Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: къде се намира датчика..........?

  1. #1

    Default къде се намира датчика..........?

    колеги,къде се намира датчика който ми показва температурата на двигателя вътре на таблото,колкото и да загрее мотора си показва около 55 градуса.възможно ли е само датчика да е прецакан и аз да си мисля че колата не загрява достатъчно.или цялата работа си идва от термостата.или пък тоя датчик е на самия термостат.термостата ми е за смяна,това го знам,но все пак за 1 час,градско каране трябва да дигне на поне 70-80градуса,така си мисля.та затова питам,ако е отделно този датчик да си го поръчвам и него.благодаря предварително,на който ме светне по въпроса.
    __________________
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #2

    Default

    При мен е забит в термостата, но при дизела може да е съвсем различно....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    колеги,къде се намира датчика който ми показва температурата на двигателя вътре на таблото,колкото и да загрее мотора си показва около 55 градуса.възможно ли е само датчика да е прецакан и аз да си мисля че колата не загрява достатъчно.или цялата работа си идва от термостата.или пък тоя датчик е на самия термостат.термостата ми е за смяна,това го знам,но все пак за 1 час,градско каране трябва да дигне на поне 70-80градуса,така си мисля.та затова питам,ако е отделно този датчик да си го поръчвам и него.благодаря предварително,на който ме светне по въпроса.
    __________________
    При тези температури и отворен термостат не може да загрее сменя се термостата но заедно с нещо се сменят и датчика ( датчиците) на термостата профилактично
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #4
    започва да се пристрастява rstankov's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Видин
    Posts
    28

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    колеги,къде се намира датчика който ми показва температурата на двигателя вътре на таблото,колкото и да загрее мотора си показва около 55 градуса.възможно ли е само датчика да е прецакан и аз да си мисля че колата не загрява достатъчно.или цялата работа си идва от термостата.или пък тоя датчик е на самия термостат.термостата ми е за смяна,това го знам,но все пак за 1 час,градско каране трябва да дигне на поне 70-80градуса,така си мисля.та затова питам,ако е отделно този датчик да си го поръчвам и него.благодаря предварително,на който ме светне по въпроса.
    __________________
    Ако парното ти духа хладко а не горещо си за термостат,аз го имам същия проблем
    Ex Alfa Romeo 156 2.0TS

  5. #5
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Моята и тя загрява супер бавно. Смених термостата и пак е същата работа няма оправия. А ако я карам леко само на обороти и 2часа няма да загрее. Става въпрос за 2.4 като загрее държи 70 градуса. Тъпа работа дали е нормално ?
    Last edited by Galeano; 11-01-2009 at 18:53.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default хи

    Ами като си сменил термостата би трябвало вече всичко да ти е наред.ама защо ти отчита само 70 градуса.трябва да си отчита,като загрее,около 90 градуса,малко преди това.виж си датчика,червения,които е на самия термостат.И колата трябва да си загрява за 15 минути,не да влезе във температурен режим ами да си духа топло парното
    156 2,4jtd

  7. #7
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    абе я да питам тука да не правя нова тема...
    Аз на старата кола дойде ли зимата й слагах едно картонче на решетката отпред да загрява по лесно,тва някой прави ли го на алфата?!

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    Тогава и аз да питам нещо:
    Вчера в студа ходих до Банкя да си налея вода, отиване и връщане около 25км., парното си духа топло но стрелката показва малко над 50 градуса???

  9. #9

    Default

    като гледам имаме еднакви проблеми и всички сме за термостати,та аз пак да си попитам каде са датчиците на мойта алфа,гледам,гледам и невиждам дали и двата(единия) не са на самия термос.....?благодаря предварително,ако някой само ми каже така и така те там са(е)
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by zimin View Post
    абе я да питам тука да не правя нова тема...
    Аз на старата кола дойде ли зимата й слагах едно картонче на решетката отпред да загрява по лесно,тва някой прави ли го на алфата?!
    Ако термостата ти не затваря или е заседнал отворен има резон в картончето. А дали е отворен се проверява лесно палиш караш и малко преди да стигне 70 градуса примерно спираш и пипаш радиатора ако е студен всичко е наред и няма нужда от картон ако е затоплен вече слагай картона или най добре сменяй термостата.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #11
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    като гледам имаме еднакви проблеми и всички сме за термостати,та аз пак да си попитам каде са датчиците на мойта алфа,гледам,гледам и невиждам дали и двата(единия) не са на самия термос.....?благодаря предварително,ако някой само ми каже така и така те там са(е)
    Датчика ти е в термостата, сменя се в комплект. По принцип дизелите си имат защита срещу прегряване и загряват по-бавничко, но като покараш повечко трябва да ти стигне 90 градуса и след това да ги държи.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  12. #12
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Датчика ти е в термостата, сменя се в комплект. По принцип дизелите си имат защита срещу прегряване и загряват по-бавничко, но като покараш повечко трябва да ти стигне 90 градуса и след това да ги държи.
    Що говорите глупости, как ще държи 90гр. като термостата на JTD започва да отваря на 78гр. а вън е -5 например????

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  13. #13
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Що говорите глупости, как ще държи 90гр. като термостата на JTD започва да отваря на 78гр. а вън е -5 например????
    и колко градуса държи според теб?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  14. #14
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Що говорите глупости, как ще държи 90гр. като термостата на JTD започва да отваря на 78гр. а вън е -5 например????
    Щото точно толкова държи в движение
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Датчика ти е в термостата, сменя се в комплект. По принцип дизелите си имат защита срещу прегряване и загряват по-бавничко, но като покараш повечко трябва да ти стигне 90 градуса и след това да ги държи.
    е тва ме интересувашеи ще следя с интерес форума,да се разберат колегите ,кога отваря и и при колко градуса,и кога затваря,понеже няма от каде да взема информация(всичко живо около мен карат немски коли),а нещо с епер...немога да се оправя
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •