Page 108 of 125 FirstFirst ... 85898106107108109110118 ... LastLast
Results 1,606 to 1,620 of 1868

Thread: Общи приказки за газта и проблемите ни

  1. #1606
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    С блутут и телефон ги чета, проблема е като подам газ, че през блутутта става по бавно комуникацията и реално се разминава/забавя онагледяването. Друг е въпроса, че е по удобно отколкото да мъкна още един лаптоп с мен.


    Въпроса за газовото еку по скоро беше дали може САМО да онагледява тримовете, ясно ми е, че моето специално неможе да коригира. Все пак в сравнение с блутута скороста на предаване на данни е доста по висока.

    ---------- Post added at 11:01 ---------- Previous post was at 10:57 ----------

    Още нещо да питам, новата версия на Омегаз, имате ли представа освен нови фирмуери, има ли нови функции или нови алгоритми за автокалибрацията например....?


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  2. #1607
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    sofia
    Age
    48
    Posts
    61

    Default

    Здравейте колеги, колата ми е 147 1.6 тс с газова тартарини .Два дена я карах на безин , че ме мързеше да я заредя (газта и беше свършила ), по това време един приятел се похвали че си е взел кабел да си чете фиата , та имах грешка и той ми я махна. После заредих газ и колата няма никакъв ряз..на бензин си е ок. Питането ми е може ли от това че я карах на безин 2 дена да ми се ошашкал компа на газта , или като е изтрита грешката , от това да се е презакала , като се има в предвид , че чете само компа на колата , на газовата не е пипано...

  3. #1608
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Колеги преди няколко месеца смених мембраните на изпариеля от по-долу на снимката.
    Колата с него палеше ОК сутрин - след 2-3 оборота на мотора. Работеше на 1,3 налягане. Реших да го вдигна до 1,45, на толкова беше регулиран предишният изпарител. Появи се проблем обаче сутрин , трябва да въртя на стартер 4-5 секунди за да запали колата. Иначе след като запали е ок. Върнах го отново на 1,3 налягане, същата работа.
    Сложих предният изпарител пали без проблем.
    И с двата настройките по таблицата съм ги направил тримовете да са около +2 - +5%.

    Гледах дали на празен ход не изпуска газ от вакума - Не.

    Въобще прегледах дали не дърпа някъде въздух по маркучите - Не.

    Мисля си дали не съм прецакал с първото вдигане на налягането нещо по самата мембрана?

    Единственото което не съм проверил е да сваля винта за регулиране, там нали има едно О-пръстенче, то да се е прецакало при натягането нещо. Друго не се досещам.

    Помагайте ако имате идея, искам да си движа с този изпарител, колата върви по-добре, разхода е по нисък, по това което виждам на лаптопа държи по-стабилно налягане от Ландито и малко по висока температура на изпарената газ в движение.

    Единствено това въртене на стартер сутрин дразни много
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails SAM_1894.jpg  


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  4. #1609
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Няма логика да е от изпарителя.

    Някоя вечер спри газта, развий маркуча до рейката да "избяга" газта и виж на другия ден как ще запали.
    Ако пак е трудно, без да пускаш газта, ресетваш бензиновата адаптация и на другата сутрин гледаш как е паленето.

  5. #1610
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Ако сега сложа Ландито и завъртя 1-2км, утре ще запали без проблем. Двата по принцип са с малко по различни таблици, но като цяло пак казвам дългите тримове нарочно съм ги направил на мааалко по бедна смес, защото иначе глъхне като е студена.
    Не вярвам да е дюза, защото ще го прави и с двата изпарителя. И за мен няма логика освен ако е нещо механично което просто не го виждам а ще ми извади очите За това и питам тук.

    Утре вечер ще махна маркуча, за всеки случай...


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  6. #1611
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На старото ми газово - обикновено АГУ - изпарител Renzo Landi реших да му сменя мембраните. Взех комплект от 20 лв и след смяната се започнаха ядовете. Нестабилна работа на мотора и необходимост от чести настройки, които не се задържаха за дълго време. Накрая върнах старите мембрани и всичко си дойде на мястото.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #1612
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Колеги какво мислите за газов инжекцион green gas казаха ми, че бил италиански, и за фобос 4 ? Като цяло нямам информация за тях просто ми ги предложиха в един сервиз и се допитвам до вас.

    Колата е алфа ромео 147 1,6 105к.с.

  8. #1613
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    По добре фобоса.
    Иначе има къде по читави, но едва ли някой в Чирпан ще ги предлага.
    То и в стз няма, но това е друга тема вече.

  9. #1614
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Мисля да ходя в Пловдив да го монтират и офертите са от там, като цяло ми хареса цената на тези системи затова питам дали стават да сложа някоя от тях. Иначе ми предложиха и други но се чудя заслужава ли си инвестицията- 1050 лв ми казаха за романо и 1250 за АЕБ с обд комуникация.

    Да попитам и за обд комуникацията има ли смисъл да влагам повече за да взема с обд ? Или и без обд няма да има проблеми ? В единия сервиз ми казаха: "за тази алфа няма да има проблем и без обд те не са притенциозни".

    Като цяло ако имате предложения за марка и/или сервиз може да ме насочите, ще бъда благодарен.
    Last edited by NoFeArr; 10-08-2014 at 14:48.

  10. #1615
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз карам с Фобос без OBD и нямам никакви проблеми.
    Има обаче много колеги, които страдат от липсата на OBD.
    Прецени си сам, но аз смятам, че газово с OBD комуникация е по-осъвременената уредба.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #1616
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Слагай Romano, но Antonio и мирясвай

  12. #1617
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Romano Antonio май влиза в по-висок ценови клас, не мисля, че съм готов да дам 1400лв приблизително за газова... множко ми идват. Мисля някъде 1000-1100 да ми е тавана, не ми се влагат повече.

  13. #1618
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Няма никакво значение с каква уредба от средния клас ще се направи тая кола.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  14. #1619
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Тоест да разбирам, че фобос или нещо от ценови диапазон до 900 лв няма да има проблеми от към трупане на грешки и неправилна работа на мотора.

    Защото гаранция, че няма да има проблеми няма как да има дори и да дам колкото стоиността на колата за газов инжекцион, просто там е въпрос на монтаж и настройка според мен.

  15. #1620
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Разбирай го така, ако ти я настроят, както трябва - става и със система за 800лв.

    Ако не разбираш нищо от газови уредби, вземи си някоя система с ОБД и искай да и пуснат корекцията. И пак се надявай основните изисквания при настройката да са ги спазили, че и ОБД_то няма да ти помогне.

Page 108 of 125 FirstFirst ... 85898106107108109110118 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •