Page 119 of 125 FirstFirst ... 1969109117118119120121 ... LastLast
Results 1,771 to 1,785 of 1868

Thread: Общи приказки за газта и проблемите ни

  1. #1771
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Дано те послушат без да разсъждават, братле
    Братле... Обясни ми моля те за ония "външен кръг" на антифриза моляяя те....
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #1772

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Братле... Обясни ми моля те за ония "външен кръг" на антифриза моляяя те....
    Така му викам на онзи кръг, през радиатора. Хапеш ли ме?

  3. #1773

    Default

    Един въпрос към компетентните.
    Казаха ми, че при кола с ГИ има определен брой на принудително палене на газ, след което компа блокирал или нещо от сорта, така ли е наистина?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  4. #1774
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Вероятно това зависи от модела на уредбата. При Фобос такова ограничение не ми е известно. Само паленето на газ се записва в лог-а.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #1775
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    Един въпрос към компетентните.
    Казаха ми, че при кола с ГИ има определен брой на принудително палене на газ, след което компа блокирал или нещо от сорта, така ли е наистина?
    С Бардолини съм.Три пъти разрешава компа принудително палене на газ.

  6. #1776
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Карах едно такси с метан на БРЦ,газаджията казал на сменника ми също за три паления и после при него за софтуерно ресетване,не знам с прекъсване на захранването дали няма да се зачисти гадината.
    Last edited by 546; 22-09-2016 at 02:46.

  7. #1777
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ако е само три паления е кофти....
    С спиране на тока няма да стане гарантирам
    Фобоса има брояч само за тия паления до 255 мисля беше, но едвали някой го е стигал като крайна бройка за да се знае дали ще влезе в авариен режим един вид
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  8. #1778
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    37

    Default

    Колеги я да питам и аз , че от бая време и се чудя на магариите. Върви си нормално , разхода е нормален, обаче като я смачкам над 4000 оборота в колата започва зверски да мирише на сурова газ. На бензин не го прави тоя номер. Днес като замириса за пореден път , спрях веднага и вдигнах капака , но в моторния отсег не мирише на газ. Прегледах си гърнетата , там пропуски няма никъде. Много интересно откъде изпуска тая газ че да влиза в купето. На място като работи колата я душа като пес и пак нищо

  9. #1779
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Quote Originally Posted by Liceto View Post
    Колеги я да питам и аз , че от бая време и се чудя на магариите. Върви си нормално , разхода е нормален, обаче като я смачкам над 4000 оборота в колата започва зверски да мирише на сурова газ. На бензин не го прави тоя номер. Днес като замириса за пореден път , спрях веднага и вдигнах капака , но в моторния отсег не мирише на газ. Прегледах си гърнетата , там пропуски няма никъде. Много интересно откъде изпуска тая газ че да влиза в купето. На място като работи колата я душа като пес и пак нищо
    Добре ще е да поясниш каква е газовата уредба,ГИ или обикновенна.Изпарителя кога е обслужван.Щото на фърляне на боб отива работата.На прима виста на изпарител ми намирисва проблема,ама знае ли човек
    Alfa Romeo 155 2.0 16V,Alfa Romeo 155 2.0 8V,Lancia Delta GT

  10. #1780
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    37

    Default

    Изпарителя е Landi Renzo Li10 Turbo. ГИ-то е landi renzo omegas. Изпарителя е макс. на 1500км. Инжекторите са Keihin. Странното е , че проблема го имам от много време , дори със стария изпарител , но се проявява за известно време , после изчезва. 2 месеца нямаше миризми след последния път и скоро пак започна.

  11. #1781

    Default

    Как се зануляват адаптивните настройки на сместа, освен с каране на бензин?

    Щото явно ми е настроена тъпо газовата и всеки път като запаля на бензин и е студена колата се тресе, работи неравномерно и няма сила докато не загрее.

    Като покарах два дена на бензин се оправи, но като почнах пак да карам на газ пак се появи същото.

  12. #1782
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    Абсолютно същият шит и при мен се получава,особенно сега когато е студено сутрин..
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  13. #1783
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Как се зануляват адаптивните настройки на сместа, освен с каране на бензин?

    Щото явно ми е настроена тъпо газовата и всеки път като запаля на бензин и е студена колата се тресе, работи неравномерно и няма сила докато не загрее.

    Като покарах два дена на бензин се оправи, но като почнах пак да карам на газ пак се появи същото.
    През интерфейса на MES (adjustments > reset self-adapt.param. and idle actuator).

    Но това няма да помогне трайно. По-добре е да си настроиш газовата така че да не води до такава промяна на адаптивните параметри.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #1784

    Default

    Така е колега, благодаря.
    Като се освободя малко ще чипвам и ще отскоча до Варна колегата don_pepone да ми я настрои.

  15. #1785

    Default

    За да нямате проблемите с паленето сутрин, особено на студено, няколко пъти съм писал да си настроите газовата до 1500обор. да работи на леко бедна смес. Т.е. ламбда сонда интеграторът да ви дава стойност 1.05 до 1.1

Page 119 of 125 FirstFirst ... 1969109117118119120121 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •