Page 124 of 125 FirstFirst ... 2474114122123124125 LastLast
Results 1,846 to 1,860 of 1868

Thread: Общи приказки за газта и проблемите ни

  1. #1846

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Буксата е около Компа на газовата с не повече от 30см кабел
    Мерси, намерих буксата, сега ще поръчам кабел.

    Следващ въпрос:
    Как да настроя лампичките на копчето да показват точно нивото?

    Защото отзад на бутилката си имам една стрелка, която показва точно, но тези лампички на ключето светят както си искат, може да заредя 40 литра и да светят празно, може да нямам газ и да светят пълно...

    Ключа ми е такъв: левия


  2. #1847
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    По принцип се настройва софтуерно, но ако масата към нивомера ти е взета от купето а не от кабела в снопа на газовата (много често е така) се случват разни аномалии понякога
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #1848
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Мистерията е разгадана:

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не мога да разбера на какво се дължи тая крива настройка. При мен газовите коефициенти се въртят около 1, като най-ниският е 0,93 а най-високият - 1,19.

    При тази автоматично генерираната, най ниският е 1,31 а най-високият - 1,55 !?!? Като съм ги вдигнал глобално и с още 10 % за да върви изобщо.

    Започвам да си мисля, че има нещо тотално сбъркано. Примерно някой фалшив сензор.

    Другото особено е, че на въпросния мотор газта се вкарва посредством онези адаптери на бензиновите инжектори, но не вярвам от това да е проблема.
    Оказа се, че сме взели вакуум от погрешното място - от тръбичката за изпълнителния механизъм на системата за промяна на геометрията на всмукателя. А тя има възвратен клапан, подобно на сервото. Това води до невъзможността, подналягането в колектора да се следи динамично.

    Коефициентите в газовата карта се нормализираха, но все още ми е странно това, че най-ниските са в зоната на максималните натоварвания и обороти. Това при автоматична настройка по графика.

    Реших да заредя моята карта, за което говорих по-горе. На този етап нямам забележки. Ресетнах ECU - то и след известен пробег ще видя дали нещо трябва да се доизкусурява.
    Last edited by ecotronic; 02-07-2017 at 20:06.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #1849

    Default

    Какво е това желязо, дето са ми набили в колектора моите любими кретени - газаджии?

    Като ги знам какви са некадърници дето дори и кората в багажника не са отрязали правилно, силно ме съмнява, че са сбъркали къде да направят дупката за газовия инжектор и сега тая желязна пръчка са я сложили за тапа, предполагам...

    Имам едно свирене/свистене в моторния отсек при определени обороти и подозирам точно тая пръчка.


  5. #1850
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Вероятно изпортена резба. Извади го и виж дали не влиза много навътре. Побече от 5 mm не е добре. Нарежи следващата възможна резба и навий един намазан с локтайт болт, толкова дълъг, колкото да хване на резбата. В крайна сметка в колектора има подналягане и няма голяма опасност нещото да бъде изхвърлено навън.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #1851
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Имам един проблем от поне половин година.

    Когато колата не е загряла (примерно сутрин) върви добре, няма никакви проблеми. Когато обаче загрее яко (примерно след работа по задръстванията) започва да не върви във високите обороти. Върви до към 3000об.м. и после все едно няма мощност, вдига мнооого бавно обороти и двигателя все едно се мъчи.
    Мъките ми започнаха след като смених изпарителя и рейката. Оттогава три пъти е посещавала сервиза и проблема беше, че налягането е паднало. Когато я настроят върви много добре, но като всяко щастие, нещастието идва след около 100км и пак започва горния проблем. При последното посещение в сервиза ми казаха, че евро сондата (споменаха някакъв датчик отзад, предполам е тя) трябва да се смени и тя е виновника за проблема. Били преправили нещо, но било временно.

    Та възможно ли е гореописаният проблем да се дължи на нея!
    Изпарителя убиите ме, но загубих фактурата, мисля, че беше някакакъв Shark до 200к.с.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  7. #1852
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    В евросондата има просто един ел.магнитен клапан. Единственото, което може там да създава проблеми е цедката на сондата.
    Да подходим по друг начин!
    Когато е студен моторът, то сместа е обогатена. Тоест има достатъчно гориво и нямат никакво значение сонди, клапани и филтри около тях.
    Проблемът е в самият изпарител. На първо време му притегни болтовете, а ако пак не става смени газаджиите!
    И когато го направи тоя проблем, виж да не би да е студен. Понякога лошото положение на изпарителя, съчетано с обороти на празен ход може да доведе точно до това, въпреки, че двигателя има висока температура.
    И ако имаш лаптоп, вземи си един диагностичен кабел. Голям диагностик може и да не станеш, но поне ще се научиш да виждаш проблемите.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #1853
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Разбрах те!
    Ако му вдигна малко налягането от изпарителя, задължително ли е настройка със софтуера?
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  9. #1854
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Когато се мъчи да върви в по-високите обороти, пипни горната част на бутилката (над предполагаемото ниво на течната фаза) и виж да не би случайно да образува конденз или да се заскрежава.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #1855

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    По принцип се настройва софтуерно, но ако масата към нивомера ти е взета от купето а не от кабела в снопа на газовата (много често е така) се случват разни аномалии понякога

    Това са ми ключето с грешните лампички и точния нивомер:



    Имам и кабел и софтуер...

  11. #1856
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    такам
    сега ,взимаш един Мултицет и мериш колко ома показва когато е пълна бутилката (откачаш буксата на нивомерчето и мериш) и после гледаш в софта дали показва същото показания, ако да го задаваш това за пълна бутилка.
    доста от софтуерите имат за задаване само на дизпазон от 0-до 80% и реално пълна бутилка ти е малко пресметнато така че на 80% да ти показва колкото трябва.
    виж също и като е празна колко показва понеже има сензори с нарастващо съпротивление имаи с намалящо (леви и десни).
    Като измриш пълно и празно колко е . отиди и си налей газ точно колкото е 80% от това което събира и си го настрой
    Друг вариант е да идеш на газстанцията с празна бутилка и да му кажеш да ти сипе първо 1/4 от обема, после 1/2 след това 3/4 и накрая пълниш като през това време гледаш в софта какво показва и го задаваш като стойности
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  12. #1857

    Default

    Хубаво обяснение, мерси.

    Това ли е менюто което търся?



    Sensor level?

  13. #1858
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Поиграй си там
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #1859

    Default

    Странно много.
    Закачам кабелите, паля, показва в програмата 0.08 волта, правя една пробна настройка примерно 0.02 резерва, 0.04 четвъртина, 0.08 половинка и т.н.

    Гася, паля пак, сега показва 0.12.
    Гася, паля отново 0.36.

    Имам половин бутилка газ. Ако е само на контакт показва едни стойности, ако е запалена други...

    Едит : сега пък показва 5 волта...
    Last edited by dhtj; 19-07-2017 at 17:32.

  15. #1860
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Има софтуерно забавяне в отчитането за да не ти мигат лампите на всяка неравност. Заали и изчакай 1мин
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 124 of 125 FirstFirst ... 2474114122123124125 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •