Page 121 of 125 FirstFirst ... 2171111119120121122123 ... LastLast
Results 1,801 to 1,815 of 1868

Thread: Общи приказки за газта и проблемите ни

  1. #1801

    Default

    За живота на газовите компоненти какво ще кажете?
    Моя ГИ е на 40 000км, като досега са му сменяни само филтрите(скоро).

    Изпарителя е NIGS R-UNO до 200 коня
    Дюзите RAIL (това пише в гаранцията) , а
    Компютъра е бардолини и е стар и голям

    Какво и кога трябва да се смени?
    Има ли смисъл от по-нов компютър с ОБД и самоадаптация, или и този може да се настрои достатъчно добре?
    Има ли смисъл от нови (и по-бързи?) дюзи?
    Трябва ли да сменя мембраните на изпарителя?

    Мерси.

  2. #1802
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз не пипам нищо докато не се наложи. Освен филтрите. Сменям профилактично и маркучите, които са нацепени. Моят ГИ няма OBD връзка но това не пречи на перфектното му съвместяване с бензиновото ECU.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #1803
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Е, те така се монтира бутилка!!!
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...9&slink=1fzeuu

    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  4. #1804
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Доста Изящен монтаж, тази светла масичка много добре стои там......като изключим факта че веч сее поогънала а за термотръбата няма да коментирам дори
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #1805

    Default

    Е, можел е да прекара тръбите под средната конзола, бутилката под масичката, а на масичката Джони син етикет с лешници и да покани

  6. #1806

    Default

    Колеги, що е то "бързи дюзи" и имат ли те смисъл в нашите твинспарк алфички?

  7. #1807
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз съм с RAIL IG1 Apache 1,5 Ома - 2,1 ms, които са доволно бързи за цената си и моторът работи прилично с тях.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #1808

    Default

    Понеже темата ми е свързана и с газовата, а не всички влизате в раздела за 156, бих искал да погледнете: http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...20#post1520020

    Благодаря!

  9. #1809
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Да помислим...
    Преди 5-6 години ми беше гръмнала газовата електроника и се получи ентересен ефект. 2 цилиндъра работеха на бензин другите 2 на газ... Работеше чудно...

    Лежа сега и се чудя за следната ситуация:
    газовата електроника да управлява бензиновите дюзи.
    Идеята е да мога да си управлявам/глася сместа на бензин!
    Според мен би трябвало да се получи..
    Идеи да дадете защо примерно няма да стане!?

    (проблема ми реално е че на 5000об/м не ми стига бензина... Искам да "отворя" бензиновите дюзи софтуерно малко в повече)
    Last edited by mimouzunov; 30-05-2017 at 23:19.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #1810
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Идеята е интересна, но не мисля, че ще се получи току така, защото в газовата карта имаш коефициенти а не абсобютни времена. Т.е - без реално бензиново време, газовият компютър не може да изработи газово или бензиново, ако речеш някак да обърнеш инжекторите.

    Аз мисля, че идеята ти много по-лесно ще се реализира, ако просто буферираш бензиновите изходи с външни ключове на които софтуерно можеш да укажеш при какви обороти да задържат управляващите импулси и с колко.

    Но пък всичко това при адаптивно ECU не знам дали ще се получи изобщо без да манипулираш и сигнала от сондата.

    При всички положения, най-елегантният вариант е да се пипа само по софтуера на бензиновото ECU.

    PS:

    Май дремя вече и съм писал някакви бози в началото.

    Можеш - като над някакви обороти направиш нещо (по възможност автоматично) да откача газовите дюзи от изходите на газовия компютър и на тяхно място да закача бензиновите а картата ще си я натъкмиш в тая зона за целта.

    Но и в този случай, ако бензиновият компютър е адаптивен, ще свие времената и желаният резултат отива на кино.

    Не можеш ли просто да сложиш един ламбда емултор, който да работи само над някакви обороти и да лъже, че сместа е бедна?
    Last edited by ecotronic; 31-05-2017 at 00:33.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #1811
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    може да се направи, проблема е ,че ако искаш да караш на газ постоянно и само на моменти искаш да управляваш бензиновите дюзи през газовата, то ще се вкараш в филм малко според мен.
    Варианта ти в случая (ако говорим за горе описания двоен вариант) е да изработиш една платка с мощни транзистори, през които ръчно да управляваш кога да се подава сигнал на газовите дюзи и кога на бензиновите. Това не е проблем да се направи, но проблема ще е че в газовият софт се задава каква марка и модел са газовите дюзи и съответно с какво съпротивление, от което софта си коригира алгоритмите, понеже всяка дюза (като марка) с различно съпротивление, реагира по различен начин на импулсите. Това реално ще ти е проблем като трябва да управляваш Бензиновите дюзи. Просто софта ще се чуди кво става малко, отделно вкоефициентите зададени в газовата не се знае как ще се отразят на работата на бензинова дюза и съответно дали няма да дави колата (което ще стане вероятно понеже времената ще са по големи (в ниски натоварвания и празен ход говоря.
    В идеалните условия ако се заиграеш много с размера на газовите дюзи и налягането, можеш да докараш на празен ход коефициент 1 ,а в големите товари и обороти да е малко над 1 (колкото ти е нужно да я донахраниш на бенз, но пак казвам че това е в някъв мега късметлийски сценарий в който бензиновата графика на колата ще го позволи да стане.

    А Ако имаш газов комп само за управлянието на бензиновите дюзи то нещата ще станат без ядове.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  12. #1812
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    може да се направи, проблема е ,че ако искаш да караш на газ постоянно и само на моменти искаш да управляваш бензиновите дюзи през газовата, то ще се вкараш в филм малко според мен.
    Варианта ти в случая (ако говорим за горе описания двоен вариант) е да изработиш една платка с мощни транзистори, през които ръчно да управляваш кога да се подава сигнал на газовите дюзи и кога на бензиновите. Това не е проблем да се направи, но проблема ще е че в газовият софт се задава каква марка и модел са газовите дюзи и съответно с какво съпротивление, от което софта си коригира алгоритмите, понеже всяка дюза (като марка) с различно съпротивление, реагира по различен начин на импулсите. Това реално ще ти е проблем като трябва да управляваш Бензиновите дюзи. Просто софта ще се чуди кво става малко, отделно вкоефициентите зададени в газовата не се знае как ще се отразят на работата на бензинова дюза и съответно дали няма да дави колата (което ще стане вероятно понеже времената ще са по големи (в ниски натоварвания и празен ход говоря.
    В идеалните условия ако се заиграеш много с размера на газовите дюзи и налягането, можеш да докараш на празен ход коефициент 1 ,а в големите товари и обороти да е малко над 1 (колкото ти е нужно да я донахраниш на бенз, но пак казвам че това е в някъв мега късметлийски сценарий в който бензиновата графика на колата ще го позволи да стане.

    А Ако имаш газов комп само за управлянието на бензиновите дюзи то нещата ще станат без ядове.
    Така де... Хвърлям газовата а неината електроника остава за доизкусуряване на бензиновата работа... Според мен трябва да се получи. Махам разни температури за обръщане газ/бензин, махам разни подгрявания и всякакви такива и глася...
    Това ще бъде пробвано със сигурност....
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #1813
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Мой познат имаше такава идея но накрая сложи нещо от рода на мегаскуирт. Което всъщност е много добър вариант.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  14. #1814
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Да помислим...
    Преди 5-6 години ми беше гръмнала газовата електроника и се получи ентересен ефект. 2 цилиндъра работеха на бензин другите 2 на газ... Работеше чудно...

    Лежа сега и се чудя за следната ситуация:
    газовата електроника да управлява бензиновите дюзи.
    Идеята е да мога да си управлявам/глася сместа на бензин!
    Според мен би трябвало да се получи..
    Идеи да дадете защо примерно няма да стане!?

    (проблема ми реално е че на 5000об/м не ми стига бензина... Искам да "отворя" бензиновите дюзи софтуерно малко в повече)
    Замисли ме! За да не стига бензина на 5000об/м трябва бензиновите дюзи да са позапушени и компа да не може да компенсира с адаптацията си това запушване.

    Не дава ли грешки компа за коефиценти извън границите?

  15. #1815
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Question

    на мимо случая е друг има едно допълнително Т преди ТС-то в подписа и затова не му стига бенза.
    Може да се пробва с друг регулатор за налягането на бенза, който да е с по-голям диапазон на работно налягане
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 121 of 125 FirstFirst ... 2171111119120121122123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •