Page 49 of 125 FirstFirst ... 3947484950515999 ... LastLast
Results 721 to 735 of 1868

Thread: Общи приказки за газта и проблемите ни

  1. #721
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Абе Роби, дюзи от 1,6ТС (моите), могат ли да захранят 2.0ТС мАтор или ще трябва смяна с по-големи?
    Мисля, че няма да има ядове, ако се налага после може да се калибрират твойте.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  2. #722
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Аман!?

    Quote Originally Posted by markoff View Post
    Аз им показвам паспорта на уредбата.
    Аман от стикери.
    Например: На задното стъкло има един триъгълен , който е избелял вече! Но ако всяка година след прегледа ти го сменят със съответната индикация и защита, ще е по-практично!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  3. #723
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Question

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Мисля, че няма да има ядове, ако се налага после може да се калибрират твойте.
    А, че на БиГас дюзите може ли да се калибрират?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  4. #724
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Ммм даааа...
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #725
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    вкъщи
    Age
    42
    Posts
    72

    Default

    Някой да знае къде в София имат кабел за AG Zenit? Имам 1-2 неща да се настроят.

  6. #726
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Колеги, от другата тема ви стана ясно, че вече и аз съм сред вас. Днес настрох газовото по мап карта и сега върви въ всички диапазони както на бензин. Дори в средните обороти май-даже е по-добре. Сега ще засичам разход обаче. Очаквам да се озъбя и да намалям времената, но да видим. Не съм ходил на газоанализатор, незнам дали е необходимо. Отзад не мирише на неизогряла газ, но все пяк някой ден може да ида и да я донастроя.

    Интересно обаче (не съм запознат с новите бутилки) при първото зареждане събра едва 22 лв газ. а бутилката се води 36 литра по думите на продавача, а иначе на нея пише 41 или 44. Бутилката е на мястото на резервната гума. Ще пробвам като я изпраня до край да видим колко ще и заредят пак, но ако пак зареди нещо подобно на 22 литра да махам клапанчето на поплавака или има нещо друго което може да се направи?
    Last edited by oem; 06-06-2010 at 20:24.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #727
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Най-важното в настройките ти е при ускоряване да дава богата смес.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  8. #728
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Най-важното в настройките ти е при ускоряване да дава богата смес.
    Аз не съм връзвал ламбдата към газовото, че не ми се режеха кабели, със сигурност ще дава богта смес. Едно, че компиутара на колата си обогатява прилично с чип-а и отделно на газовото аз обогатих още по прилично Ще видя разхода как е, ако е много висок ще ходя на газанализатор да си я настройвам или ще си налепя една палтка тука от кога се каня да си направя анализатор с една сонда да ми показва АФР.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #729
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Не знам за какво рязане на кабели става дума , като можеш само да се закачиш в буксата за сигнал от сонда. Имаш да закачиш един кабел в точка. Не виждам смисъл и от газ анализатор при положение, че поне софта на тая уредба е достатъчно добър за да можеш да следиш всичко във всякакви режими на работа.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  10. #730
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Един въпрос имам Роби,

    Някакво инфо за Тамона про гас, виждам че няма сертификати R-6701и R-110 на сайта им(без последния чух че нямало да се дава технически преглед АГУ от догодина) . Тези сертификати какво представлявят, за качество, безопасна експлоатация....или? Повече ме интересува качеството на системата т.е. според теб добра ли е, или да се въздържа от нея.
    156 1.8ts PROGRESSION 98.....EX
    TOLEDO 2.3 VR5 00" PURE SOUND+LPG

  11. #731
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by vaskoni View Post
    Един въпрос имам Роби,

    Някакво инфо за Тамона про гас, виждам че няма сертификати R-6701и R-110 на сайта им(без последния чух че нямало да се дава технически преглед АГУ от догодина) . Тези сертификати какво представлявят, за качество, безопасна експлоатация....или? Повече ме интересува качеството на системата т.е. според теб добра ли е, или да се въздържа от нея.
    Какво е -Тамона про гас?
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  12. #732
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Не знам за какво рязане на кабели става дума , като можеш само да се закачиш в буксата за сигнал от сонда. Имаш да закачиш един кабел в точка. Не виждам смисъл и от газ анализатор при положение, че поне софта на тая уредба е достатъчно добър за да можеш да следиш всичко във всякакви режими на работа.
    Не ми трябва да я гледам тая сонда. Ама ще видя ако е само с един кабел да взема сигнал ще го мушна в буксата някак

    Аз от 2 дена съм с газ още не съм и се нарадвал. Ще потърся кабела за ламбдата и мое и да я вържа.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #733
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Ми с един кабел е баце. Само в точка. Сондата ти дава само информация как се движи сместа. Не е коректор. Мисълта е да можеш да си я наблюдаваш в движение в различни режими.
    А иначе за настройките е добре да не я преобогатяваш, а да следиш какво се случва с бензиновите времена докато си на газ.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  14. #734
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Ми с един кабел е баце. Само в точка. Сондата ти дава само информация как се движи сместа. Не е коректор. Мисълта е да можеш да си я наблюдаваш в движение в различни режими.
    А иначе за настройките е добре да не я преобогатяваш, а да следиш какво се случва с бензиновите времена докато си на газ.
    Аз не я преобогатявам зверски. Примерно коригирам само времената във ниски обороти 800 - 1500 и на горе след 3500 имаше едни падания дето ми се чудеше колата да върви или не. Аз не корогирам целите(главните) времена, а гледам по мап картата която си е съставила от автоматичния режим и там по нея изравнявам където има за израваняване. Примерно до 3500 об. в някое от времената дава постоияно 1.40 мс. от 3500 до 4200 примерно дава 1.36 мс. и после от 4200 до 6000 пак 1.41 мс. И гледам в режим на натоварване точно там където е 1.36 ми се замисля дали ускорява ли или да спира и ги изравнявам там на 1.40 и сега е добре. Просто този автоматичен режим на настройка не е много подходящ и така сега мисля, е добре. Та в такива граници де. Не, че е малко, но така ми харесва как върви
    Last edited by oem; 07-06-2010 at 09:15.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #735
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Това е най-важното. Да ти харесва как върви. Щото нали се сещаш, че ти си единствения който може да прецени. Щом ти харесва -значи е добре. Пиятно возене!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

Page 49 of 125 FirstFirst ... 3947484950515999 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •