Page 116 of 125 FirstFirst ... 1666106114115116117118 ... LastLast
Results 1,726 to 1,740 of 1868

Thread: Общи приказки за газта и проблемите ни

  1. #1726

    Default

    Относно Шел - изпращал съм официално оплакване от нафтата им до централата в Холандия. Отговорът беше - Шел България е франчайз и ние нищо не можем да направим, т.е. вдигнали са ръце. Горивата им са пълни боклуци според мен, а ви-паурите се бъркат на място от цистерните

  2. #1727
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Колеги ,мои приятел има проблем с газовото Блутроник на ауди а3 1.8. Колата прекъсва и забива постоянно и всичките газаджии в района искат да сменят цялото газово без дори да погледнат колата ,което ме навежда на мисълта ,че просто не знаят и не могат да работят с тази марка уредби. Ще е супер ако някой ме насочи към човек в североизточна България ,който действително може да диагностицира проблема и работи с тази марка. Благодаря.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  3. #1728

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Колеги ,мои приятел има проблем с газовото Блутроник на ауди а3 1.8. Колата прекъсва и забива постоянно и всичките газаджии в района искат да сменят цялото газово без дори да погледнат колата ,което ме навежда на мисълта ,че просто не знаят и не могат да работят с тази марка уредби. Ще е супер ако някой ме насочи към човек в североизточна България ,който действително може да диагностицира проблема и работи с тази марка. Благодаря.
    нека ми се обади - 0988 869 689

  4. #1729
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    нека ми се обади - 0988 869 689
    Дай по конкретно колега.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  5. #1730

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Дай по конкретно колега.
    Не става така, трябва да го разпитам малко

  6. #1731

    Default

    Тук нещо чатове, обяви, разпити..
    Добре, че не съм ви модератор..
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  7. #1732
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Колеги ,мои приятел има проблем с газовото Блутроник на ауди а3 1.8. Колата прекъсва и забива постоянно и всичките газаджии в района искат да сменят цялото газово без дори да погледнат колата ,което ме навежда на мисълта ,че просто не знаят и не могат да работят с тази марка уредби. Ще е супер ако някой ме насочи към човек в североизточна България ,който действително може да диагностицира проблема и работи с тази марка. Благодаря.
    Да хване първо да си оправи хеви-метъла, а после да ръчкат по електрониката. Тоест да отворят бутилката и да видят каква гняс има в нея, филтрите и клапаните. може да остане учуден. Освен това да види и клапана на сондата, дето се запушва при голям дебит. И най-накрая да види изпарителя!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #1733
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    Тук нещо чатове, обяви, разпити..
    Добре, че не съм ви модератор..
    Що бре?
    Нали за това е така кръстена темата-общи приказки.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #1734

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Що бре?
    Нали за това е така кръстена темата-общи приказки.
    Ми трябва да го попитам как е на бензин само, какво е правил по колата, по газовата. Все неща, които ти разпитваш. На три мои коли съм с Блутроник и нямам оплакване. А и момчетата от ДЕК са ми комшии и приятели. И точно те слагат газов инжекцион без течна фаза на директно впръскване

  10. #1735
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Знам, че за DEK говориш, но колегата искаше координати на сервиз /в което много се съмнявам, че има такъв/в североизточна България, та не виждам за какво ти е тая информация.

    ---------- Post added at 10:18 ---------- Previous post was at 10:03 ----------

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    А и момчетата от ДЕК са ми комшии и приятели. И точно те слагат газов инжекцион без течна фаза на директно впръскване
    Ето ти малко инфо от сайта им-

    BLUETRONIC 4.4DI има алгоритъм за "синхронизиран" самостоятелен режим с добавено бензиново впръскване. Добавеното бензиново впръскване е важен фактор за опазване на бензиниовите инжектори по време на работа на газ.
    Поради спецификата на отделните модели автомобили и малкото информация за тях, този контролер се подготвя индивидуално за всяка марка по заявка от сервиза в който ще се монтира.
    При наличие на широколентова ламбда сонда, задължително се добавя модул - BTWBIF2 между нея и контролера BLUETRONIC 4.4DI.
    Налична информация и карти до момента има за:
    MITSUBISHI GDI, CITROEN C5, MAZDA CX-7.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  11. #1736

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Знам, че за DEK говориш, но колегата искаше координати на сервиз /в което много се съмнявам, че има такъв/в североизточна България, та не виждам за какво ти е тая информация.

    ---------- Post added at 10:18 ---------- Previous post was at 10:03 ----------



    Ето ти малко инфо от сайта им-

    BLUETRONIC 4.4DI има алгоритъм за "синхронизиран" самостоятелен режим с добавено бензиново впръскване. Добавеното бензиново впръскване е важен фактор за опазване на бензиниовите инжектори по време на работа на газ.
    Поради спецификата на отделните модели автомобили и малкото информация за тях, този контролер се подготвя индивидуално за всяка марка по заявка от сервиза в който ще се монтира.
    При наличие на широколентова ламбда сонда, задължително се добавя модул - BTWBIF2 между нея и контролера BLUETRONIC 4.4DI.
    Налична информация и карти до момента има за:
    MITSUBISHI GDI, CITROEN C5, MAZDA CX-7.
    Знам го това, но вече е остаряло. Имат и тази версия. Инфото ми е лично от Младен, можеш да му звъннеш да го питаш
    Колкото до другия колега с проблема, има какво да го питам и да му кажа сам да си го направи

  12. #1737
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Колата я оправихме. Благодаря на Алекс и Роби за информацията. Майстора казал ,че цялата била задръстена (каквото и да значи това) и някой си е играл с дюзите... И за скромна сума колата работи перфектно. И това направено от човек ,който принципно не се занимава с газови уредби. Сега остава да видим разхода как ще е.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  13. #1738

    Default

    Филтърът на изпарителя се задръства здраво и трябва да се сменя. А за дюзите всеки държащ на себе си и името си газаджия трябва да има стенд за регулировка
    Колкото до регулировката - аз закачам едновремено и газовата и ЕКУ-то на колата за да следя какво да регулирам и колко. Не правете богата смес особено в ниските обороти
    Last edited by Alex_26; 18-05-2016 at 07:27.

  14. #1739
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Здравейте колеги, да попитам за съвет.
    Програмата на Фобос-а като се закача към газовото ЕКУ ми предлага да обновя софтуера на ЕКУ-то, да го обновя ли или да си остане стария ? Четох в други форуми, че момчетата са имали проблеми след обновяване та затова се допитвам и до вас.
    И другото е, че на газ до 3000об. колата забива придърпва като я настъпя, струва ми се, че е богата и без това разхода мисля, че е висок последно за 110км заредих 12литра извънградско каране със средна скорост 110-120.

    Автоматична настройка ли да и пусна или да пробвам да намаля показанията в таблицата в тези обороти ?

    Колата е 1,6тс 105кс. ГИ е Фобос 4.
    147 1,6 105к.с. 2002г.

  15. #1740

    Default

    Quote Originally Posted by NoFeArr View Post
    Здравейте колеги, да попитам за съвет.
    Програмата на Фобос-а като се закача към газовото ЕКУ ми предлага да обновя софтуера на ЕКУ-то, да го обновя ли или да си остане стария ? Четох в други форуми, че момчетата са имали проблеми след обновяване та затова се допитвам и до вас.
    И другото е, че на газ до 3000об. колата забива придърпва като я настъпя, струва ми се, че е богата и без това разхода мисля, че е висок последно за 110км заредих 12литра извънградско каране със средна скорост 110-120.

    Автоматична настройка ли да и пусна или да пробвам да намаля показанията в таблицата в тези обороти ?

    Колата е 1,6тс 105кс. ГИ е Фобос 4.
    Аз бих ти дал съвет, ама няма да ти изнася. Имам доста приятели газаджии и никой от тях не иска и да чуе за фобос.
    Колкото до твоя проблем - пусни колата само на бензин, покарай малко и виж как ще е за да си сигурен, че е от газта на 100%

Page 116 of 125 FirstFirst ... 1666106114115116117118 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •