Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast
Results 166 to 180 of 207

Thread: Проблеми по 159 и има ли такива?

  1. #166
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Quote Originally Posted by Д.Б. View Post
    Не си мислете, че съм някакъв луд фен на скоростта (до сега карах 1.4, 90 к.с.).Не ми е нужна кой знае каква мощност.Като възможности ми допада 1.9, 120 к.с. или 150 к.с., не ми е нужно повече.Бюджетът ми е макс 6000, кажете възможно ли е да намеря нещо свястно за тия пари.
    P.S.:Коментари като "сАполи и сАлзи",колкото и да не ви се вярва, не помагат особено...
    PP.S.:Ако е възможно човекът дето беше писал за 25к годишни доходи да се поясни.
    Ако бюджета е 6000лв. за всичко(покупка,обслужване,ремонти) по-добре недей. Намират се коли за по 4-5хил., но с много компромиси, базови, опоскани, с гадни салони, външни забележки и т.н. Аз не виждам логика в такава покупка. Частите им поевтиняха, но все още не са за всеки джоб. Разгледай обявите, разгледай и частите,данък и застраховка, гуми и прецени дали ще можеш да посрещаш евентуални ремонти.
    Аз също следя за 159, парите ги имам,но ме спира това дали ще мога да я поддържам адекватно, защото парите утре няма да ги имам и тогава е важен дохода. А роб на колата не искам да ставам, примери такива много около мен - части от морги, гуми втора ръка на 7-10г., зареждане за по 10лв. гориво, масло от кауфланд и т.н, е не мерси.
    А колегата е написал 25к годишно доходи, защото явно според него толкова трябват за да можеш да посрещаш всякакви ремонти без да се натоварваш,все пак само за пример предно окачване цялото е 600-700лв, комплекта маховик и съединител стига до почти 2 бона при 2.4, рециклиране турбо 5-700лв. Така казано и аз не съм съгласен, един човек с доход 12к годишно ако колата му е живота ще му стигат, а на някой с 30к със семейство и деца няма да му стигат.
    Относно избора на двигател зависи и за какво ще я ползваш, колко пробег правиш и т.н. Най-евтина за поддръжка и обслужване, както и разход е 1.8мпи, има хора във форума с такива и са доволни, при мен поради няколко причини отпада като вариант иначе въобще нямаше да се чудя.
    Ти си преценяваш и успех с евентуалната покупка.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  2. #167
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Какво му има на маслото от Кауфланд?
    Дай ми пример за масло, което се продава там и е менте и ще си поделим паричките, на които ще ги осъдя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #168
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Какво му има на маслото от Кауфланд?
    Дай ми пример за масло, което се продава там и е менте и ще си поделим паричките, на които ще ги осъдя.
    Еко, обичаш да се хващаш за една дума в някое изреченив, според мен разбра какво имам на предвид. Ако се хванем за останалите неща, които казах - 7г. премиум гуми съхранявани 6г. правилно примерно може да са по-добри от нови китайски, оригинална част от морга може да е в пъти по-добре от нова с незнаен произход и т.н. За маслото не съм казал менте никъде, с всичките примери имах предвид най-евтино да минеш. Има теми за всичко поотделно, не искам да разводняваме тази.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  4. #169

    Default

    Имаше сравнение е един друг форум на масло от Кауфланд и дори от ЛИДЛ с масла на съответният производител.
    Разликата беше в детайлите и малките букви.

    Едното масло си беше марката на производителя, но както беше установено при сравнението липсваше в асортимента на страницата на производителя и масло с точно това означение и наименование не се предлагаше там, а в последствие се оказа, че за 40% по-ниска цена са му спестени някои от добавките на аналогично масло на страницата на производителя.

    Същото и с масло предлагано от ЛИДЛ- твърдяха и се кълняха че това е Лики моли, е беше произведено от тях, но с изменени спецификации...

    Моето мнение за маслото е като за ножовете- на мен професионален нож за касап не ми е необходим ако шофирам средностатистическа кола с нормална мощност, но такова масло може само да е в полза за такава кола .
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #170
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Много по-вероятно е, човек да се сдобие с масло менте от онлайн гаражна масларница, отколкото от голяма търговска верига.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #171

    Default

    За средностатистическия бързаш човек е така.

    Това зависи от акъла на съответният човек.

    За един вероятността може да е 99% , а за друг да е 0.00099%.

    Аз лично моето го купувам от страница на самият производител, има щампа на самата бутилка (за разлика от бардал например) за дата, час минута на производство и номер.

    Има си и холограмен стикер в етикета, както и надпис който се вижда само на УВ лампа.
    Има и от онези квадратните баркодове.

    По номера и холограмния стикер или фигурата на баркода може да се провери на страницата на производителя за автентичност.

    Отделно при отваряне на бутилката, капачката не може да се върне в първоначално положение.

    За всяка следваща покупка получаваш отстъпка до 10% ако въведеш и регистрираш номера на закупената бутилка.

    Докато го има този производител ще купувам от него.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #172
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Verm1n View Post
    Ако бюджета е 6000лв. за всичко(покупка,обслужване,ремонти) по-добре недей. Намират се коли за по 4-5хил., но с много компромиси, базови, опоскани, с гадни салони, външни забележки и т.н. Аз не виждам логика в такава покупка. Частите им поевтиняха, но все още не са за всеки джоб. Разгледай обявите, разгледай и частите,данък и застраховка, гуми и прецени дали ще можеш да посрещаш евентуални ремонти.
    Аз също следя за 159, парите ги имам,но ме спира това дали ще мога да я поддържам адекватно, защото парите утре няма да ги имам и тогава е важен дохода. А роб на колата не искам да ставам, примери такива много около мен - части от морги, гуми втора ръка на 7-10г., зареждане за по 10лв. гориво, масло от кауфланд и т.н, е не мерси.
    А колегата е написал 25к годишно доходи, защото явно според него толкова трябват за да можеш да посрещаш всякакви ремонти без да се натоварваш,все пак само за пример предно окачване цялото е 600-700лв, комплекта маховик и съединител стига до почти 2 бона при 2.4, рециклиране турбо 5-700лв. Така казано и аз не съм съгласен, един човек с доход 12к годишно ако колата му е живота ще му стигат, а на някой с 30к със семейство и деца няма да му стигат.
    Относно избора на двигател зависи и за какво ще я ползваш, колко пробег правиш и т.н. Най-евтина за поддръжка и обслужване, както и разход е 1.8мпи, има хора във форума с такива и са доволни, при мен поради няколко причини отпада като вариант иначе въобще нямаше да се чудя.
    Ти си преценяваш и успех с евентуалната покупка.
    Общо взето си покрил нещата,колега.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  8. #173
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Относно маслата (и не само) в големите търговски вериги.
    Нещата които се продават на промоция 99,9% са боклук, защото по договор са длъжни да им правят промоции на няколко месеца и понеже няма как да се продаде нещо себестойноста му, се спестяват някой продукти в направата на изделието. Това е търговски трик с който ги задължават ако искат да им продават стоката във веригата. И понеже това са огромни вериги, производителите се хващат на въдицата. Ако бяха ОК, тогава всички от моторните спортове щяха да пазарят от въпросните вериги, щото си е далавера да купиш нещо на половин цена.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #174
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не говорим за промоции а за цените на нормалната стока. Изглежда не сте гледали скоро цените по големите вериги магазини.

    За Кауфланд в момента не мога да намеря цени, но съм сигурен, че цените на маслата не се различават съществено от тези другаде.

    Същото е в Практикер, Бриколаж и пр.

    https://www.praktiker.bg/en/Motor-oi...RT-C3/p/485488

    https://autokazakov.bg/castrol-magna...prod10680.html


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #175

    Default

    Практикера от 2-3 години е Бай Ганьовска собственост.

    Ето конкурентна цена от 17 паунда за 4 литра:

    https://www.halfords.com/webapp/wcs/...&storeId=10001

    Продават го 17 паунда с печалба намалено, а на редовна цена го пробутват 90 лева в Бг или 35 паунда в Англия...

    А и не разбирам защо трябва да плащам 90 лева за 4 литра за масло полусинтетика извлечена от петрол или дериват на петрола чрез хидрокракинг технология като април за 121.60 лева с доставката от Германия купих 7 литра пълна синтетика 4-та група масло със 80 съдържание полиалфаолефини специално създадено за турбо мотори.

    Магнатека посредствено масло с температура на възпламеняване 207 градуса...

    Това казва повече от необходимото ...
    Attached Files Attached Files
    Last edited by alfa racer GTA; 02-01-2019 at 22:10.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #176

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не говорим за промоции а за цените на нормалната стока. Изглежда не сте гледали скоро цените по големите вериги магазини.

    За Кауфланд в момента не мога да намеря цени, но съм сигурен, че цените на маслата не се различават съществено от тези другаде.

    Същото е в Практикер, Бриколаж и пр.

    https://www.praktiker.bg/en/Motor-oi...RT-C3/p/485488

    https://autokazakov.bg/castrol-magna...prod10680.html
    В кауфланда са едни от най-скъпите масла.
    Тва в практикера и то ми се вижда скъпо.

    Аз пазарувам от maxcar.bg, масло за 4 коли, от доста години, не мисля че е било "менте" . Т.е. нямаме оплаквания.

    https://maxcar.bg/avtomobilni-masla/...ec-5w-30-a5-4l
    Къде са 59 лева, къде са 90...

    Ако някой държи на големи вериги - от време на време в метро пускат промоции - кастрол 10в40 , 5 литра, съм взимал по 50 лева няколко пъти.

  12. #177

    Default

    Quote Originally Posted by Verm1n View Post
    Ако бюджета е 6000лв. за всичко(покупка,обслужване,ремонти) по-добре недей. Намират се коли за по 4-5хил., но с много компромиси, базови, опоскани, с гадни салони, външни забележки и т.н. Аз не виждам логика в такава покупка. Частите им поевтиняха, но все още не са за всеки джоб. Разгледай обявите, разгледай и частите,данък и застраховка, гуми и прецени дали ще можеш да посрещаш евентуални ремонти.
    Аз също следя за 159, парите ги имам,но ме спира това дали ще мога да я поддържам адекватно, защото парите утре няма да ги имам и тогава е важен дохода. А роб на колата не искам да ставам, примери такива много около мен - части от морги, гуми втора ръка на 7-10г., зареждане за по 10лв. гориво, масло от кауфланд и т.н, е не мерси.
    А колегата е написал 25к годишно доходи, защото явно според него толкова трябват за да можеш да посрещаш всякакви ремонти без да се натоварваш,все пак само за пример предно окачване цялото е 600-700лв, комплекта маховик и съединител стига до почти 2 бона при 2.4, рециклиране турбо 5-700лв. Така казано и аз не съм съгласен, един човек с доход 12к годишно ако колата му е живота ще му стигат, а на някой с 30к със семейство и деца няма да му стигат.
    Относно избора на двигател зависи и за какво ще я ползваш, колко пробег правиш и т.н. Най-евтина за поддръжка и обслужване, както и разход е 1.8мпи, има хора във форума с такива и са доволни, при мен поради няколко причини отпада като вариант иначе въобще нямаше да се чудя.
    Ти си преценяваш и успех с евентуалната покупка.
    6000 е лимита ми за автомобил, в него не включвам ремонт,обслужване и т.н.
    Знаете ли нещо за тая красавица, някой пробвал ли я е
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...4&slink=9932hk

  13. #178

    Default

    Тва дано да е само втория протрит волан на тая щайга, а не третия или четвъртия
    Друго видимо на пръв поглед - екстри няма никакви и мотора е мъртвец.
    Единственото хубаво е, че има два ключа и никога не е гълтала вихрови клапи, щото няма такива.

    За тоя бюджет си вземи 156ца. Ще я стегнеш и ще стане като нова.

  14. #179
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Някой ако се интересува, може да погледне тази в Боми ауто за 5 500 лв. обявена. Според ми си струва да се види, в определения бюджет е и вероятно ще смъкнат поне до 5 000 лв.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  15. #180
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Някой ако се интересува, може да погледне тази в Боми ауто за 5 500 лв. обявена. Според ми си струва да се види, в определения бюджет е и вероятно ще смъкнат поне до 5 000 лв.
    Тази случайно я видях, но вътре смърдеше отвратително и беше толкова базова, че даже не си направих труда да я разгледам повече.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •