Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Регулиране на фарове на 147?

  1. #1
    Alfa tifosi yori's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Хасково,София-Дружба 1
    Posts
    128

    Default Регулиране на фарове на 147?

    Колеги,прерових цялата търсачка,но така и не намерих как да регулирам фаровете на моята 147-ца.Ако някой го е правил нека сподели своя опит,че сега съм извън София и не мога да се доверя на никой и предпочитам аз да пипна.

  2. #2
    нафталин JORKOOO's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    68

    Default

    Здрасти Колега!
    На самия фар / на самото тяло / има два винта с пластмасова глава / звезда беше ако не се лъжа / ,единия е за хоризонталата,а другия мести рефлектора по вертикалата.По тъмно спираш до някоя стена и ще си ги регулираш сам.Правил съм го не е страшно.
    След реглажа пробваш в някоя тъмна и тесна уличка за да видиш какво си постигнал
    Жоро 147 1.9 JTD

  3. #3

    Default

    След като сложих машинка за регулиране и на другия фар, не светят на едно равнище. От къде трябва да се регулират. От машинката по някакъв начин или ръчно в някой сервиз? Разминават се с 1 позиция някъде.
    Last edited by zombiran; 06-07-2010 at 23:49.

  4. #4
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Искам да попитам и за 156. Значи на машинките които вдигат фаровете от купето има едни пластмасови винчета, на левия фар прескача явбо вътре и не иска да се вдига ръчно, как може да се оправи това?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  5. #5
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Мога ли да регулирам само дългите или нещо рефлектора ми не е наред? Късите ми са страшни, но когато пусна дълги само светя в дърветата....
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  6. #6
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Мога ли да регулирам само дългите или нещо рефлектора ми не е наред? Късите ми са страшни, но когато пусна дълги само светя в дърветата....
    Провери крушките дали са поставени както трябва.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  7. #7
    започва да се пристрастява Conqueror's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    90

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Мога ли да регулирам само дългите или нещо рефлектора ми не е наред? Късите ми са страшни, но когато пусна дълги само светя в дърветата....

    И моите са така, а съм ходил на реглаж. Крушките също са читави и правилно поставени.

  8. #8
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Проверил съм крушките специално за това, левия ми рефлектор беше размърдан, но го закрепих по българския начин. Не подскача в дупки и не се мърда сега дори и ръчно. Освен да изкрива крушките да светят по надолу. Да не ги счупа да го е*а. Само това ме спира да си сложа ксенон, че работата става страшна тогава.
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  9. #9
    започва да се пристрастява Conqueror's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    90

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Проверил съм крушките специално за това, левия ми рефлектор беше размърдан, но го закрепих по българския начин. Не подскача в дупки и не се мърда сега дори и ръчно. Освен да изкрива крушките да светят по надолу. Да не ги счупа да го е*а. Само това ме спира да си сложа ксенон, че работата става страшна тогава.
    Аз лично не намирам особен смисъл от ксенон на дългите (освен ако не караш предимно по магистрала нощем, разбира се). Още повече, те трябва да ти светят добре първо с халогенните крушки, за да можеш да очакваш какъвто и да е ефект от ксенона, иначе той пак ще си свети в самолетите.

  10. #10
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Защо мислиш, че искам ксенон на дългите ако не карам нощем и то по магистрала да. Изкачат кучета, лисици, прасета, провадийци. Без майтап за последното
    Искам да попитам също мога ли да сложа ксенонова крушка и на халогените ми, което също се явява във самия фар на 147, че искам всичко да ми свети бяло.
    То се е видяло първо ще ги наместя и после ксенон, че да не заслепявам насрещните и да ми върши работа.
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  11. #11
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    Може, може ама толко баласти незнам къде ще ги сложиш
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  12. #12
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default Реглаж на фар

    Здравейте!
    На моята 147-ца левия фар не иска да се регулира вътре електронно от купето.Може ли някой да помогне!!!
    Благодаря предварително!!!

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by niko_iotov View Post
    Здравейте!
    На моята 147-ца левия фар не иска да се регулира вътре електронно от купето.Може ли някой да помогне!!!
    Благодаря предварително!!!
    Ето така се сваля машинката. Откачи я от фара и пробвай да я мръднеш от купето електронно. Ако не стане значи е заминала. Моята едната беше и не искаше да работи, при тебе най-вероятно е така.

    Сега другата ми нещо зацикля, ама от време на време включва.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails far.jpg  

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    33

    Default

    И пак да върна темата към 147. Има два винта шестограмни на фара, единия наглася вертикално късите (и дългите май?), а другия е по навътре към фаровете за мъгла - той да не е за тях, защото не видях да мърдат хоризонтално късите. Някакви идеи?
    Romeo 147, TS 1,6 2001

  15. #15
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by Calobran View Post
    И пак да върна темата към 147. Има два винта шестограмни на фара, единия наглася вертикално късите (и дългите май?), а другия е по навътре към фаровете за мъгла - той да не е за тях, защото не видях да мърдат хоризонтално късите. Някакви идеи?
    Не, не е за тях. Точно от него мърдат хоризонтално.
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •