Page 113 of 125 FirstFirst ... 1363103111112113114115123 ... LastLast
Results 1,681 to 1,695 of 1868

Thread: Общи приказки за газта и проблемите ни

  1. #1681
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Че кво и е на колата бре?
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  2. #1682
    Alfa Romeo 156 1,8TS
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Кърджали
    Posts
    89

    Default

    Колеги, пореден проблем с ГИ. Програмата постоянно повтаря "Утечка газа", но не откривам такава. ГИе Прогаз-П латвийска. Няма специален детектор за изтичане, не знам как програмата "разбира" за изтичане. Наистина има проблем с газта, не работи добре - светва ми чека на таблото Р1178 и Р1177, но на бензин тази грешка не се появява, което ме кара да си мисля, че именно газта и виновна за това.
    Дайте съвет моля!

  3. #1683
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Каква е колата?
    С какви инжектори е уредбата?
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  4. #1684
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Понеже времето взе да се стопля и се сетих за проблем от миналото лято.
    При движение по магистрала със скорост 130-140 км и обороти около 4000 от време навреме се усеща леко спъване в колата. При подаване на малко газ става още по-зле. При силно настъпване колата почва да ускорява. Иначе като ускорение и вървеж няма разлика газ/бензин. Може би единствено при силно ускорение умалява при обороти над 5000. При плавно ускорение не се забелязва този ефект.
    Коя е вероятната причина - бедна смес или недостиг на гориво от слабо налягане от изпарителя.
    ГИ е Бигас, налягането от изпарителя е около 1,3.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  5. #1685
    Alfa Romeo 156 1,8TS
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Кърджали
    Posts
    89

    Default

    АР 156 1,8 литрова. Инжекторите са Валтек 3 ома. На 30 хил.км. са.
    Диференциалното налягане го свалих до 1,05, защото се усъмних, че пълни колектора с газ през газовите дюзи. Нищо не помага.

    И още, при излизане от Кът-офф режим на газ се усеща неуверено леко придръпване, а не плавно ускоряване както на бензин.
    Last edited by SilverArrow; 07-04-2015 at 10:45.

  6. #1686
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    Срам и позор,ходих днес до един газаджия тук в парма че колата не е в час на гас и ми бърка много бнзина,та влизам аз,поздравявам.Човека поздравява обяснявам му че искам да прегледаме картите на газта в движение, че имам такъв и такъв проблем и той почва да ми обяснява какви ли не проблеми на бенз помпа,инжектор та чак до изгорял комп.След 10 минутно обеждаване става ясно че той няма лаптоп с програма да се качим в колата, а има само един настолен комп, при което ме прати при друг колега,СРАМ
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  7. #1687
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Понеже времето взе да се стопля и се сетих за проблем от миналото лято.
    При движение по магистрала със скорост 130-140 км и обороти около 4000 от време навреме се усеща леко спъване в колата. При подаване на малко газ става още по-зле. При силно настъпване колата почва да ускорява. Иначе като ускорение и вървеж няма разлика газ/бензин. Може би единствено при силно ускорение умалява при обороти над 5000. При плавно ускорение не се забелязва този ефект.
    Коя е вероятната причина - бедна смес или недостиг на гориво от слабо налягане от изпарителя.
    ГИ е Бигас, налягането от изпарителя е около 1,3.
    Намали малко налягането до 1.00. Картата ти се формира за това налягане, но имам съмнението, че не и достига газ. Виж като подадсеш газ, дали не пада на 0.50-60.

    Quote Originally Posted by SilverArrow View Post
    АР 156 1,8 литрова. Инжекторите са Валтек 3 ома. На 30 хил.км. са.
    Диференциалното налягане го свалих до 1,05, защото се усъмних, че пълни колектора с газ през газовите дюзи. Нищо не помага.

    И още, при излизане от Кът-офф режим на газ се усеща неуверено леко придръпване, а не плавно ускоряване както на бензин.
    И ти си виж, дали не ти играе много налягането при подаване на газ. Освен това си прегледай стойността на датчиците, какви са реалните и какви са зададени!

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    Срам и позор,ходих днес до един газаджия тук в парма че колата не е в час на гас и ми бърка много бнзина,та влизам аз,поздравявам.Човека поздравява обяснявам му че искам да прегледаме картите на газта в движение, че имам такъв и такъв проблем и той почва да ми обяснява какви ли не проблеми на бенз помпа,инжектор та чак до изгорял комп.След 10 минутно обеждаване става ясно че той няма лаптоп с програма да се качим в колата, а има само един настолен комп, при което ме прати при друг колега,СРАМ
    Това е срам и позор, ако той ти е слагал газовата. Ако не е, няма причини да има точно, баш твоята програма. Нали разбираш, че вече са толкова много модели, че е трудно да имаш всички. Освен това, човекът може да е компетентен само по туристически котлони!
    Що се хабиш!?
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #1688
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    Хабя се заради факта че поставя ланди и има и кабел но само на настолня комп. Не знам възможно ли е да се настрой ня място и тя дя се оправя сама в движение
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  9. #1689
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    Хабя се заради факта че поставя ланди и има и кабел но само на настолня комп. Не знам възможно ли е да се настрой ня място и тя дя се оправя сама в движение
    Би трябвало!
    Моята е много скромна, но след като и зададеш коректно данните за датчиците и ѝ регулираш правилно налягането на изпарителя, тя разбира се в движение си прави горивната карта и се адаптира. Важни са и дюзите какви са и как са регулирани.
    Това с компа в колата е като да надничаш под масата под полите на жените!
    Настройване на място е най-добре. После, след известен брой километри е добре пак да се види, дали има записани грешки или нещо друго, но това "в движение"...
    Зарежи го!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #1690
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default Инжектори Apis Snap

    Здравейте,
    при последната профилактина на моята рейка (Biagiotti FAST) забелязах, че гумичките по буталцата са доста подбити , някои с нацепени краища. Все пак е на почти 100 хил км.
    Вместо ремонтен комплект загледах тази рейка. Някой има ли впечатления от нея. Хубави думи изписани, но дали е така...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  11. #1691
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Здравейте,
    при последната профилактина на моята рейка (Biagiotti FAST) забелязах, че гумичките по буталцата са доста подбити , някои с нацепени краища. Все пак е на почти 100 хил км.
    Вместо ремонтен комплект загледах тази рейка. Някой има ли впечатления от нея. Хубави думи изписани, но дали е така...
    Не я гледай, ами я взимай! И аз съм и хвърлил око. Един приятел си взе такива и за сега е доволен. Нищо общо с предишните бръмчалки.
    Но след монтажа, газовата карта трябва да я изтриеш и наново!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #1692
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Имам едно леко притеснение.
    Рейката има само вход за газта / поне на снимката така се вижда /. На моята има изход където е вързан датчика за налягането. На тази може ли да се монтира такъв изход ?
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  13. #1693
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз мисля, че няма значение, къде ще се върже датчикът на налягане. Дали на входа или на изхода на рейката. Поради това, ако се ползва рейка, която има само един вход, то може да се ползва тройник за да се свърже датчика, вместо да се прави изход на рейката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #1694
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    То хубава идея, но никъде в нета не намирам тройник 10/10/8 мм
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  15. #1695
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Провери тук. По-конкретно този:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 113 of 125 FirstFirst ... 1363103111112113114115123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •