Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314
Results 196 to 207 of 207

Thread: Проблеми по 159 и има ли такива?

  1. #196
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Получи се интересна дискусия, всеки има различно виждане, което е напълно нормално, всеки си определя за себе си, аз съответно за екстрите мисля:
    *Мултиволан искам задължително, постоянно смяням песни и ме резсейва ръчкането по радиото, знам че в повечето може да се вгради допълнително.
    *Парктроника въобще не е важен, има ги за вграждане универсални за без пари.
    *Ксенона е хубаво нещо, по-скъпо за поддръжка, но без проблем се вгражда допълнително, съответно дали го има или няма все тая.
    *Подгрева не съм го пробвал при 159,нямам мнение.
    *Темпомат също искам задължително, карам доста магистрално и си е удобство.
    *Нави-то не е много използваемо, глезотийка е, прави колата по-хубава отвътре, но въобще не е важно за мен.
    *Босе-то е уникално, бих го преглътнал, защото и страндартното озвучение не е лошо, но е важна екстра за мен.
    *Еднозонов,двузонов или тризонов е климатика е важно по-скоро за пътниците, отколкото за теб.
    *Памет и ел. седалки, авт.фарове,чистачки,хил холдър,блуендми въобще не ме грее дали ги има или не,а джанти и салон за мен не са екстри,а предпочитание.
    Дилемата дали кола с ектри в добро състояние или такава без,но в отлично състояние ще я има винаги не само при нашата марка.
    Но аз гледам от страната на човек,който прекарва малко време в колата и искам да е възможно най-приятно.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  2. #197

    Default

    Самозатъмнящото огледало също е много удобна екстра, особено у нас, където всеки прави каквото си иска и "бодва" я ксенони, я ледове на рефлекторни и нерегулирани по височина фарове и свети като електрожен в тъмното.



  3. #198

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    тройния мигач за престрояване/изпреварване
    Туй мисля, че не го разбрах
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  4. #199

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Туй мисля, че не го разбрах
    Kaто пипнеш леко лостчето на мигача - мига три пъти и спира.

  5. #200
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Туй мисля, че не го разбрах
    Замисълът е добър но реализацията е нефелна. Аз почти никога не успявам да бутна лостчето дотолкова, че да се задейства мигачът кратковременно. Очевидно лостчето нe е проектирано за тази цел.
    Last edited by ecotronic; 04-01-2019 at 10:32.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #201
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Напротив, точно за тази цел е. Много съвременни автомобили имат такова нещо, дори нашия служебен бус има и е страшно удобно за кратковременни сигнали. Аз го ползвам редовно. То едва ли може да се нарече екстра де.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #202
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    При мен съществува един много малък участък от хода на ръчката преди тя да щракне устойчиво и в който се задейства кратковременното включване. Т.е - вероятността да не включиш кратковременния режим или пък да включиш устойчивия е бая голяма освен ако не внимаваш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #203

    Default

    Тренировки тренировки ....

    Но трябва да признаем, че на БМВ включването на мигачите е измислено по-практично.

    Иначе при при смяна на лента на движение и изпреварване тройния мигач е удобство.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #204
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Точно така. Трябват тренировки за да свикне човек. А това означава, че не е направено, както трябва.
    На 166 - цата съм го правил като се включи устойчиво и ако се изключи веднага, мигат 3 пъти. Така си сигурен че си го задействал. А тук трябва да гадая. Затова предпочитам да ползвам устойчивото включване.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #205
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Що бе,аз му свикнах и го ползвам постоянно.На това градско дето въртя,имам чувството,че ако ползвам постоянно пълния ход на мигачите,ще се прецака лоста.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  11. #206

    Default

    И аз съм голям фен на екстрата с мигачите

    Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

  12. #207

    Default

    Моята няма само ел.седалки ,БОСЕ и авт.прибиращи се странични огледала....може да се каже,че ползвам абс.всички екстри,като изключим авт.чистачки,понеже махнах опцията заради някакъв проблем,не съм се задълбочавал да го търся и ми е все тая и двузоновия климатроник(винаги ми е на МОНО),но всичко останало си ползвам редовно...навигация,темпомат,подгреви,тройния мигач(ако въобще е екстра),дори разчитам на парктроника понякога......хилхолдъра и другите там тракшъни и системи за устойчивост помагат,освен ако не реша да се правя на келеш.....доволен съм.Дори и музиката ми е достатъчна,всички говорители са ми в перфектно здраве и озвучаването е супер. Фен съм на кожата и друго не признавам. И за капак автомата...еми тва е......е джанта трябва да има някаква Със стандартното окачване е екстра,но от време на време имам еротични фантазии за един Айбах Про Кит...но не ми е приоритет,ако беше да съм сменил пружините досега.
    Липсва ми само авт.позиция на волана,понеже съм дългокрак и си държа волана максимално нагоре,за да влизам нормално,но съм свикнал и си карам така.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •