Results 1 to 13 of 13

Thread: един глупав въпрос - за 156SW

  1. #1
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default един глупав въпрос - за 156SW

    Здравейте колеги ,да задам един малко тъп въпрос.Та интересува ме на 156 спорт вагон задните седалки и облегалки дали падат напред,всмисъл дали става за носене на по-обемисти багажи (примерно като на астра комби или нечбек).Питането ми е понеже на моята 156-седан, зад задните облегалки има ламарина която отделя багажното отделение и дори и да ги махна пак не мога да използвам пространството в купето.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Здравейте колеги ,да задам един малко тъп въпрос.Та интересува ме на 156 спорт вагон задните седалки и облегалки дали падат напред,всмисъл дали става за носене на по-обемисти багажи (примерно като на астра комби или нечбек).Питането ми е понеже на моята 156-седан, зад задните облегалки има ламарина която отделя багажното отделение и дори и да ги махна пак не мога да използвам пространството в купето.
    e как дан стават то на 146 стават пък на комбарата ли няма да стане?малко зор се вдигат ама става

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    трябваше да уточня преди това,въпроса ми е предимно към собствениците на 156 или 156SW, т.е. хора които са се сблъсквали с това,а не някакви предположения

  4. #4
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Свалят се много лесно и се превозват доста обемисти предмети, например хладилници, перални и прочее глупости. Има и ски тунел, като свалиш подлакътника на задната седалка...изобщо мултифункционална машина
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #5

    Default

    да колега,ставакато на всеки хечбек или комби
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    благодаря ви колеги, гледах доста снимки,но така и не намерих никъде относно питането ми , а обмислям една бъдеща покупка,но ....живот и здраве

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    а в тоя ред на мисли да питам : има ли такъв модел седан на който да се свалят облегалките като на спорт вагон, т.е. да може да се използува пространството на задната седялка като част от багажното (въпросната тенекия или ламарина да я няма)

  8. #8
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Моята няма никаква ламарина, но облегалките не могат да се свалят, за съжаление. Това е недомислица от страна на Алфа. Има доста седани с падащи облегаки, напр. Опел Омега от последните си става почти комби, без да си губи силуета.
    БТВ, на 159 седан падат ли й облегалките?!

  9. #9
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Моята няма никаква ламарина, но облегалките не могат да се свалят, за съжаление. Това е недомислица от страна на Алфа. Има доста седани с падащи облегаки, напр. Опел Омега от последните си става почти комби, без да си губи силуета.
    БТВ, на 159 седан падат ли й облегалките?!
    Да, при 159-ката падат, дори го изпробвах лично в галерията на Авто юнион до Сити центъра върху една TI 1,9 JTDm
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #10
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Да, при 159-ката падат, дори го изпробвах лично в галерията на Авто юнион до Сити центъра върху една TI 1,9 JTDm
    Евала! Седана на 159 е фантастичен, но комбито не ме кефи - прекалено голяма става колата. А при 156, Спортвагона е и по-практичен и по-красив от седана.

  11. #11
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Бате на 156 SW му падат задните облегалки и е доста практична за товарене а относно седана както каза един колега има едно тясно тунелче...

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  12. #12
    Запален алфист sheim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    moon.....
    Age
    42
    Posts
    138

    Default

    Разбира се че падат..в краина сметка затова е комби...
    Mercedes C 200 compressor

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    sliven@kardjali
    Posts
    92

    Default

    колега падат си много лесно и се качват пак толкова лесно само се махат облегалките за главите но веднага ги слагаш под предните седалки по този наяин си става едно практично комби. Ех не чак толкова голямо като астра но си го бива. Ако не ти пречи и това че задната час нее като на астра без да има нищо а е вдигната там където се затваря багажника. Като решиш да копуваш можеш да ми звъннеш за да си вземеш едно перфектно 156SW 2,4JTD 140hp ако не съм я продал до тогава.
    alfa 156jtd sportwagon

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •