Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55

Thread: Багажник - бушон

  1. #1
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default Багажник - бушон

    От известно време не ми се отваря багажника от копчето, което е в жабката. Дали има бушон тази ,,екстра'' и ако има, и ако някои има идея кои е -
    П.П. Копчето за резервоара си работи...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  2. #2

    Default

    Колега,голямо мазало е с тия бушони.Аз се мъча за огледалата от седмица и повече...дано теб те огрее щастието да разбереш кои е бушона
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #3
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    От известно време не ми се отваря багажника от копчето, което е в жабката. Дали има бушон тази ,,екстра'' и ако има, и ако някои има идея кои е -
    П.П. Копчето за резервоара си работи...

    При мен беше същото, но не е от бушон - прекъснати са ти кабелите в маншона на багажника и до електрическата ключалка не стига ток.

    Във Ванто ми смениха целия кабелен сноп, който минава от купето до капака на багажника, май 40 или 50 лева ми излезе. Оттогава никви грижи.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  4. #4
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    [quote=pinko;391933]При мен беше същото, но не е от бушон - прекъснати са ти кабелите в маншона на багажника и до електрическата ключалка не стига ток.

    Аха възможно е наистина да е това , защото тези дни беше натрупал лед вътрешния краи на багажника и го отварях с зор... ОК. Благодарско!!!
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  5. #5
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Да точно на сгъвката става проблема,кабелите мръзнат и се напуква изолацията.И аз смених целият сноп,щот имах проблем с габаритите.
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  6. #6
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    На срещата ще видите моето решение на проблема с прищипването

  7. #7
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    [quote=qpwo;391972]
    Quote Originally Posted by pinko View Post
    При мен беше същото, но не е от бушон - прекъснати са ти кабелите в маншона на багажника и до електрическата ключалка не стига ток.

    Аха възможно е наистина да е това , защото тези дни беше натрупал лед вътрешния краи на багажника и го отварях с зор... ОК. Благодарско!!!
    А като за начало защо не провериш дали работи правилно дачкика който пуска ток на плафончето при отварянето на багажника.Старата ми кола е с този проблем.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    И моя багажник не иска да се отваря нито от дистанционното нито от жабката.. като натискам копчето се чува отзад там кадето има едно малко "чекмедженце" цък-цък ама машинката не сработва. Какво стана..... Беше наваляло сняг, отворих багажника, и малко от снега се срина вътре . Затворих го силничко щото беше останал мокър сняг там на згъвката с кабелите ( мокър сняг) който от натиска стана като лед. След това го отворих с дистанционото и тва беше.. повече не поиска да сработи
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  9. #9
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Кофти . моя още неиска да се отваря и вече свикнах с ключа. От време на време когато си карам ми светва че е отворен багажника- на дисплея....
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  10. #10

    Default

    За багажника!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 26082006(009).jpg   26082006(010).jpg  
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #11
    Never give up kartell's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    240

    Default

    Класика
    FIAT Punto 1,9 JTD
    EX Alfa 166 2.0TS 155hp with 18'' RIM

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Oправено.... ако на някои не му се дават 40 - 50 лв на ония в Ванто ... процедурата е безкрайно лесна и отнема 15 мин и 20см жичка и 10 лв(щото аз съм схванат в ръцете иначе сам щях да си го направя)... поне при мене беше една жичка само проблема а и някой беше майсторил по нея вече ама много некадърно и се беше скъсала....
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  13. #13
    Младши алфист Mitaka3228's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Ruse
    Posts
    17

    Angry

    относно мъките с багажника... имим подобен случай от днеска - един познат слагаше куфара си отзад и стана така че дръпнах долу щифтчето дето е до това за капачката на резервоара (алфа 156) докато приятелят ми затваряше багажника. В крайна сметка така се затвори че механизма нещо явно се бъгна.. сега нито с ключ, нито от копчето се отваря.. писнало ми е вече от такива абсурдни ситуации.. някакви мнения???

  14. #14
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by Mitaka3228 View Post
    относно мъките с багажника... имим подобен случай от днеска - един познат слагаше куфара си отзад и стана така че дръпнах долу щифтчето дето е до това за капачката на резервоара (алфа 156) докато приятелят ми затваряше багажника. В крайна сметка така се затвори че механизма нещо явно се бъгна.. сега нито с ключ, нито от копчето се отваря.. писнало ми е вече от такива абсурдни ситуации.. някакви мнения???
    Не мисля , че дърпането на ръчката за резервоара е оказала някакво влияние , защото при вас е с 2 отделни жила .. по-скоро ключалката на багажника А като завъртиш ключа и го държиш завъртян отваря ли се?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  15. #15
    Младши алфист Mitaka3228's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Ruse
    Posts
    17

    Default

    мда отворих го от 10-тия път.. ха надолу, ха нагоре и прещрака и взе че стана. Аз се бях ошашавил вчера понеже ми го направи тоя номер в Плевен и докат се върна до Русе се надявах да не ме спрат, че какво да им кажа на куките ако искат да отворя багажника

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •