Page 89 of 125 FirstFirst ... 3979878889909199 ... LastLast
Results 1,321 to 1,335 of 1868

Thread: Общи приказки за газта и проблемите ни

  1. #1321
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Важни са бензиновите , а не газовите.
    При стойности от 4.6мс на бензин е важното като обърнеш на газ да остават същите -бензинови. Газовите винаги са по-високи. Нали затова има коефициент на преработка.

    ЗАЩО бензиновите са такива не знам. Покарай един ден само на бензин и тогава ги провери. Може и да има проблем колата. Бензиновите времена се влиаят от включените кансуматори. Реглаж се прави на загрят /80гр./ двигател.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  2. #1322
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Точно, на загрята кола, след включена перка, без консуматори, като превключвам на бензин, остават същите.
    Утре ще направя и ресет на бензиновият комп за да видя, какви времена ще станат.
    Възможно ли е заради ремапа да е с такива стойности бензиновото време?


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  3. #1323
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Да.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  4. #1324

    Default

    http://www.autogas-lpg.co.uk/autogas...ogaz-0050.html

    това нали ще ми свърши работа за моята ГАЗ... имам лаптоп с ХП на него, имам буксата отпред и тук дават кабел-а..нали не изтървам нещо?

  5. #1325
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Да напиша за моята болка.Започна да не и стига газ /колата е алфа 166 2.0 ТС със ФОБОС/ и отворихме инжекторите до край. После я направихме на 5000 оборота да минава на бензин и така я карах около година. Започнах обаче да не мога да си изразходвам газта до край и смених мембраните с ремонтният комплект на ЛОВАТО /изпарителя е такъв/. Това преди седмица. Проблема е че във високите обороти не и стига газ отново и оставих прехвърлянето на бензин на 5000 оборота. Майстора ми каза че ако Упгрейдне софтуера нещата ще се оправят но ще се вдигне разхода с около 1.5 литра. Защо не мога да и върна старият режим на работа без упгрейд и без прехвърляне на бензин.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  6. #1326
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Филтри на АГУ - то сменял ли си?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #1327
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Филтрите са сменение защото в комплекта има. Преди да сменя и мембраните при пълна бутилка няма проблеми защото налягането е високо и натиска мембраната, когато обаче стигне под половината става все едно ти свършва газта и така започнах да я пълня с 20 лв. 40 л. бутилка. Когато вдигна налягането на половин бутилка с компресора всичко си идва по местата и затова смених мембраните, а и аз не съм ги сменял откакто имам колата, а газовото беше на нея.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  8. #1328
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Щом си забелязал тази зависимост с количеството газ в бутилката, вероятно се касае за недостатъчен дебит на газта между бутилката и изпарителя. Ако отхвърлим и филтъра, като вероятна причина, остава тръбата и сондата в бутилката.
    Тук се очертават 2 възможности:

    1 - да се е скапало уплътнението между смукателната тръба и корпуса на сондата или смукателната тръба да се е завъртяла нагоре и така когато течната фаза спадне под определено ниво, през тръбата да върви газова фаза.
    Това ще е свързано със заскрежаване на бутилката когато забележиш недостиг на газ. Забелязал ли си такова нещо?

    2 - Ако и това не е, остава запушване на изхода на сондата. Там има един клапан, който трябва да затвори изхода на сондата, ако се получи по-голям от нормалния дебит газ по тръбата, примерно ако се скъса тръбата. Понякога този клапан дефектира и възпрепятства преминаването на газта.

    И в двата случая трябва да разглобиш сондата и да прегледаш всичко внимателно.

    Има и една цедка накрая на смукателя, която е доста едра, но нищо чудно да се е затлачила от боклуци и тя да прави мизериите.

    Накратко - изпразвай бутилката, разглобявай сондата и действай.

    Успех!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #1329
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Щом си забелязал тази зависимост с количеството газ в бутилката, вероятно се касае за недостатъчен дебит на газта между бутилката и изпарителя. Ако отхвърлим и филтъра, като вероятна причина, остава тръбата и сондата в бутилката.
    Тук се очертават 2 възможности:

    1 - да се е скапало уплътнението между смукателната тръба и корпуса на сондата или смукателната тръба да се е завъртяла нагоре и така когато течната фаза спадне под определено ниво, през тръбата да върви газова фаза.
    Това ще е свързано със заскрежаване на бутилката когато забележиш недостиг на газ. Забелязал ли си такова нещо?

    2 - Ако и това не е, остава запушване на изхода на сондата. Там има един клапан, който трябва да затвори изхода на сондата, ако се получи по-голям от нормалния дебит газ по тръбата, примерно ако се скъса тръбата. Понякога този клапан дефектира и възпрепятства преминаването на газта.

    И в двата случая трябва да разглобиш сондата и да прегледаш всичко внимателно.

    Има и една цедка накрая на смукателя, която е доста едра, но нищо чудно да се е затлачила от боклуци и тя да прави мизериите.

    Накратко - изпразвай бутилката, разглобявай сондата и действай.

    Успех!
    Всичко което си написал е направено и проверено още на следващият ден и си е както трябва. Мисля си за още едно мнение от друг специалист не казвам че този не разбира но винаги има някой който знае малко повече.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  10. #1330
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Всичко което си написал е направено и проверено още на следващият ден и си е както трябва. Мисля си за още едно мнение от друг специалист не казвам че този не разбира но винаги има някой който знае малко повече.
    Това дето го пишеш за смяната на мембрани и тн на редуктор изпарителя на мен лично малко ми звучи като че говорим за изпарител на жигула от преди 25 години...
    Предишния ми редуктор работеше до последно без проблеми а вътре всички мембрани бяха станали като текстолит! За да се лашка така налягането при теб според мен имаш проблем преди него. За редуктора е все тая дали бутилката е до горе или до средата, пак трябва да подава нужното количество и налягане газ към дюзите! И според мен първо трябва да се прегледа сондата... От самата сонда до редуктора , а ако има и газов клапан някъде по трасето и тои (абе всичко дето минава течна газ трябва да се види)! Чак тогава може да се търси проблем в редуктора и тн (според мен).
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #1331
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Оказва се че в Бургас никой не разбира на ФОБОС. Да вметна че след смяна на мембраните за сега поне си изразходвам газта нормално.

    УжасТ
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  12. #1332
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Оказва се че в Бургас никой не разбира на ФОБОС.
    По-правилно би било да се каже - Никой не иска да работи с Фобос.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  13. #1333
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    По-правилно би било да се каже - Никой не иска да работи с Фобос.
    Както и да е. Проблема ми стои без решение. Може да ме насочиш за нещо. Защото явно пропускам.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  14. #1334
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Както и да е. Проблема ми стои без решение. Може да ме насочиш за нещо. Защото явно пропускам.

    Поздрави
    Не мога да те насоча човек.
    Предишният ми пост беше по-скоро изказване на разочарованието ми от една добра уредба /каквато е Фобос/ и безумното управление на тази фирма. Години наред въпросната фирма тръбеше, че "има официални сервизи" и простосмъртните /като мен примерно/ не са "достойни" да работят с тяхната продукция. Това естествено доведе до вакуум в сервизната им база в страната и страданието на клиентите им обикаляйки и търсейки кой да им сервизира уредбите. Сега ни прозвъняват с оферти, ама никой не ще и да чуе. Всеки газаджия работи с 4-6 марки и няма нужда да е всеможещ и всезнаещ извън тях.
    Това беше обяснение на поста ми.
    Сега на въпроса ти:
    Всичко което е свързано с нормалното сервизиране на газовата ти система си направил. Не мога да знам по каква причина този елементарен двигател да не може да се "изреже" и да трябва да му се пуска допълнително бензиново впръскване, но без да се гледа какво се случва "на живо" не мога да ти помогна. Нещата зависят от прекалено много фактори които няма как да знам.
    Вярно е също така, че и на мен ми се опъват някой коли и се боря с тях макар и да съм правил примерно 20 от същите. Трябва да се намери човека който да се захване и да я направи тая кола.
    Звънни ми утре като съм в сервиза и ще пусна малко връзки да видя с какво мога да помогна в твоя район.
    Тук едва ли ще стане с философстване.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  15. #1335
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Не мога да те насоча човек.
    Предишният ми пост беше по-скоро изказване на разочарованието ми от една добра уредба /каквато е Фобос/ и безумното управление на тази фирма. Години наред въпросната фирма тръбеше, че "има официални сервизи" и простосмъртните /като мен примерно/ не са "достойни" да работят с тяхната продукция. Това естествено доведе до вакуум в сервизната им база в страната и страданието на клиентите им обикаляйки и търсейки кой да им сервизира уредбите. Сега ни прозвъняват с оферти, ама никой не ще и да чуе. Всеки газаджия работи с 4-6 марки и няма нужда да е всеможещ и всезнаещ извън тях.
    Това беше обяснение на поста ми.
    Сега на въпроса ти:
    Всичко което е свързано с нормалното сервизиране на газовата ти система си направил. Не мога да знам по каква причина този елементарен двигател да не може да се "изреже" и да трябва да му се пуска допълнително бензиново впръскване, но без да се гледа какво се случва "на живо" не мога да ти помогна. Нещата зависят от прекалено много фактори които няма как да знам.
    Вярно е също така, че и на мен ми се опъват някой коли и се боря с тях макар и да съм правил примерно 20 от същите. Трябва да се намери човека който да се захване и да я направи тая кола.
    Звънни ми утре като съм в сервиза и ще пусна малко връзки да видя с какво мога да помогна в твоя район.
    Тук едва ли ще стане с философстване.
    Мерси все пак но евентуално ще звънна в петък защото тогава почивам.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

Page 89 of 125 FirstFirst ... 3979878889909199 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •