Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: мнения относно спирането на кранчето

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71 View Post
    та за тази газ.както щете ме разбирайте ама все ми е тая.туй преиграването у българина край няма.спряха газта и край,всичко спря.вчера гледам някаква стара кранта икарус дето все ми е на ума че е чувала за природен газ апък вътре няма парно и веднага кризата за метан.стига глупости бе хора,онзи нямал парно и вече край свърши се светът и тряа да го покажат по телевизията.нека да няма парно ама като няма газ с какво да тръгнат фабриките скоро и пари за парно няма да има.вярвам че у всеки има по някое старо кюмбе на дърва и въглища или някоя елба с реотани и може да искара 5-6 дена ама дайте да се правим на жертви.има градове с цели жилищни комплекси които не са на тец те кво да кажат?никой не казва че хлебозаводите или други жизненоважни претприятия нямат гориво нали,а цял ден за топлото в домовете.ами училища и градини те пак на заден план или болници.вдигали цената на такситата ама и на колите с различно от метан гориво,що ,щот българина има кинти и ще цака.1000ди предприятия спряни заради газта а те пак за топлото в къщи.вярвам че 50% от тях имат начин да се топлят ама не мислят.ако някого съм засегнал да ме извинява нищо лично просто това е самата действителност.
    много си прав

  2. #17
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Добре де поне според мен не е честно това, аз досега поне не съм чул и един случай газова уредба да е гръмнала, да се разхлабят тръбите и да се запали - да, ама само като сметнеш колко дебелостенни са бутилките и, че са предвидени за това налягане(за метановите да не говорим, че те пък са ПРЕзащитени) и не ми се струва правилно да го правят, още повече, че газта и метана след изгаряне отделят много по-малко вредни газове - към което уж се стреми ЕС, ама май само УЖ , според мен просто се чудят как да си прокарват скъпия бензин и нафта, защото хората почнаха масово да карат на алтернативни горива!!!
    Аз като го прочетох за пръв път това, че се забраняват алтернативните горива(освен фабрично заложените) и ми стана лошо. Не са прави, обаче пак финансовите интереси са над човешките!!!
    Тази забрана важи само за превозвачите, личната кола може да си я караш и на въглища, ако искаш
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #18
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Добре де поне според мен не е честно това, аз досега поне не съм чул и един случай газова уредба да е гръмнала, да се разхлабят тръбите и да се запали - да, ама само като сметнеш колко дебелостенни са бутилките и, че са предвидени за това налягане(за метановите да не говорим, че те пък са ПРЕзащитени) и не ми се струва правилно да го правят, още повече, че газта и метана след изгаряне отделят много по-малко вредни газове - към което уж се стреми ЕС, ама май само УЖ , според мен просто се чудят как да си прокарват скъпия бензин и нафта, защото хората почнаха масово да карат на алтернативни горива!!!
    Аз като го прочетох за пръв път това, че се забраняват алтернативните горива(освен фабрично заложените) и ми стана лошо. Не са прави, обаче пак финансовите интереси са над човешките!!!
    има има, ако не гръмнат от първия път ,горят стабилно и продължително.

  4. #19
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    има има, ако не гръмнат от първия път ,горят стабилно и продължително.
    Вярно ли има , аз досега само за запалване съм чувал, а пък и веднъж с един приятел ни се наложи да срежем с резак една от тия руските и нема да ти казвам, че стената беше повече от 5см. дебелина, което ми се видя даже предостатъчно за тия 12-13 атмосфери на които се надуват. А пък и в крайна сметка след като не важи за личните автомобили значи вече не съм им сърдит, защото вижте какво стана - цените на градския и междуселищния транспорт си седят същите още от високите цени на горивата, а защо не намаляха след като горивата паднаха????????????? Пада им се, да се оправят!!!

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Вярно ли има , аз досега само за запалване съм чувал, а пък и веднъж с един приятел ни се наложи да срежем с резак една от тия руските и нема да ти казвам, че стената беше повече от 5см. дебелина, което ми се видя даже предостатъчно за тия 12-13 атмосфери на които се надуват. А пък и в крайна сметка след като не важи за личните автомобили значи вече не съм им сърдит, защото вижте какво стана - цените на градския и междуселищния транспорт си седят същите още от високите цени на горивата, а защо не намаляха след като горивата паднаха????????????? Пада им се, да се оправят!!!
    бутилка с 5-6 сантова стена и двамата няма да можете да я вдигнете

  6. #21

    Default

    освен това за да се произвежда метан се взима от производството на царевица и други подобни култури - т.е. поскъпва самата култура а и самата храна...

    а за да се освободи място за още царевични насаждения се изсичат гори ...


    та както казвам аз... double damage

  7. #22
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    бутилка с 5-6 сантова стена и двамата няма да можете да я вдигнете
    Добре де малко се поос*ах , по-тънка беше(ама си беше тежичка), ама на кислородните бутилки където са по 160атмосфери е по-толкова, та даже повече(и такава съм рязал)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •