Page 123 of 125 FirstFirst ... 2373113121122123124125 LastLast
Results 1,831 to 1,845 of 1868

Thread: Общи приказки за газта и проблемите ни

  1. #1831
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    НЕ, пускаш автонастройка на 3000об и после на празен ход и после караш да направи газова графика, като преди всички настройки си уживил системата и си покарал на бенз да посъбере данни за бензинова графика.
    Ако правилно съм разбрал,

    1 - Въвеждам базовата конфигурация.
    2 - Пускам автоматична настройка на 3000 об с включени товари и на празен ход без товар.
    3 - Карам на бензин, докато построи графиката.
    4 - Карам на газ по същия начин
    5 - Цъкам автокалибрация на модела
    6 - Гледам дали графиките съвпадат и ако не, повтарям нещата от т. 4.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #1832
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    аз дори не ползвам Автокалибрацията, а си местя точките в дадените сектори на разминаване ръчно. Ако искаш направи автокалибрация и покарай малко, след това ръчно донагласи нещата където трябва.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #1833
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Благодаря ти!



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #1834
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Нещо не се получи, както си го представях.
    Бензиновата крива я начерта някаква много странна а на газ след първоначалната автоматична настройка, моторът е пълен мъртвец при прехода от ниски към средни обороти.
    Автоматичната автокалибрация направи така, че моторът и на празен ход не ще да работи на газ.

    Накрая се принудих ръчно да увелича газовите времена с 10 % за да може тази кола да се кара изобщо на газ.

    Ргаз е 1,4 Bar, диференциалното е около 1. Дюзите са 2,2 mm.

    Накратко - настройката с кобминиран сензор - диф P + T газ, какъвто е при мен е в пъти по-лесна.

    PS:

    Открих отрязания виолетов проводник на втория канал за ЛС. При положение, че е само за визуализация, има ли смисъл да го връзвам?
    Last edited by ecotronic; 24-06-2017 at 21:13.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #1835

    Default

    Пичове, извинявам се че се намесвам в дискусията ви, без да мога да помогна, но един простичък въпрос имам:

    Къде да търся буксата за настройка на газовата?
    Мерси.

  6. #1836
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Нещо не се получи, както си го представях.
    Бензиновата крива я начерта някаква много странна а на газ след първоначалната автоматична настройка, моторът е пълен мъртвец при прехода от ниски към средни обороти.
    Автоматичната автокалибрация направи така, че моторът и на празен ход не ще да работи на газ.

    Накрая се принудих ръчно да увелича газовите времена с 10 % за да може тази кола да се кара изобщо на газ.

    Ргаз е 1,4 Bar, диференциалното е около 1. Дюзите са 2,2 mm.

    Накратко - настройката с кобминиран сензор - диф P + T газ, какъвто е при мен е в пъти по-лесна.

    PS:

    Открих отрязания виолетов проводник на втория канал за ЛС. При положение, че е само за визуализация, има ли смисъл да го връзвам?
    Направи си Дифф налягане 1.1 и пусни наново настройката в 3000 и празен ход, след това покарайте и докато някой кара ти донастрой ръчно точките в отсеците на графиката където има нужда (аззатова го правя ръчно понеже трябва много време ако ползваш автокалибрацията) , ако при Автоматичната настройка първоначалния брой точки ти е малък си добави където трябва още с десния бутон на мишката (понекога има големи интервали между точките и се налага добавяне).
    Аз дотук съм направил няколко Тспарка и всичките има доста права графика без особенни резки пикове и са се настройвали доста приятно.
    Гледай празния ти ход на газ да е с не повече от 1.1 коефициент и е добре да нямаш Пик накоефициентите повече от 1.4-1.5 ,ако имаш над това разпробий дюзите на 2.4 и настрой на ново

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Пичове, извинявам се че се намесвам в дискусията ви, без да мога да помогна, но един простичък въпрос имам:

    Къде да търся буксата за настройка на газовата?
    Мерси.
    Буксата е около Компа на газовата с не повече от 30см кабел
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  7. #1837
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Направи си Дифф налягане 1.1 и пусни наново настройката в 3000 и празен ход, след това покарайте и докато някой кара ти донастрой ръчно точките в отсеците на графиката където има нужда (аззатова го правя ръчно понеже трябва много време ако ползваш автокалибрацията) , ако при Автоматичната настройка първоначалния брой точки ти е малък си добави където трябва още с десния бутон на мишката (понекога има големи интервали между точките и се налага добавяне).
    Аз дотук съм направил няколко Тспарка и всичките има доста права графика без особенни резки пикове и са се настройвали доста приятно.
    Гледай празния ти ход на газ да е с не повече от 1.1 коефициент и е добре да нямаш Пик накоефициентите повече от 1.4-1.5 ,ако имаш над това разпробий дюзите на 2.4 и настрой на ново
    Автоматичната настройка я прави само на празен ход.?!?!
    И поради това моторът работи добре само на празен ход

    Явно няма да разчитам на автоматизацията


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #1838
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    На някой коли е така, вчера имам пресен пример на една хонда 1.6 125 коня- по същия начин искаше само на празен ход. Като я напоравих на празен после покарахме иза има няма 10 минунти каране двете графики станаха еднакви на 99%. Така ,че това да не те плаши, просто не винаги всичко става от раз и автоматично и както споменах аз лично предпочитам така и да си я изпипам ръчно, отколкото автоматичната на 3000об и после автокалибрации, просто е много чакане за нещо което иска пак донастройка. Друг е въпросът,че много Газаджии го правят така и бегай да играш псоле без донастройка, като доста коли си бачкат така и тук там леки несъвършенства не са проблем (не светва чека) и ако клиента нее претенциозен си кара ли кара с смеси Долу горе настроени.
    Аз лично обмислям да си купя Широколентова ламбда сонда и с нея да настройвам, но ще е на по-късен етап понеже сега имам други приоритети.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  9. #1839
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Мисля да не се занимавам повече с автоматична базова настройка а вместо това да вкарам в базовата конфигурация една моя карта, отпреди да сменя рейката и с която моят мотор работеше перфектно.

    Разликата е че този мотор е 1,8 а моят 2.0. Рейките са същите. Дюзите, съответстващи на въпросната карта - също. Ще направя и P диф същото.

    Ако трябва ще коригирам сместта глобално с % корекция на дюзите за да я съвместя първоначално.

    После вече ще видя къде и с колко картата трябва да се дооправи.
    Last edited by ecotronic; 26-06-2017 at 12:01.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #1840
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ами не си струва играчката
    то е същото
    направи една автонастройка на празен ход само и после покарайте и настрой колата за има няма 10 минути и това е.
    Ако мислиш да бараш корекцията на дюзите в % за отделните цилиндри-Недей че ще се офилмариш повече. Ако ще дигаш % глобално то маркирай цялата графика,а не отделните точки и я повдигни или свали колкото искаш
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  11. #1841
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не е толкова играчка. Конфигурациите си ги редактирам в текстов вид и става много бързо. Въпросът е да стъпя на работеща карта, защото тази, която се генерира при автоматичната настройка е някаква пародия. Най-високите коефициенти са в областта на най-ниските натоварвания.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #1842
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Щом така те кефи, действай, важното е да стане накрая
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  13. #1843
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не мога да разбера на какво се дължи тая крива настройка. При мен газовите коефициенти се въртят около 1, като най-ниският е 0,93 а най-високият - 1,19.

    При тази автоматично генерираната, най ниският е 1,31 а най-високият - 1,55 !?!? Като съм ги вдигнал глобално и с още 10 % за да върви изобщо.

    Започвам да си мисля, че има нещо тотално сбъркано. Примерно някой фалшив сензор.

    Другото особено е, че на въпросния мотор газта се вкарва посредством онези адаптери на бензиновите инжектори, но не вярвам от това да е проблема.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #1844
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не мога да разбера на какво се дължи тая крива настройка. При мен газовите коефициенти се въртят около 1, като най-ниският е 0,93 а най-високият - 1,19.

    При тази автоматично генерираната, най ниският е 1,31 а най-високият - 1,55 !?!? Като съм ги вдигнал глобално и с още 10 % за да върви изобщо.

    Започвам да си мисля, че има нещо тотално сбъркано. Примерно някой фалшив сензор.

    Другото особено е, че на въпросния мотор газта се вкарва посредством онези адаптери на бензиновите инжектори, но не вярвам от това да е проблема.
    При подобен проблем се замислих дали сензора за налягането на газта не лъже. Даже бях решил да си купя манометър и да меря налягането при работещ двигател на газ. Но от друга страна установих, че налягането е вдигнато почти на макс от изпарителя и вероятно показанието е коректно...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  15. #1845
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Като разглеждам ел. схемите, разбирам, че от електрическа гледна точка, няма никаква разлика, дали системата е с един комбиниран сензор (Pгаз, MAP и Tгаз) или и с 3 отделни, както е в случая.

    От друга страна, ако в базовата конфигурация декларирам, че системата е с комбинирания сензор, софтуерът прави автоматична настройка на празен ход и на 3000 об, като тя става доста коректна.

    Ако декларирам обаче 3 отделни сензора, софтуерът прави настройка само на празен ход и след това тръгва да работи по модел, автокалибрация и т.н.

    При това положение не виждам проблем да укажа комбиниран сензор вместо 3 отделни за да не ползвам моделите.

    Същото би трябвало да е валидно и в обратния случай.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 123 of 125 FirstFirst ... 2373113121122123124125 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •