Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 55

Thread: Багажник - бушон

  1. #16
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by Mitaka3228 View Post
    мда отворих го от 10-тия път.. ха надолу, ха нагоре и прещрака и взе че стана. Аз се бях ошашавил вчера понеже ми го направи тоя номер в Плевен и докат се върна до Русе се надявах да не ме спрат, че какво да им кажа на куките ако искат да отворя багажника
    Значи ключалката погледни и също за всеки случай повдигачите на багажника - намират се в двата края
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  2. #17
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    Oправено.... ако на някои не му се дават 40 - 50 лв на ония в Ванто ... процедурата е безкрайно лесна и отнема 15 мин и 20см жичка и 10 лв(щото аз съм схванат в ръцете иначе сам щях да си го направя)... поне при мене беше една жичка само проблема а и някой беше майсторил по нея вече ама много некадърно и се беше скъсала....
    Първо спря да работи електрическото щракване при леко завъртване на ключа,а сега спря да се отваря и с копчето.Какъв цвят кабел да търся за ключалката ако се сещате и закакво ли отказа да се отваря от ключа?Да не би проблема да е в ключалката а не в прекъснати кабели.Да не разтварям на празно а да измеря дали копчетоо дава импулс на кабела.А и левия габарит който е на капака на багажника не свети и той.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  3. #18
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    PLOVDIV
    Age
    55
    Posts
    18

    Default

    Колега сменяй всичките кабели наведнъж за да не си играеш много скоро отново ,щото аз така не ми светеше лампата в багажника и смених само тази жица и след няколко дни отново правих същата процедура .Като извадих целия сноп от гуменото гофре всички жици бяха жестоко напукани отрязах целия сноп и го възстанових по цветове като гледаш едните спойки да останат в купето а другите в капака /там където има спойки да са неподвижни жиците/ и забравяш за този проблем !
    Alfa romeo 156 1.8TS
    Alfa romeo 166 2.0TS

  4. #19
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by iliata68 View Post
    Колега сменяй всичките кабели наведнъж за да не си играеш много скоро отново ,щото аз така не ми светеше лампата в багажника и смених само тази жица и след няколко дни отново правих същата процедура .Като извадих целия сноп от гуменото гофре всички жици бяха жестоко напукани отрязах целия сноп и го възстанових по цветове като гледаш едните спойки да останат в купето а другите в капака /там където има спойки да са неподвижни жиците/ и забравяш за този проблем !
    Taka е правилно но моите на са напукани.Видимо са здрави.За това не мога да взема решение от къде да започна.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  5. #20
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    PLOVDIV
    Age
    55
    Posts
    18

    Default

    Като ги мърдаш насам натам прекъсва ли, щото може да не се е напукало още ама вътре някъде да прекъсва пробвай да размърдаш всичко там .
    Alfa romeo 156 1.8TS
    Alfa romeo 166 2.0TS

  6. #21
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by iliata68 View Post
    Като ги мърдаш насам натам прекъсва ли, щото може да не се е напукало още ама вътре някъде да прекъсва пробвай да размърдаш всичко там .
    С това започнах.За това питам за цветовете на кабелите.Днес вече бяха първите ядове-мамка му....Затворих багажника и ключовете вътре.Добре,че оставили дупка за ските и една тел та да хвана ключа.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    PLOVDIV
    Age
    55
    Posts
    18

    Default

    Нямам спомени за цветовете кое какво беше щото аз ги сменях цвят по цвят всичките,трябва да отвориш схеми брат. Успех и здрави нерви!
    Alfa romeo 156 1.8TS
    Alfa romeo 166 2.0TS

  8. #23

    Default

    колеги аз така и не разбрах дали има бушон за багажника ако някои знае каде е да каже

  9. #24
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by anton.mudev View Post
    колеги аз така и не разбрах дали има бушон за багажника ако някои знае каде е да каже
    Има - под дясната кора на багажника, не съм 100% сигурен, ама по спомен мисля, че беше втория. На мен ми беше нагоряло релето, а бушона си беше здрав.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  10. #25
    Запален алфист schoko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    46
    Posts
    121

    Default

    Има реле и предполагам бушон в багажника Аз имах проблеми с електричеството по седалките и вадих всички релета в багажника Вадих ги с една отверка че не излизаха и още първото или второто реле откъм купето като го вадех без да искам омасих две от крачетата му и чух ключалката на багажника да прещраква Най вероятно то е за багажника и може да има проблем с окисляване Моят проблем за седалките също беше окислени крачета на релето което е някъде пак там в багажника
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 100kW

  11. #26
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Сега като се загледам в багажника на новата ми придобивка виждам,че плафона светва около 30сек след отваряне на багажника.Защо ли?
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  12. #27
    Запален алфист schoko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    46
    Posts
    121

    Default

    Според мен трябва времето да е малко повече и след това угасва с цел икономия на ток Примерно се налага да оставиш колата с отворен багажник по някаква причина за по дълго време плафона няма копче за изключване Така поне при мен е и с АЦС Като угася колата и оставя радиото да работи след 20-30 минути ако не пипам нищо по АЦС той угасва Плафоните в купето ако държиш по дълго време отворена врата също изгасват
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 100kW

  13. #28

    Default

    мерси за сега ще пробвам да видя каде какво има и ще пиша пак

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by schoko View Post
    Има реле и предполагам бушон в багажника Аз имах проблеми с електричеството по седалките и вадих всички релета в багажника Вадих ги с една отверка че не излизаха и още първото или второто реле откъм купето като го вадех без да искам омасих две от крачетата му и чух ключалката на багажника да прещраква Най вероятно то е за багажника и може да има проблем с окисляване Моят проблем за седалките също беше окислени крачета на релето което е някъде пак там в багажника
    Какъв проблем си имал?С подгрева ли и кое реле/бушон/ е?
    10х
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  15. #30
    Запален алфист schoko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    46
    Posts
    121

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Какъв проблем си имал?С подгрева ли и кое реле/бушон/ е?
    10х
    Не ми работеше подгрева на шофьорската седалка Прегледах всички бушони под кормилото и бушоните и релетата в багажника След тези процедури спряха да се местят седалките Отидох при електричар и той намери по схема два бушона и реле в багажника за местенето на седалките Релето беше окислено и кат съм ги вадил после не е дало добър контакт Почисти го и тръгнаха седалките Казах му за подгрева на моята седалка и той каза че релето и бушона или бушоните са в багажника но най-вероятно другаде има проблем Премери кабелите под седалката и вярно ток имаше Явно ми е прекъснат кабела в седалката който е и най често срещаният проблем Настрани съм от колата и немога да си спомня кое беше релето Утре ще ги поогледам и може би ще си спомня 100 процента са в багажника
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 100kW

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •