Page 2 of 125 FirstFirst 12341252102 ... LastLast
Results 16 to 30 of 1868

Thread: Общи приказки за газта и проблемите ни

  1. #16
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    споко, то и нефта ни идва от русия

  2. #17
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71 View Post
    що според вас в терминът е заложена думата давам газ а не давам гориво?след като газовото гориво е вторично.
    Не можах да те разбера,като ти чета постовете, ти явно си вечния песимист, може и да бъркам, но наистина не те разбрах............
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Не можах да те разбера,като ти чета постовете, ти явно си вечния песимист, може и да бъркам, но наистина не те разбрах............
    става въпрос при натискане педала на газта ,не казваме давам бензин или нафта а газ или газ до дупка.използва се дума която влиза в действие като гориво много след като са открити дизела и бензиновия мотор.сега дано си ме разбрал.
    Last edited by galinves71; 08-01-2009 at 18:20.

  4. #19
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Какво общо има това с ГАЗОВОТО гориво?!?
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Какво общо има това с ГАЗОВОТО гориво?!?
    няма значение забрави

  6. #21
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Аз съм доволен от последния разход

    31литра газ съм изминал 200км бавно извънградско + 120км в СОФИЯ А в София доста я оставях да работи на място...Докато загрее по 10минути...

    На тренировки като бях я оставих 20мин запалена да ми духа парното Кеф кефф
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Да задам един въпрос към всички- колко от вас имат индикации 'бедна смес', докато се движат на газ, откакто застудя?
    Ми, Дидоне, при мен това е грешката, която ми записва, откакто имам ГИ (BiGAS Sys). Плюс нестабилния празен ход... При ниски натоварвания на ДВГ, светва чек-лампата. Ама аз не съм меродавен, защото карам немска ръжда със задно.
    П.П.: Аз все си пълня от Лукойл, но последната партида нещо не ме кефи - за 40 км, от работа до вкъщи така и не се стабилизира празния ход - total shit!

  8. #23
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by Двигателист View Post
    Ми, Дидоне, при мен това е грешката, която ми записва, откакто имам ГИ (BiGAS Sys). Плюс нестабилния празен ход... При ниски натоварвания на ДВГ, светва чек-лампата. Ама аз не съм меродавен, защото карам немска ръжда със задно.
    П.П.: Аз все си пълня от Лукойл, но последната партида нещо не ме кефи - за 40 км, от работа до вкъщи така и не се стабилизира празния ход - total shit!
    Нещо с настройките не е вярно. Тази система е от най-висок клас и има опций за адаптиране към всякакви автомобили и изисквания.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Нещо с настройките не е вярно. Тази система е от най-висок клас и има опций за адаптиране към всякакви автомобили и изисквания.
    Ми аз за това я сложих, защото е от най висок клас... Но на момчетата от от сервиза в Павлово дотам им стигнаха силите.
    От уредбата съм почти доволен. Почти... Първо. При ниски натоварвания на двигателя (примерно карам с с 90-100 км/ч на пета предавка с малко газ) ми светва чек-лампата и записва бедна смес. Обяснението на човека от сервиза - тези двигатели на опел имали тесен диапазон на ламбда регулиране. Моето обяснение - неправилна настройка, т.е. недостатъчно изравнени инжекторни времена.
    Второ. Празния ход - често след спиране на светофар, честотата на въртене на двигателя се колебае 500-1000 об/мин и прави 5-6 цикъла преди да се стаблизира на 800 об/мин (силно изразено при ниски темератури на въздуха, и включени повече консуматори). Обяснението на сервиза - проблема си е в бензиновата горивнта уредба, защото газовият компютър копирал работата на бензиновият. Моето обяснение - бедна смес на празен ход (ел. блок записва именно такава грешка).
    Трето. Ограничителят на оборотите нормално (разбирай на бензин) е около 6400 об/мин... На газ след автоматичните настройки колата ми забиваше на 4500!!!. След намеса на момчето с лаптопа в момента забива на 5300-5500. Обяснението на сервиза - нещо ГИ се шашка при тези обороти, защото моторът ми бил стар модел, с фул-груп впръскване и т.н.!!! Но след като до тях си върви добрие, по-добре да не бъзикаме повече. Тук нямам коментар - тове са официалните вносители на БИГАС!
    Уредбата струва 1750 лв. Вероятно със същия успех можех да карам с уредба от 350 лв.! Добре е да отбележа, че при работа на бензин нямам никакви проблеми. Лампата не е светвала никога.
    От БИГАС (Италия) , естесвено бяха много любезни и за да помогнат ми пратиха последният им софтуер версия Bigas SGis N Version 5.0.5.255 I C... За съжаление нямам дата кабел за ди си правя настройките сам...
    Не ме разбирайте погрешно. Момчетата от "Иван Сусанин" си свършиха перфектно работата по монтажа на уредбата. Но при настройките не всичко е ОК. Поне не при мен. Разходът е около 20% над бензиновият, а вървежът почти като на бензин - относно тези два пункта пункта нямям забележки - точно както беше обещано преди монтажа, а и както ми потвърдиха италианците от централата. Забележките са ми по трите точки, които излагам по-горе.
    П.П: Купувам кабел за настройка на Бигас. Като няма кой да я настрои в БГ ще си карам така. Пък като ми писне ще сипвам само бензин, а уредбата от най-висок клас ще я засиля да плува в яз. Искър!
    Last edited by Двигателист; 11-01-2009 at 01:18.
    Лудия

  10. #25
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Не се отчайвай! Все ще се намери решение, рано или късно!
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Двигателист View Post
    Но при настройките не всичко е ОК. Поне не при мен. Разходът е около 20% над бензиновият, а вървежът почти като на бензин - относно тези два пункта пункта нямям забележки - точно както беше обещано преди монтажа, а и както ми потвърдиха италианците от централата. Забележките са ми по трите точки, които излагам по-горе.
    Това е най - големия проблем в БГ - мойто газаджииче ходило наскоро на нещо като симпозиум на тая тема, някакви хайвани от Фобос или нещо такова представяли това онова, и оня ден като бяхме на маса и ми каза че с наличния софтуер било доста трудно да се настрой газовата да бачка добре - повечето пускали автоматичната настройка, при която ГИ-то бачка, но не както трябва - труден бил момента при който при настройване човека с лаптопа може да ти набара 2-3-4 референтни точки по таблицата, и оттам да започне нещо като настройка съответно в ниски и високи обороти, като съответно това трябва да става в движение, при различни режими, и тоя с лаптопа трябва да бъдел доста бърз за да оправя нещата......знам с колко играчка и разкарване към Кулата успяха да ме настроят перфектно, и до 6000 об на газ нямам капчица замисляне, макар че досега я съм я закарал в тия обороти 1-2 пъти, я не.......хардуера като дюзи и прочее ставал, но просто софта не предлага нужната гъвкавост за настройка......Не знам мнението на Роби за това, на мен това ми казаха, а аз им вярвам.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #27
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Много от нещата които казвате са и така и не. Относно колегата с Опела е твърде възможно колата наистина да си има някакъв проблем щото Наско от Павлово е един от най-кадърните хора които познавам. Много пъти ми е помагал с проблемни коли, да не говориме , че работи с БИ ГАЗ много преди мене.При всички случай това е уредбата с най богат софт. и възможности за корекции.

    А за втория колега , общо взето повечето уредби имат сравнително елементарен софт, който няма кой знае какви корекций, но това не се отнася за по скъпите, където може да се коригира цялата мап. таблица във всяка точка и време.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  13. #28

    Default

    Да си кажа и аз болката от вчера, карам сега на бензин

    Паля си на бензин, тръгвам и когато достигне 30гр. си отиде на газ, но газта свърши, ок мина си автоматично на бенз, отивам сипвам газ и повече не иска да тръгне, минава си на газ светват си индикациите, но се дави все едно не стига газ до мотора и гасне, после пак си я паля на бензин и така, утре ще ходя дано я оправят

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    Да си кажа и аз болката от вчера, карам сега на бензин

    Паля си на бензин, тръгвам и когато достигне 30гр. си отиде на газ, но газта свърши, ок мина си автоматично на бенз, отивам сипвам газ и повече не иска да тръгне, минава си на газ светват си индикациите, но се дави все едно не стига газ до мотора и гасне, после пак си я паля на бензин и така, утре ще ходя дано я оправят
    от студеното е .не е проблем мисля.вчера и при мен го направи ама като позагря и стана пушка.просто на газ нямаше добри обороти докато не се стопли

  15. #30

    Default

    Ами аз пробвах и на топъл двигател, не става, прехвърля на газ и се дави и гасне, даже днес сипах газ от другаде, да не е била гадна нещо...

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

Page 2 of 125 FirstFirst 12341252102 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •