Page 115 of 125 FirstFirst ... 1565105113114115116117 ... LastLast
Results 1,711 to 1,725 of 1868

Thread: Общи приказки за газта и проблемите ни

  1. #1711

    Default

    Моята е с газов инжекцион направо така я взех от италия.До сега още не съм изпитал проблемите на старата кола карана на газ.Колата е 2001 направо си е дърта а инжекциона човекът твърдеше ,че е заводски но,като гледам изпитанието на бутилката първото е правено през 2005та та не се знае колко е заводска системата но за сега не ме е предавала.На скоро имах проблеми с оборотите нещо забиваше.Опитаха се да ме метнат някакви майстори да копувам сондата на лабднта и дебитометъра аз пък понеже съм патил от същото настоях да отида на диагностика и се оказа просто натрупване на грешки на компютъра след смяна на акумолатор и един замръзнал на -26 гпадуса датчик.Та за 9 месеца това ми е единственият проблем .Ако някой закъса за газаджия или за алфаджия и е от софия пишете ми на лично няма проблем да ви насоча.

  2. #1712

    Default

    Няма "заводска газ" при алфите.



  3. #1713
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ако е заводска , то на достатъчно места освен в талона ще си пише че е Бифуел


    Да попитам аз нещо, споменаха ми че имало газови филтри с подгряване, въпросът е че не намирам такива. Някой има ли идея какви са и откъде икакво им е подгряването (Ел. или с антифриз)
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #1714
    Младши алфист ITSV's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    Привет,
    искам да попитам ако ламбда сондата не работи изправно, това ще повлиае ли на разхода на газ, ако колата се кара предимно на газ?
    Направи ми впечатление, че след корекция поради зимната газ и правене на нова бензинова графика, колата вдигна разхода драстично.
    Моите съмнения са, че ламбдата е заминала и съм направил бензиновата графика на неработеща коректно ламбда и сега каквото и да правя разхода е висок.
    Всичко друго е в норми, поне така показа диагностиката, само ламбдата ще се сменява, но нямам идея ще има ли ефект?
    И още един въпрос, ако газовата графика върви над бензиновата, това значи ли бедна смес!?
    Поздрави.

  5. #1715
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Не знам с каква газова си, но повечето са на добре изпитаната система на Вебер -Марелли. Тоест с МАП сензор. Някои взимат времената на впръскване по някаква константа от бензиновите инжектори, други директно сигнал от ламбда соиндата, но при всички случаи тя е във веригата. Освен това, повечето газови се самоадаптират, тоест сондата е непрекъснато във връзка с газовия комп, независимо директно или индиректно.
    В твоя случай е просто задължително замяната ѝ.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #1716
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Не знам с каква газова си, но повечето са на добре изпитаната система на Вебер -Марелли. Тоест с МАП сензор. Някои взимат времената на впръскване по някаква константа от бензиновите инжектори, други директно сигнал от ламбда соиндата, но при всички случаи тя е във веригата. Освен това, повечето газови се самоадаптират, тоест сондата е непрекъснато във връзка с газовия комп, независимо директно или индиректно.
    В твоя случай е просто задължително замяната ѝ.
    До преди време газовите инжекциони имаха отношение към ланда сондата само и единствено колкото да се настрои самата система първоначално! Сондата се "връзваше" към газовата електроника само за удобство...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #1717
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by ITSV View Post
    Привет,
    искам да попитам ако ламбда сондата не работи изправно, това ще повлиае ли на разхода на газ, ако колата се кара предимно на газ?
    Направи ми впечатление, че след корекция поради зимната газ и правене на нова бензинова графика, колата вдигна разхода драстично.
    Моите съмнения са, че ламбдата е заминала и съм направил бензиновата графика на неработеща коректно ламбда и сега каквото и да правя разхода е висок.
    Всичко друго е в норми, поне така показа диагностиката, само ламбдата ще се сменява, но нямам идея ще има ли ефект?
    И още един въпрос, ако газовата графика върви над бензиновата, това значи ли бедна смес!?
    Поздрави.
    Сменяш я, караш на бенз 1-2 дни и настройваш наново газовата.
    Сондата влияе доста понеже като умре влияе на бензиновите времена ,а оттам директно и на газовите.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  8. #1718
    Младши алфист ITSV's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    ..............
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails графика.jpg   корекция.jpg   Untitled999.jpg  
    Last edited by ITSV; 22-03-2016 at 19:55.

  9. #1719
    Младши алфист ITSV's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    Така . . .
    смених ламбда сондата, покарах около 200 км на бензин и колата си върви и харчи прилично.
    Направих нова бензинова графика с вече работеща коректно ламбда сонда и след това си направих и газовата графика, но определено не е е това, което очаквах. Като цяло никога не съм имал проблеми с прекъсване, не палене, неравномерно работа и т.н., но единственото, което ме дразни е, че извънградско ако карам с 120-130 ми гори 12,5л. газ и ако карам с 150-160 пак същия разход. Градско ми гори 13,3 като я карам студена, до работа и обратно.
    Та стигам до извода,че нещо се случва при каране над 3500 об/мин, и се съмнявам, че тъпият изпарител не държи температура.
    Газовият инжекцион е полски, Версус и ламбдата не е вързана към ЕКУ-то.
    Качвам и малко картинки.
    П.С. Картинките са направени при не работещ и почти студен двигател.
    Газовата графика е на 38%, но и на 100% е в същата тенденция.

  10. #1720
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Нещо заспахте!
    Last edited by robygas; 20-04-2016 at 23:03.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  11. #1721
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Аз пък имам неравномерна работа на мотора и леко треперене на неотрална държи 900 оборота ама трепери тва си мисля че е от свещите най вероятно някоя е пробила .... а това че ги мени в движение и от място според мен е от качеството на газта
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  12. #1722
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    "Мръсна газ троши автомобилни двигатели
    Некачествен или замърсен газ чупи газовите уредби на колите, сигнализираха пред „Труд“ шофьори и автомонтьори. Те пращат жалби до потребителските организации, но няма как да им бъде помогнато, тъй като качеството на газта у нас не може да бъде проверено.
    „Всекидневно при мен идват хора с проблеми с газовата уредба. Най-често е запушен изпарител или запушени дюзи, които се прецакват от скапан пропан-бутан“, разказа пред вестника столичен автомонтьор. След газовата уредба се чупи и двигателят на автомобила.
    „Има много подобни сигнали, но не се наемаме да помагаме, тъй като е трудно доказуемо“, заяви пред „Труд“ председателят на асоциация „Активни потребители" Богомил Николов. Той поясни, че у нас няма апаратура, която да проверява пропан-бутана.
    „Няма стандарт и критерий за качеството на газа у нас. Предлагали сме да бъде въведен контрол чрез нормативна уредба, но това не се случи“, заяви пред вестника експертът по горивата от Българската петролна и газова асоциация Светослав Бенчев. Големите компании имат вътрешен контрол, но какво става на малките бензиностанции и газстанции - никой не знае.
    "

    http://fakti.bg/bulgaria/183594-mras...ilni-dvigateli

    Общо взето написаното не ме учудва, но не разбирам това болднатото.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #1723
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    То дали от газ бензин или дизел все тая ако има да се чупи ще се счупи .... Живеем в България няма гаранция за нищо така , че карай докато може надин и на ново ....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  14. #1724
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Със сигурност има бензиностанции които продават жмел...но повечето са част от големи интернационални вериги като Шел и Омв и едва ли ще си позволят да правят ,,шменди капели,, Купувате си 10 годишна кола на 150 000км от родна автокъща и се чудите ,,Бре колата ми на 150 000км,обслужих я напълно и пак проблеми... сигурно съм попаднал на масло ментак или скапано гориво...,, ами не,просто сте си купили кола на 350 000км която след гаранцинно е карана само с масло от има едни магазини като нашенските ,,всичко по 1 лев,,
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 28-04-2016 at 14:35.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  15. #1725
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Със сигурност има бензиностанции които продават жмел...но повечето са част от големи интернационални вериги като Шел и Омв и едва ли ще си позволят да правят ,,шменди капели,, Купувате си 10 годишна кола на 150 000км от родна автокъща и се чудите ,,Бре колата ми на 150 000км,обслужих я напълно и пак проблеми... сигурно съм попаднал на масло ментак или скапано гориво...,, ами не,просто сте си купили кола на 350 000км която след гаранцинно е карана само с масло от има едни магазини като нашенските ,,всичко по 1 лев,,
    Пасат 7 tsi или каквото се води там, купен чисто нов! На около 30000км му изгоря бензиновата помпа с все електрониката която я управлява заради запушване в горивната система причинено от някаква мизерия... Колата се зарежда само пълно-празно-пълно и то само от реномирани бензиностанции...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 115 of 125 FirstFirst ... 1565105113114115116117 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •