Page 125 of 125 FirstFirst ... 2575115123124125
Results 1,861 to 1,868 of 1868

Thread: Общи приказки за газта и проблемите ни

  1. #1861
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Странно много.
    Закачам кабелите, паля, показва в програмата 0.08 волта, правя една пробна настройка примерно 0.02 резерва, 0.04 четвъртина, 0.08 половинка и т.н.

    Гася, паля пак, сега показва 0.12.
    Гася, паля отново 0.36.

    Имам половин бутилка газ. Ако е само на контакт показва едни стойности, ако е запалена други...

    Едит : сега пък показва 5 волта...
    Загаси всичко и почни от начало. Екото и дон Пепоне за сега не ги слушай. Те са в ювелира, а ние говорим за най-просташкото. Първите настройки. така, че прочети указанията на производителя, рови там, а чак след това слушай корифеите!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #1862

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Има софтуерно забавяне в отчитането за да не ти мигат лампите на всяка неравност. Заали и изчакай 1мин

    чаках доста повече от 1 минута, но продължава да показва двете крайности - или 0.0Х или 5.00 волта.

    Съмнява ме, че има повреда някъде в нивомерчето или в кабела/буксата.

    Сега ще измеря с мултицет както казваш.

  3. #1863

    Default

    С мултицета излиза точно 40 ома, бутилката на половина, явно сензора е 0-90.

    Вероятно има лоша връзка в буксата или по кабела, щом на компютъра излизат такива глупости.?

  4. #1864

    Default

    Привет колеги от известно време се появи следния проблем,ако узръчкам колата да речем на втора,после и раздам газ и на трета във високите почва да тъпче все едно на едно място след което за няколко секунди минава на бензин и после пак обръща на газ.Какъв може да е проблема.Колата е 166-ца 3.0 V6 ГИ то е фобос с редуктор R-Due.

  5. #1865
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Trenkata View Post
    Привет колеги от известно време се появи следния проблем,ако узръчкам колата да речем на втора,после и раздам газ и на трета във високите почва да тъпче все едно на едно място след което за няколко секунди минава на бензин и после пак обръща на газ.Какъв може да е проблема.Колата е 166-ца 3.0 V6 ГИ то е фобос с редуктор R-Due.
    Задръстени филтри. Най-вероятно този на течната фаза на изпарителя и по-малко вероятно този на изхода му.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #1866

    Default

    Уж са сменяни,но не съм на 100% сигурен.

  7. #1867
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    С един филтър (за течната фаза) минах 30К преди да се задръсти. С друг това се е случвало за 300 км. Всичко зависи от това, къде и какви лайна продават.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #1868
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Имам един проблем от поне половин година.

    Когато колата не е загряла (примерно сутрин) върви добре, няма никакви проблеми. Когато обаче загрее яко (примерно след работа по задръстванията) започва да не върви във високите обороти. Върви до към 3000об.м. и после все едно няма мощност, вдига мнооого бавно обороти и двигателя все едно се мъчи.
    Мъките ми започнаха след като смених изпарителя и рейката. Оттогава три пъти е посещавала сервиза и проблема беше, че налягането е паднало. Когато я настроят върви много добре, но като всяко щастие, нещастието идва след около 100км и пак започва горния проблем. При последното посещение в сервиза ми казаха, че евро сондата (споменаха някакъв датчик отзад, предполам е тя) трябва да се смени и тя е виновника за проблема. Били преправили нещо, но било временно.

    Та възможно ли е гореописаният проблем да се дължи на нея!
    Изпарителя убиите ме, но загубих фактурата, мисля, че беше някакакъв Shark до 200к.с.
    Реших си проблема, като смених сервиза. Момчето се качи с лаптопа в колата и за 5мин. разбра проблема. Смени дюзите, които се оказаха недостатъчни да захранят мотора и вече си перкам доволно.
    От тази газова само компютъра остана стария, всичко ми смениха изменкярите от първият сервиз, препоръчан ми оттук, а нищо не направиха, освен, че бях без кола седмици наред. Евала на такива хора....
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

Page 125 of 125 FirstFirst ... 2575115123124125

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •