Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 207

Thread: Проблеми по 159 и има ли такива?

  1. #151
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Всеки си хвали,каквото си е купил. За едни не си струва бензин, че харчи много. За други, не си струва нафта с всичките й вихрови клапи, дпфи, турбини и прочие. Всеки гледа от собствената си камбанария. Всеки си преценява колко и къде кара
    ,за да му излезе сметката. Aдашът горе е дал достатъчно полезна информация. Само да допълня, че малките JTS и шестаците имат различни вериги. При малките е единична и се разтяга.При шестаците драмата не идва от веригата, а от т.нар. банани. И е най-вече следствие на недостатъчно мазане. Обслужване не се предвижда,но трябва да се долива масло доста често. В заключение, ако доходите ти на година са под 25к, силно ти препоръчвам да се ориентираш към друга кола. Ако си решил да е 159, препоръчвам да е фейслифт след 2008.50 кг надолу и са отстранени няколко неща, като драмата с кормилната рейка, големите апарати са стандартни, също и електронен Q диф.Поздрави и успех!
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  2. #152
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Сам знаеш, че нещата са и до поддръжка, когато някой си купи изморена и кола която не е гледана, започват тежките ремонти. От моята 156ца също бях доволен от окачването и никога не бях имал проблеми с инсталацията (както е описвано) Важно е да ни харесва това което сме си избрали.
    Ето тук си прав.
    И в продължение на това болднатото - този "някой" започва да прави генерални умозаключения и да дава съвети на неориентираните.

    Всъщност истината е, че самият той е проявил некомпететност при избора си или просто е бил карък.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #153
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Кои бензинови харчат масло?Питам,понеже моята не харчи масло,няма проблеми с кутията,а пък бъдещите купувачи ще ви четат генералните заключения и това повлиява на избора им.
    JTS,но не е признак на проблем, стига да е под 400 мл на 1000 км (по книжка). Твоята няма нищо общо. В нета има изписано по темата.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  4. #154

    Default

    Единствено мога да ти препоръчам да си купиш запазена 159-ка.

    2.4 дизела на 159-ката може да прегрее само колкото може да прегрее и 1.9 Jtdm.

    В заключение мога да кажа, че това което може 2.4 може да го може и 1.9, но може и да не го може.

    А бензините на 159- ките със сигурност не са толкова дуракоустойчиви.

    Който не вярва съм готов да се обзаложа на реален експеримент, за който немските бангии със сигурност няма да издържат, а 159-ката ще е според горенаписаното за двигателя.
    Last edited by alfa racer GTA; 29-12-2018 at 22:25.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #155

    Default

    Ти не въртеше ли по 5-6к на година?



  6. #156
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Какво се разбира под дуракоустойчивост?
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  7. #157

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Какво се разбира под дуракоустойчивост?
    На руски дурак означава глупак, някои ползват думи от времето на соца. Устойчива на глупаци смятащи се за пилоти.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #158
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Д.Б. View Post
    Здравейте,
    влюбен съм в 159, но не съм убеден в качеството.До сега не съм карал дизел, но съм склонен да направя компромис относно привързаността си към бензина.Поразпитах малко (а и от прочетеното тук) разбрах, че 1.9 jtd или mjet са най-качествените двигатели.Притесненията ми са свързани със здравината на ходовата част.Попитах в сервиз (на който се доверявам), а те казаха, че ходовата част е калпава и ще ми се налага веднъж на една-две години да й правя ремонт, чиято цена не ме устройва.Друг човек, който се води, че разбира от автомобили, каза същото.Един познат, притежател на Алфа и фен на марката ми сподели, че частите съвпадат със Вектра (здрави и евтини).Ще съм благодарен, ако споделите вашето мнение относно здравината и разходите по поддръжка на въпросната кола, както и цялостното ви впечатление.
    Ех, и аз като се влюбих в жената не бях сигурен в качествата и , но бях влюбен.........така и с двете ми Алфи.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  9. #159

    Default

    Някои са си глупаци по рождение...

    В това са успели да ме убедят и в личен и професионален план...след много "напъване" ...

    Убедили са ме и че България е държавата на "неограничените възможности" в която всеки може да "развие" глупостта си и простотията си толкова колкото му позволяват възможностите...а на някои от този форум те са безгранични ...

    ----------------------------------------

    Що се отнася до пробегът , то Българският народ е казал " Не питай старило, а питай патило..."

    В конкретният случай се има предвид устойчив на потрошаване поради настъпване на независещи от собственика/ ползвателя на колата причини, които причини - случайни обстоятелства могат да се случат на всеки един бензинов или дизелов автомобил и марка и модел по време на експлоатацията му.
    Last edited by alfa racer GTA; 29-12-2018 at 22:47.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #160

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Някои са си глупаци по рождение...

    В това са успели да ме убедят и в личен и професионален план...след много "напъване" ...

    Убедили са ме и че България е държавата в която всеки може да "развие" глупостта си и простотията си толкова колкото му позволяват възможностите...а на някои от този форум те са безгранични ...

    ----------------------------------------

    Що се отнася до пробегът , то Българският народ е казал " Не питай старило, а питай патило..."

    [I]В конкретният случай се има предвид устойчив на потрошаване поради настъпване на независещи от собственика/ ползвателя на колата причини, които причини - случайни обстоятелства могат да се случат на всеки един бензинов или дизелов автомобил и марка и модел по време на експлоатацията му.[/I]
    Нещо пак не си преписал както трябва, я провери в някой речник какво значи и се поправи.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #161

    Default

    Питах точно по тази причина. Например, на мен ТС не ми е създавал никакви ядове (освен че гори 300мл масло на 1000км), но със скромният ми пробег от 10-11к годишно не бих правил генерални заключения. От друга страна пък dansguardian при първа възможност не пропуска да каже как е счупил три такива мотора, та кой е "старилото" и кой е "патилото" в случая...



  12. #162
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    ...От друга страна пък dansguardian при първа възможност не пропуска да каже как е счупил три такива мотора, та кой е "старилото" и кой е "патилото" в случая...
    Ти виж в подписа му - какво е потрошил, та нек'ви си туйн спаркове ли ще му се опрат


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #163
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Питах точно по тази причина. Например, на мен ТС не ми е създавал никакви ядове (освен че гори 300мл масло на 1000км), но със скромният ми пробег от 10-11к годишно не бих правил генерални заключения. От друга страна пък dansguardian при първа възможност не пропуска да каже как е счупил три такива мотора, та кой е "старилото" и кой е "патилото" в случая...
    Аз 11 години карах 2.0 тс и чаках да се счупи. Ама пущината даже и маслото не пипна и я дадох работеща на 22 години и до последно вървеше на пушка. Но има значение кой и как я кара и как я поддържа. Тук съм съгласен, че ТС не е дуракоустойчив. Не е Голф двойка.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  14. #164

    Default

    Не си мислете, че съм някакъв луд фен на скоростта (до сега карах 1.4, 90 к.с.).Не ми е нужна кой знае каква мощност.Като възможности ми допада 1.9, 120 к.с. или 150 к.с., не ми е нужно повече.Бюджетът ми е макс 6000, кажете възможно ли е да намеря нещо свястно за тия пари.
    P.S.:Коментари като "сАполи и сАлзи",колкото и да не ви се вярва, не помагат особено...
    PP.S.:Ако е възможно човекът дето беше писал за 25к годишни доходи да се поясни.

  15. #165

    Default

    Quote Originally Posted by Д.Б. View Post
    Не си мислете, че съм някакъв луд фен на скоростта (до сега карах 1.4, 90 к.с.).Не ми е нужна кой знае каква мощност.Като възможности ми допада 1.9, 120 к.с. или 150 к.с.
    Не конкретно към теб, а по принцип, да поясня, че не всички се сещат: Мощността сама по себе си не е никакъв показател за вървеж, това е само половината от сметката. Другата важна половина е теглото.

    90 коня на 900 кила ще бягат повече от 120 коня на 1500 кила

    155 коня на 156ца се чувстват по-живи от 185 коня на 159ка. Поне от тези дето съм пробвал аз.

    Иначе за 6000 лева може да се намери нещо свестно с някой нежелан мотор (1.9жтс или жтд 120 коня).
    1.8и и 2.2жтс са някъде посредата и са малко по-търсени, щото единия става евтино на газ, а другия има някаква поносима мощност, може и от тях да се намери нещо.
    Но 1.9 150кс или 2.4 дето "всички" ги искат, гаранция ще са убити от каране и с проблеми, за толкова малко пари.
    И аз планирам да си взема 159ка евентуално, но приготвям едни общо 10 000лв за да влезе в движение тая кола с обслужване, газова и гуми примерно.
    Last edited by dhtj; 01-01-2019 at 19:54.

Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •