Page 106 of 125 FirstFirst ... 65696104105106107108116 ... LastLast
Results 1,576 to 1,590 of 1868

Thread: Общи приказки за газта и проблемите ни

  1. #1576
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    "А как се нарича намотката, ако тръгна да я поръчвам?"

    Бобина за евросонда.


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  2. #1577
    Alfa Romeo 156 1,8TS
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Кърджали
    Posts
    89

    Default

    Открих проблема! Оказа се, че гайката на масата върху намотката на клапана на евросондата се е развила. Още като отворих капака на бутилката го видях. Даже предполагам, че изобщо не е била стягана при монтажа. Може това да е и причина за всичките мизерии с бедната смес. От месеци се уча да уцеля точните настройки на ГИ, почти съм спец вече но все ми светваше чека на таблото и при четене се оказваше бедна смес на газта.
    Има още един малък проблем. След като сработи първия клапан, този преди изпарителя сега изпуска газ. Пише БРАВО на него и съска откъм долната му страна, но един газаджия в Кърджали ми каза че било нормално, филтърът му изсъхвал и затова изпускал. На мен не ми харесва и утре ще поръчам нов, може би Романо, защото не ми се рискува с долнопробни фалшификати вече.
    Благодаря колеги за помощта, даже колегата ecotronic уцели точно в предположенията си. Благодаря за всички ценни съвети!

  3. #1578
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Колеги някой знае ли как се казва тази програмка от която е скрийшота и евентуално от къде да си я сваля?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 8htb.jpg  


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  4. #1579
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by D22DJ View Post
    Колеги някой знае ли как се казва тази програмка от която е скрийшота и евентуално от къде да си я сваля?
    http://lpg-forum.pl/post472795.html Тук съм мяркал картинката аз...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #1580
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    От там и аз съм я свалил, обаче полският език........бррр, нищо не му разбирам


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  6. #1581
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by D22DJ View Post
    От там и аз съм я свалил, обаче полският език........бррр, нищо не му разбирам
    Виж да нее някоя разновидност на Ac Gas Synchro
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #1582
    Младши алфист xristakos's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    БУРГАС
    Posts
    29

    Default

    колеги да попитам нещо и аз,тъй като си нямам понятие;-можели газов инжекцион за 6 цилиндров мотор да се сложи на 4 цилиндров?благодаря предварително
    АЛФА РОМЕО 156 1.6 ТС

  8. #1583

    Default

    Quote Originally Posted by xristakos View Post
    колеги да попитам нещо и аз,тъй като си нямам понятие;-можели газов инжекцион за 6 цилиндров мотор да се сложи на 4 цилиндров?благодаря предварително
    Може.
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  9. #1584
    Младши алфист xristakos's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    БУРГАС
    Posts
    29

    Default

    ако може да ми разясниш колега,трябва ли да се смени нещо по сама та уредба или просто се затапва?
    АЛФА РОМЕО 156 1.6 ТС

  10. #1585
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    Може.
    Зависи от уредбата обаче.
    Нищо не се затапва. Просто не се използва.
    Има уредби които си търсят бензиновите инжектори. Там е малко по-сложно, но пак става като се орежат функциите им.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  11. #1586

    Default

    добър ве4ер.колеги имам един спецефи4ен въпрос.имам газов инжекцион Тамона.Имам проблем с нея,сега не ми обръща на гас. Та въпросът ми е знаете ли някои наистина добър сервиз за газ,но които рабити с ТАМОНА“???БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО. И ТЕЛ.ЗА СВРЪЗКА АКО ИМАТЕ... С СЕРВИЗА.ЛЕКА ВЕ4ЕР
    Last edited by robygas; 29-03-2014 at 22:05.

  12. #1587
    Запален алфист roshaf's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    120

    Default

    Quote Originally Posted by marian todorov View Post
    добър ве4ер.колеги имам един спецефи4ен въпрос.имам газов инжекцион Тамона.Имам проблем с нея,сега не ми обръща на гас. Та въпросът ми е знаете ли някои наистина добър сервиз за газ,но които рабити с ТАМОНА“???БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО. И ТЕЛ.ЗА СВРЪЗКА АКО ИМАТЕ... С СЕРВИЗА.ЛЕКА ВЕ4ЕР
    При мене един път не включваше на газ, защото имах загуба на антифриз и и изобщо не стигаше до изпарителя (или там както се казва). Може да погледнеш нивото за всеки случай.

    145 1.6ts 16v 97г.

  13. #1588
    Запален алфист roshaf's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    120

    Default

    Здравейте. Имам проблем като карам на газ, или поне на бензин не съм го забелязвал. Когато мина през дупка колата прекъсва и придърпва, и лампата на инжекциона светва. Предполагам, че има някъде слаба връзка но незнам къде да търся. Ако може някой да ме насочи. Искам да добавя, че нищо по таблото и в колата не гасне като например радио, парно и тн.

    145 1.6ts 16v 97г.

  14. #1589
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Споделете колко газ Ви горят колите визирам при нормален режим на каране. При мен алфата е 166 2.0 ТС и на старата кола гореше около 10 градско същият ГИ го преместих на другата която е същата но е с ел. дросел и не мога да я сваля под 13 градско.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  15. #1590

    Default

    Странно как ти е горяла 10 градско, като аз моята на бензин не мога да я сваля на толкова, даже през нощта. Колата е в перфектно здраве и е от тези със жилото на газта.

Page 106 of 125 FirstFirst ... 65696104105106107108116 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •