Page 86 of 125 FirstFirst ... 3676848586878896 ... LastLast
Results 1,276 to 1,290 of 1868

Thread: Общи приказки за газта и проблемите ни

  1. #1276
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    По това което описваш проблема е в нестабилен импулс или по-скоро в недоброто му четене от бобината. Ако е хванат като навивка около някой кабел навий още един и на съседен за да го подсилиш. Ако е хванат директно от куплунга - смени ключа.

    Като не чете добре оборотите релето превключва на бензин. Затова това се случва само на празен ход.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  2. #1277

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    По това което описваш проблема е в нестабилен импулс или по-скоро в недоброто му четене от бобината. Ако е хванат като навивка около някой кабел навий още един и на съседен за да го подсилиш. Ако е хванат директно от куплунга - смени ключа.

    Като не чете добре оборотите релето превключва на бензин. Затова това се случва само на празен ход.
    Тъй вярно !! Благодаря за бързия отговор Роби Поздрави !

    П.п аз до колкото знам , сигнала при мен е от едно кабелче навито на кабела за свеща , утре ще погледна да видя какво е положението..... Благодаря
    Last edited by doomy; 16-12-2012 at 22:25.

  3. #1278
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Честита 2013 година - само безаварийни километри на всички колеги от мен

    Един въпрос от любопитство: на Landi Renzo Omegas - сигнала който взима от ламбда сондата само при настройка ли се ползва или и по време на движение.
    Питам защото в последно време миреше адски силно на неизгоряла газ от ауспуха без значение дали е топла или студена колата и разхода няма да казвам колко ми се вдигна


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  4. #1279
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Сигнала е само ориентир при настройките.
    Самата сонда обаче си работи и си дава информация на бензиновия комп. Оттам пък и на газовия като времена за впръскване на горивото.
    Какъв ти е проблема със сондата та задаваш тоя въпрос?
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #1280
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Нали от миналата година колата е с ремап, и тази сонда вече не се гледа от бензиновият комп.
    На бензин работи екстра, обаче на газ, освен, че мирише здраво от ауспуха и има сериозен разход, миналата седмица направи едни мизерии....нещо се ошашка здраво и скоростите почнаха да хъркат, да не влизат. Викам си най-сетне предаде се Селето- чудех се дали ще се прибера до Перник.
    Да ама не, свърши ми газта и след 1-2 километра на бензин нещата се успаха -- демек всичко ок. Заредих газ......айде на нова хъркане, прескачане. Врътнах на бензин след малко пак всичко ОК
    Ако предположим, че другите елементи/свещи, кабели, дебитомер и т.н са наред/, все си мисля, че може да има проблем с тази сонда.

    Само предполагам де


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  6. #1281
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Вземи та намини да предполагаме заедно тогава

    Две глави мислели по-добре ...разправят
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #1282
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Ще намина - само да заредя повече да не стане като последният път.... - xexe
    Ще се чуваме


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  8. #1283
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Колеги , при работа на газ с газов инжекцион дебитомера на колата играе ли роля?
    Когато работи на бензин колата напоследък едва поддържа 400-500 0борота-аха да огасне, трудно или невъзможно се изфорсира... Като мине на газ- никакви проблеми... Докато направи 30 градуса за да мине на газ направо ми се чупят нервите.. Та питам за дебитомера да не би той да се е прецакал и да не работи на бензин?
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  9. #1284
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Дебитомерът влияе при работа на газ, тъй като газовият компютър формира времената на дюзите на базата на времената на бензиновите инжектори. А те се влияят от показанията на дебитомера.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #1285

    Default

    Вкарва екуто в авариен режим, може да ти вдигне разхода. Като вървеж не влияе, поне при моята система. Карал съм буквално със напълно прецакан дебитомер, даже палех на газ, защото на бензин не беше възможно. На газ си вървеше перфектно.

  11. #1286
    започва да се пристрастява silvia_sl's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Сливен
    Posts
    39

    Default

    Моля за съдействие Искам да сложа на моята 147-ца ГИ. От гр.Сливен съм,ходих на няколко места да разпитвам и единствено на едното място ми хареса това, което ми предложиха. ГИ Ловато с латвийски софтуер като цяло нищо не ми говори,затова и питам тук. Ако някой знае за добри газаджии в Сливен,моля да сподели. Всякакви съвети ще ми бъдат от полза. Благодаря предварително.
    РобиГаз ми идва доста далечко иначе изобщо нямаше да се замисля,ако бях от София

  12. #1287
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Колеги, яви се следния проблем.
    Колата не иска да прехвърли на газ и за една секунда, в момента на щракване на клапана на бутилката, пищи и продължава да работи на бензин. Бутилката е пълна-вижда се на аналоговия нивомер. ГИ СимГаз. Моля дайте някакъв акъл, до сервиза лесно ще стигна но нямам време (пари хич )
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  13. #1288
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Задръстен филтър на газта и оттам ниско налягане на изхода на изпарителя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #1289

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    По това което описваш проблема е в нестабилен импулс или по-скоро в недоброто му четене от бобината. Ако е хванат като навивка около някой кабел навий още един и на съседен за да го подсилиш. Ако е хванат директно от куплунга - смени ключа.

    Като не чете добре оборотите релето превключва на бензин. Затова това се случва само на празен ход.
    Привет robygas , гледах за нещата дето каза. Имам и на каплунга един кабел, който отива към 1 бушон , имам и навивки на кабела на свеща.

    Смених кабела - нищо.
    Пуснахме още един кабел за подсилване - пак нищо !

    Пусна ли педала на газта се започва едно щракане , та знае ли се ! Чак ме хваща страх да си карам колата.
    Въпроса е дали проблема е в ключа бензин/газ , бобина или някое реле, а може и нещо друго .... някакви предложения ???!?!
    Last edited by doomy; 30-01-2013 at 20:53.

  15. #1290
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Може и в ключа да е проблема, но почти е сигурно, че е свързано с четенето на оборотите.
    Провери масата на ключа.
    Какъв е и какви кабели излизат от него като цветове?
    Обикновено:
    черен-маса
    кафяв-импулс /намотан на някой кабел/
    син-газ
    червен-плюс
    Понякога кафявия и черния са разменени. Виж какъв е цвета на кабела който отива като намотка съм свеща и съответно другия е маса.
    Рядко има -жълт със зелена ивица за маса но тогава няма някой от другите-кафяв или черен.

    Ако не-махни го тоя ключ и сложи едно "Ц-К" ключе
    Last edited by robygas; 30-01-2013 at 21:48.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

Page 86 of 125 FirstFirst ... 3676848586878896 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •