Page 120 of 125 FirstFirst ... 2070110118119120121122 ... LastLast
Results 1,786 to 1,800 of 1868

Thread: Общи приказки за газта и проблемите ни

  1. #1786
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това с интегратора въобще не е определящо, защото и да догодиш някакви стойности, не знаеш дали наистина си настроил газовата или бензиновият компютър си е променил адаптацията.

    Най-сигурният начин е да настроиш газовата така, че параметърът self adaptive FRA да стои в границите 0,95 - 1,05, след ресет и известен пробег.

    Ако трябва да се намали, трябва газовата да се настрои да пуска повече гориво и обратното.

    Общо взето не става отведнъж. Трябват няколко итерации за да се постигне желаното.
    Last edited by ecotronic; 26-10-2016 at 14:03.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #1787

    Default

    Колеги,
    Пиша озадачен, изненадан и покъртен от Алфата, която вече имам половин година и не съм спрял да влагам в нея, а основния проблем стои все един и същ.

    Накратко описвам: Алфа 145, 1.3 Боксер по принцип пълен инжекцион, но го купих обикновена газ. Изпарителят е Мимгаз, бутилката Ловато - нова, старата я махнах. Откакто съм купил колата постоянно ми дава изключително голям разход на гориво, който се мени: веднъж е 12, друг път 14, трети 15.
    Колата изобщо ама изобщо не я жуля. Карам я с не повече от 100км. и не мога да кажа, че попадам в кой знае колко задръствания в Пловдив.
    Опитах да я направя няколко пъти на бензин, защото я купих работеща само на газ - смених бензинова помпа, дюзи и тя все така не иска да работи на бензин. Постоянно си играя - сипвам/махам - сипвам/махам, но вече взима сериозно да ми дотяга.

    Когато изпарителят е завъртян така че "уж" да гори по-малко, колата не пали. Когато го отвъртя, така че да може да пали ефектът е покъртителен. Последният път съм заредил 11 литра газ и минах ПЕТДЕСЕТ километра.... Останах покъртен и се замислих Алфа ли карам, танк ли е...

    Честно ви казвам, единственото което ме спира да продам тази кола е фактът, че външния вид и като цяло Алфата ми харесва.

    Много, много бих се радвал на съвети. Да сменям изпарител ли, къде да пипам, какво да правя?! Карах я на газаджия - такъв некадърник няма. След като ми обясни, че не било нормално колата да гори толкова, нещо, което на мен ми беше известно, и уж позавъртя кранчето на изпарителя, колата палеше от 154 път (приблизително...). Та, последната ми надежда е тук...

  3. #1788
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Обикновената газова е доволно просто нещо, но изисква относително често донастройване за да работи приемливо. Особено, ако мембраните на изпарителя не са качествени.
    В кобминация пък с адаптивен компютър на мотора, нещата често пъти са тези, които описваш.

    На твое място аз бих направил 2 неща:

    1 - Да премеря компресията на мотора за да разбера, дали случайно няма издухани клапани.

    2 - Да мина на газов инжекцион. Цените паднаха доста и практически едни 200 - 300 лв. стигат (втора употреба). А пък тези пари ще ти се възвърнат бързо от приемлив разход и икономия на нерви.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #1789

    Default

    Ако обикновената газова е поставена и настроена хубаво, няма никакъв смисъл от ГИ.
    Имах обикновена газова на 1.7 мпи 90 коня (не е алфа) три години, никога не е донастройвана, палеше само на газ и гореше 7-8 на 100.

  5. #1790
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Оправи си проблема с паленето на бензин и тогава настройка на газовата.Когато палиш на газ се иска богата смес и този котлон който е монтиран няма как да си направи корекция когато двигателя загрее и иска по бедна смес от колкото при студеното палене.Все пак регулираш само от кранчета.
    Last edited by plamenp59; 31-12-2016 at 17:53.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  6. #1791
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Чета и плача...
    Газта до 20градуса е течна поти (сурова газ) а за да е изпарена температурата в самият изпарител трябва да е 35-40градуса. Такива авантюри с палене и каране само на газ през зимата са с чиста проба самозблуда за икономия ... Нека някой пали и кара на газ при минусови температури и после пробва да пали на бенз и след 2-3минути да обърне на газ и сами за себеси направете сметка на разхода в пари спрямо единия и другия вариант и най-вече и в поведението на колата. ( понеже аз знам отговора)
    П.с към колегата с проблема.. Оправи я на бенз за да знаеш мотора в какво състояние е и тогава оправи газта.
    И друг път като си купува някой кола на сляпо и на стойност под тази на нов хладилник ,нека не очаква че няма да налива пари по нея
    Last edited by don_pepone; 31-12-2016 at 16:47.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  7. #1792

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Ако обикновената газова е поставена и настроена хубаво, няма никакъв смисъл от ГИ.
    Имах обикновена газова на 1.7 мпи 90 коня (не е алфа) три години, никога не е донастройвана, палеше само на газ и гореше 7-8 на 100.
    Как палеше зимата на газ?

  8. #1793

    Default

    С хубав акумулатор и малко повече въртене.
    Не ми е замръзвала никога.
    Бензиновата помпа ми беше изгоряла, а и дюзите бяха запушени, така че бях принуден само на газ да карам.
    Иначе не споря, че сигурно е по-добре да се пали на бензин.

  9. #1794
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    С хубав акумулатор и малко повече въртене.
    Не ми е замръзвала никога.
    Бензиновата помпа ми беше изгоряла, а и дюзите бяха запушени, така че бях принуден само на газ да карам.
    Иначе не споря, че сигурно е по-добре да се пали на бензин.
    И чалъм - да държиш възможно най-ниски обороти докато позагрее.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #1795
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Предишната ми, понеже беше с шибания джетроник, палеше само на газ. Дори при -27 не съм имал проблеми. Номерът е, като я запалиш да я оставиш няколко минути без да пипаш педала за газта. Пипнеш ли го-гориш.
    Твоят случай, колега е като за по учебник.
    Може и мембраните да са за боклука, но при всички положения гумичките на клапаните ти са станали на камък.
    Проблемът ти е точно за 1.50 лв.
    Ако искаш смени и мембраните, въпреки, че при тия цени на изпарителите най-добре е тоя в коша и един нов.
    А най-добре е един газов инжекцион. Има Оскар и Нево на много приятни цени от 300 лева. Мини-кит без бутилката и тръбичките, но те не ти и трябват.
    Това са ти вариантите.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #1796
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Чета и плача...
    Газта до 20градуса е течна поти (сурова газ) а за да е изпарена температурата в самият изпарител трябва да е 35-40градуса. Такива авантюри с палене и каране само на газ през зимата са с чиста проба самозблуда за икономия ... Нека някой пали и кара на газ при минусови температури и после пробва да пали на бенз и след 2-3минути да обърне на газ и сами за себеси направете сметка на разхода в пари спрямо единия и другия вариант и най-вече и в поведението на колата. ( понеже аз знам отговора)
    П.с към колегата с проблема.. Оправи я на бенз за да знаеш мотора в какво състояние е и тогава оправи газта.
    И друг път като си купува някой кола на сляпо и на стойност под тази на нов хладилник ,нека не очаква че няма да налива пари по нея

    Преди няколко часа излизах на разходка с гуфнята.. От 2-3 години се пали и работи само и единствено на газ (пробег до тоя момент 49000км) Пали си от раз и няма НИКАКВИ проблеми със замръзвания или каквото и да било! Дори и да бъде загасена малко след като е запалена, пак си пали безгрижно и си работи. Разход в момента 8.7 комбинирано..
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  12. #1797

    Default

    Само да вметна, че ми стана интересно, имам едно ауди от (16г.), което от 10г. не е вървяло на бензин, камо ли да е палено, до -15 без проблеми, след това за мое успокоение може да се полее изпарителя с топла вода и пак ще запали. Реално, ако не ми се налага никога при тези студове от -20, не бих мъчил каквато и да е кола.Тази година смених целия изпарител, просто вече не подлежеше на ремонт за гумички и дадох около 100лв. с работа и настройка. Та мисълта ми е всеки избира как да си кара колата, но има и такъв вариант и за мен съм го решил, караме докато може и отива за скраб колата.

    Виж 156 беше друга бира, единственото което ми късаше нервите, че на около 10 000км ходих да оправят настройките на ГИ, защото вдигаше времената самообучаващия се комп и накрая се бъгваше, много богата смес и не вървеше на бензин, после не палеше и накрая и на газ се прецакваше и забиваше муцуна. Така и неразбрах заради Фобуса ли беше или всички алфи са така, но сега друг и се радва.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  13. #1798
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Хеххе всеки си тълкува както иска явно. Аз много точно обясних кога каква е газта и никъде не казах че не може да се случи това с което се хвалите всички сега.
    П.с и ние имахме 2.3 5цил. Ауди 100 и му махнахме инжекциона (понеже се прееба нещо ) , та си вървеше с карбуратор и плочка на газ целогодишно.

    Хайде сега ми се похвалете и как и зимата върви перфектно и как разхода е същия каъо лятото....
    Спирам да пиша тука че явно всеки чува квото иска
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #1799
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Хеххе всеки си тълкува както иска явно. Аз много точно обясних кога каква е газта и никъде не казах че не може да се случи това с което се хвалите всички сега.
    П.с и ние имахме 2.3 5цил. Ауди 100 и му махнахме инжекциона (понеже се прееба нещо ) , та си вървеше с карбуратор и плочка на газ целогодишно.

    Хайде сега ми се похвалете и как и зимата върви перфектно и как разхода е същия каъо лятото....
    Спирам да пиша тука че явно всеки чува квото иска
    То не е че всеки чува каквото иска, а просто някои ти казва каква е деиствителноста в някакъв конкретен случаи! Разликата в разхода зима/лято е около 1.5 литра (това е за бялото нещо).
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #1800
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Аз също карам 146 1.3 boxer,колата я карам вече десета година,аз също съм с об. газова,колата за тия години не е помирисвала бензин,разхода е същият като на колегата-зимата,паля само на газ,без да поливам изспарителя,пали веднага,оставям я да поработи и - огин! Преди две години се отказах от " мечтата" нисък разход в града трипътника е отвит на четири оборота,изспарителя е BRC 100KW,и в момента разхода е 10лв.-75км. в града,когато няма сняг-селфитата нямат брой,иначе извън града 110-130 км,разхода е 9/100. В града са шест бензиностанции,и на всяка се държи различно(в смисъл палене,разход,вървене),така че оставяш една настройка и се молиш като заредиш пак,качеството на газата да е като предния път! Успех
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

Page 120 of 125 FirstFirst ... 2070110118119120121122 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •