Page 103 of 125 FirstFirst ... 35393101102103104105113 ... LastLast
Results 1,531 to 1,545 of 1868

Thread: Общи приказки за газта и проблемите ни

  1. #1531
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Тези дни ще опитам да пусна газ по тръбата, но последно като свалях тръбичката на изпарителя ми покапа по ръката течна газ, освен в газообразно състояние.
    Конденз и заскрежаване няма.
    След като сложих Ландито, като цяло беше 50/50 положението - веднъж прехвърля на бенз. веднъж не. Поиграх си малко с настройките, и се получи, не прехвърляше, известен период от време. След това почна пак да прехвърля на около 5000об., след това на 3000об.
    След смяна на филтри отново продължи да прехвърля след 5000об. Това с едни и същи настройки.


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  2. #1532
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Лог правил ли си ? Как се държи налягането, ако ти пада повече от 0.2 бара мятай го в кофата и вземи хубав изпарител.

  3. #1533
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    На ландито лог няма как да направиш
    Ако ще помогне, отново ще обясня:караш си нормално с леко подаване на газ, налягане варира от 1,47 нагоре, зависи колко настъпваш. Правиш kickdown, връща 1 или 2 предавки надолу, вдига налягане до 1,90-2,00, стига около 5000об. и пропада изключително бързо до към 1,1 и съответно минава на бензин

    Не е проблем да взема нов изпарител, но все пак и ланди-то и AG-то, смятам, че не са някакви измислени. За това и попитах дали няма да помогне интервенция както с този модел на Томасето който съм постнал на линк-а по-горе? Това при положение, че според вас, немогат да захранят достатъчно мотора.


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  4. #1534
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Еми ланди-вска му работа.
    Налягането не трябва да пада с повече от 0.2 бара от стойността му на празен ход.

    Мисля, че по-назад в темата ти го писах това.
    Сам си прави изводи.

  5. #1535
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Не е проблем да взема нов изпарител, но все пак и ланди-то и AG-то, смятам, че не са някакви измислени. За това и попитах дали няма да помогне интервенция както с този модел на Томасето който съм постнал на линк-а по-горе? Това при положение, че според вас, немогат да захранят достатъчно мотора.[/QUOTE]

    Моето Томасето е "тунинговано" по този начин,че даже и това дето руснаците го предлагат направих.За Коледа пътувах до Силистра и се оказа,че имам проблем подобен на горе описания.На газ колата върви до 3000 об.не обръща на бензин,но и не иска да набира.Обърнах я на бензин и на 4000 об.я обърнах на газ,изпищя и мина пак на бензин.Стана ми ясно,че така до Силистра няма да стигна и по най бруталния начин(без лаптопи,манометри и други подобни)развих болта за регулиране на налягането на изпарителя почти до край.Хич и не го знам на какво налягане е в момента,ама колата тръгна доволно.С пет човека и пълен багажник разхода на газ ми е около 8,2.Доволен съм.Ако ми остане време по празниците може и да я закача на лаптопа и да видя какво съм сътворил

  6. #1536
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Скоро ще питаш защо е почнала да пали трудно

  7. #1537
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Айде и аз да се включа "Вдъхновен" от колегата в Ауди форума, както и от резултатите на руснаците, реших да се пробвам, да направя експеримет с Ланди редуктора. Разпробих на три места. Едното е самият щуцер, на който се навива електроклапана, другите две места са показани на снимките.
    Естествено и разглобих и почистих всичко преди това. Резултат: при закачането на изпарителя налягането беше 1,67 на празен ход. Свалих до 1,5, съответно коригирах и цялата таблица, с някакви проценти надолу. В движение не съм гледал колата все още защото нямам лаптоп с читава батерия. Готиното е, че след като се возих цял ден насам натам при пълна газ, на макс. обороти /над 6500/, включително и на изкачване не на равен път колата не превхърля на бензин Сутрин няма проблем със грешни адаптации. Предполагам ще трябва да се пипне и малко в движение, но това след нова година, с читав лаптоп.
    Разхода не съм го гледал, а и в момента не ми е приоритет, важното е, че не прехвърля на бензин
    Остана единствено едно леко прекъсване на мотора когато прехвърля на празен ход на газ - когато сложих Ренцото го нямаше, в последствие се появи.Може би е от настройки, може би и от позацапани дюзи, защото когато работи на по бедна смес, липсва този ефект/дефект.

    От чисто любопитство, след нова година ще взема да смяня мембраните на Ag изпарителя. На хартия може да захранва, коли с повече киловати от Landi-то. А и от друга страна си нямам толкова доверие да карам с изпарители разпробивани от мен

    Ето и снимките.
    Весело посрещане на Новата година и благодаря за помоща на всички които се отзоваха.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Untitled-1.jpg   Untitled-2.jpg  


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  8. #1538
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Колеги едно бързо въпросче, може ли да се ъпдейтне софтуера на компютъра на ГИ Ловато, защото ми казаха, че моя софтуер е стар и затова не мога да я направя когато е загряла да пали директно на газ.
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  9. #1539
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Колеги аз пак да питам за нещо за този изпарител AG SGI.
    По долу има снимка на оригиналната мембрна която беше в изпарителя. За какво служи тази "игла"? Някакъв водач/ограничител на хода на мебраната ли е или какво? Сложил съм и снимка на самият изпарител да видите къде влиза.
    Вторият ми въпрос е: въпросната мембрана се продава от Мемтекс, без тази "игла". Проблем ли ще е това, че липсва?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG1072.jpg   IMAG1077.jpg   membrani_AG_SGI-500x500.jpg  


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  10. #1540
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Би трябвало да служи като водач за да центрова мембраната и за да може допирната повърхност до кобилицата да извършва правилно постъпателно движение без да се клати странично.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #1541
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    С две думи имам проблем с мембраните от Мемтекс. Кажете подсказка какво да правя? Бих могъл да разпробия дупчица за тази "игла", друго май не се сещам?

    Въпреки, че мембраната влиза доста плътно, все пак има и гумено пръстенче. А и колкото и да е, капака на изпарителя я стиска здраво. Но кажете вие де, аз съм аматьор
    Last edited by D22DJ; 10-01-2014 at 11:38.


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  12. #1542
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Теоретично е по-добре да я има отколкото да я няма, но нищо не пречи да пробваш и без нея и ако има проблеми, чак тогава да умуваш, как да я добавиш. За целта трябва да се разпробие прецизно отвор (не с ръчна дрелка) и да се набие иглата в него.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #1543
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by D22DJ View Post
    Колеги аз пак да питам за нещо за този изпарител AG SGI.
    По долу има снимка на оригиналната мембрна която беше в изпарителя. За какво служи тази "игла"? Някакъв водач/ограничител на хода на мебраната ли е или какво? Сложил съм и снимка на самият изпарител да видите къде влиза.
    Вторият ми въпрос е: въпросната мембрана се продава от Мемтекс, без тази "игла". Проблем ли ще е това, че липсва?
    Комплекта който си купил е за другия модел. /Т.е. не е за друг модел а за различна версия/. Тези като твоите се правят по поръчка защото са много редки. Ако искаш ще ти поръчам и за 2 дни ще ги има при мен.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  14. #1544
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Не съм я купил мембраната, само като снимка я постнах.

    Иначе да, поръчай ми я, и да мина през сервиза във вторник да си я взема примерно......?


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  15. #1545
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Скоро ще питаш защо е почнала да пали трудно
    Би ли пояснил,защо би трябвало да пали по трудно.От около година я карам така и си пали както и преди.А относно мембраните на Мемтекс.Не ща нито да ги виждам нито да ги чувам.

Page 103 of 125 FirstFirst ... 35393101102103104105113 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •