Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 207

Thread: Проблеми по 159 и има ли такива?

  1. #61
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Smile

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    то хубаво ама на 3000 км да се разскърца.....па и БОСЕ си немам....жив да ме ожали човек! четох в Авто Билд че от 2008 в 159 вагонетка е премахнат бутона за отваряне на багажника на тавана и се отваря като натиснеш емблемата.....а мойта си е с бутон. що тъй?
    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    бах тва поседяване......
    Колега, не притеснявай, мойта въобще по VIN няма година на производство и пише само - производство след 2006??? Пък ми я продадоха като 2008. Така че, в ММ са големи майстори.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  2. #62
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    бах тва поседяване......
    Като гледам колко 159-ки има в милата ни татковина, не се учудвам - я продадат 10-15 на година , я не... Цената идва височка за реномето на марката у нас, колкото и да е незаслужено то.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #63

    Default

    ми не е да за модела койте ме интересува 159 2.2 jts TI 64 700лв и като добавиш освен спорт пакета който влиза в цената и някоя друга глезолийка и застраховки такси и ето ти 70 000лв.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  4. #64
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    ми не е да за модела койте ме интересува 159 2.2 jts TI 64 700лв и като добавиш освен спорт пакета който влиза в цената и някоя друга глезолийка и застраховки такси и ето ти 70 000лв.
    И след 2 години не можеш да я продадеш дори и за 30000 хиляди. Има една 3,2 Q4, която е обявена от сума ти време в раздела за употребявани автомобили на ММ, чисто нова - 97500, сега - 42000 и си седи така и никой няма да я купи на тая цена, а колата е 2006-та година!?!
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #65
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    То при нея има и друг проблем...Скъпа поддръжка ( вече излиза от гаранция ), Скъп данък и застраховка..., не е подходяща за всекидневна употреба в задръстванията...голям разход на гориво...По-скоро е подходяща за някой заможен чичко, който да я разхожда 2 пъти в седмицата до "Планет", " Версай" , "Син Сити" и прочие...., само че тия чичковци си падат по немските варианти - M-power, AMG, S6....итн...
    Нито един средностатистически българин не може да си позволи да поддържа такава машина и да я ползва в ежедневието...., поне така мисля аз.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #66
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Нищо де, погледни в мобилето, както и другите предложения за 159 в раздела "Употребявани автомобили", и си направи сметката за огромната загуба на стойност за такъв кратък период. Че те не се вместват дори в правилото 3 години = 50% обезценка?!?
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  7. #67

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Нищо де, погледни в мобилето, както и другите предложения за 159 в раздела "Употребявани автомобили", и си направи сметката за огромната загуба на стойност за такъв кратък период. Че те не се вместват дори в правилото 3 години = 50% обезценка?!?
    Погледни и в графата за БМВ,Ауди,Пежо и т.н.,та тогава си правете сравненията нова цена-продажна цена за съответните класове на различните марки.

  8. #68
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by zlia View Post
    Погледни и в графата за БМВ,Ауди,Пежо и т.н.,та тогава си правете сравненията нова цена-продажна цена за съответните класове на различните марки.
    Един добър приятел, който понастоящем ми е и съдружник, се интересуваше от нова 159-ка, която с исканите от него екстри стигна до 115 000 лева в ММ. Като направи сметка какви пари ще изгуби се отказа, и си взе Ауди А6 2,7 TDI куатро, 2006 година, от дилър на марката в Германия за 47000 без ДДС. Другият му довод беше, че Алфата има да си я продава сумати време впоследствие, докато немската кошница ще я развърже много по-лесно. За съжаление това е положението - хората с пари в БГ не са склонни да ги дават за италиански автомобили....
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  9. #69

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Един добър приятел, който понастоящем ми е и съдружник, се интересуваше от нова 159-ка, която с исканите от него екстри стигна до 115 000 лева в ММ. Като направи сметка какви пари ще изгуби се отказа, и си взе Ауди А6 2,7 TDI куатро, 2006 година, от дилър на марката в Германия за 47000 без ДДС. Другият му довод беше, че Алфата има да си я продава сумати време впоследствие, докато немската кошница ще я развърже много по-лесно. За съжаление това е положението - хората с пари в БГ не са склонни да ги дават за италиански автомобили....
    Абсолютно същият модел Ауди,същата година,внос от Германия аз в момента го продавам за 35000лв с платено ДДС. Имам 159 за същите пари и в тези трудни времена поне интересът към нея у нас е доста по-голям в сравнение с Аудито. А тези с парите вече хич ги няма за нищо.

  10. #70

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Нищо де, погледни в мобилето, както и другите предложения за 159 в раздела "Употребявани автомобили", и си направи сметката за огромната загуба на стойност за такъв кратък период. Че те не се вместват дори в правилото 3 години = 50% обезценка?!?
    Колега съжелям но не ме разбираш аз тази кола не смятам и да я продавам и изобщо не ме ее..............б кой кво смята колко ще е назад собственика закупил такъв автомобил.тези коли са за ценители и дизайна и е вечен на тази кола и са и доста редки и след 10г като я изкараш на пътя ще прави впечатление така че това не е пасат след 3 год да е на мода вече.
    п.п.за бога тва е алфа и то не обикновенна алфа особено с спорт пакета.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  11. #71
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Smile

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    ми не е да за модела койте ме интересува 159 2.2 jts TI 64 700лв и като добавиш освен спорт пакета който влиза в цената и някоя друга глезолийка и застраховки такси и ето ти 70 000лв.
    Мойта толкова излезна без да е TI - а съм без ел пакет на седалките, без люк, без навигация и ксенон, без нормална резервна гума, а с докатка. Странно - да не са ме изработили от ММ?
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  12. #72

    Default

    ами мисля че не са колега зависи кога си я купувал защото цените малко паднаха но пък като се има и в предвид че в тази цена влиза и акциз защото тази кола е 185кс и е акцизна а твойта не е. а също вкючва и спорт пакет.тази цена ми дадоха на мен за цвят червен пастел ако искаш дай е-меил да ти пратя офертата.а иначе в този модел за който говоря също не включва ксенон без панорамен шибидах е бес BOSE също за това казвам че като добавя и тези неща и идва към 70х.че и отгоре
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  13. #73
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Smile

    Купих я краят на септември 2008 г. А BOSE аз си имам.
    А иначе просто си разсъждавам.
    Колега успех в избора ти и никога да не съжеляваш.
    Стара поговорка, която много ми помага в живота.
    "Ако се съмняваш - недей да взимаш решение, ако си взел решение - няма смисъл повече да се съмняваш!"
    Last edited by OgyG; 23-02-2009 at 14:27.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  14. #74

    Default

    Quote Originally Posted by OgyG View Post
    Купих я краят на септември 2008 г. А BOSE аз си имам.
    А иначе просто си разсъждавам.
    Колега успех в избора ти и никога да не съжеляваш.
    Стара поговорка, която много ми помага в живота.
    "Ако се съмняваш - недей да звимаш решение, ако си взел решение - няма смисъл повече да се съмняваш!"
    именно
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  15. #75

    Default

    Нещо бьркате...! Мойта кола е с ксенон, пьлен ел. пакет (всичко), 18" гуми + джанти, стерео - BOSE и още простотии, които ММ смятат за екстри. Всичко това ми излезна 62 хил. лв. заедно с каско и ГО (2500 лв.) + ДДС и регистрация. За тези пари се качих и 1 година съм карал без да дам и стотинка (освен за гориво). Единствените екстри, които нямам са би-ксенон, навигация и пьлноразмерна резервна гума.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •