преди това едва до 60 мисля че беше стигнала (след 10км)...
    Другия ми въпрос,който малко променя темата е свързан с въздуховодите .... защото прозореца на шофьорската врата се суши добре,но на другата дуалката почти не изкарва въздух ...
    На предишната един майстор ми беше извадил дилтъра на климатика защото каза че през зимата заради него ми поти прозорците ... по този въпрос какво ще кажете.
    Извинявам се на модераторите,че така наблъсках въпростите но просто не искам да затрупвам форума с отделни теми ...

  11. #26
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    честита да ти е новата количка колега има раздел в който да се похвалиш официално и да пуснеш някоя снимка

    най-вероятно термостата не ти е в ред и за това не загрява а за запотяването на джамовете има 2-3 актуални теми разгледай ги
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  12. #27
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Абе факт си е че си загряват малко по-бавно.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Sofia,Ocha kupel
    Posts
    33

    Default

    Благодаря
    Не съм я снимал още но утре ще направя всичко възможно ... все още уреждам разни неща...не е кой знае какво,дори е гозновата,но имам големи планове
    Прочетох за запотяването и двете теми ... ако успея да се спрявя ще пиша по въпроса...

  14. #29
    започва да се пристрастява kumenov's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Аз си смених термостата щото ми седеше на 60 градуса,сега стрелката сои м/ду 70 и 80 градуса и не мърда,но никога не минава 80 освем на градско.Перката се включва м/ду 80 и 90градуса - що ли е така?? Дали от стрелката нещо, или кво?
    146 1.6 i

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by MONI View Post
    Абе факт си е че си загряват малко по-бавно.
    Глупости.Много ми е интересно как го засече това?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •