Page 10 of 33 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 136 to 150 of 481

Thread: Много слабо светят късите ксенонови светлини 166, не знам защо ...

  1. #136
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    ето каде в София правят рефлектори,момчето ми каза след около месец,че в момента не бачкали.http://www.kampaints.com/BG/index.html
    Last edited by genko1982; 21-02-2009 at 17:12.
    alfa 166jtd@super

  2. #137
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by teodor80 View Post
    Много слабо светят късите ксенонови светлини незнам защо-нищо не се вижда.Уж лупи уж незнам си какво и не светят.Ксенона е слаган тук от предния собственик.Как се свалят фаровете искам да достигна до вътрешната и външната страна на лупите та да ги изчистя може да са замърсени ама незнам и с какво да ги изчистя.Приемам съвети всякакви.
    п.с. Дългите са ми номер 1 святят прекрасно.
    нямаш ли халогени на бронята ,
    и при мен късите са зле но ги подсилвам с тези от бронята

  3. #138

    Default

    Едно въпросче към колегата teodor80.
    Сложил съм двата фара на масата,как де го....се сваля лупата?МАхнал съм двете винтчета,но тя не излиза.Голямата пластмасова кора която е на щипки на самият фар как се маха?Или да не би да трябва да се маха стъклото,за да излезне лупата?
    И последно,направиха ли ти покритие на рефлектора на лупата отвътре и от вън?Доволен ли си?
    Благодаря ти..

    П.П А колко ти струваше удоволствието?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #139
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Едно въпросче към колегата teodor80.
    Сложил съм двата фара на масата,как де го....се сваля лупата?МАхнал съм двете винтчета,но тя не излиза.Голямата пластмасова кора която е на щипки на самият фар как се маха?Или да не би да трябва да се маха стъклото,за да излезне лупата?
    И последно,направиха ли ти покритие на рефлектора на лупата отвътре и от вън?Доволен ли си?
    Благодаря ти..

    П.П А колко ти струваше удоволствието?
    имаш лично
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  5. #140

    Default

    Quote Originally Posted by teodor80 View Post
    имаш лично
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  6. #141
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Кажете и ние да разбереме.

  7. #142

    Default

    Значи,преди някои да се развика,аз ще разделя рефлекторите на основен и на този на лупата.

    Не съм правил снимки на свалянето на предната броня,но при необходимост мога да снимам местата на които е закачена.
    При мен положението беше повече от плачевно,Никога не слагайте крушки с по-високи ватове от оригиналните!!!
    Ако искате да свалите само лупата и неиният рефлектор,то не е нужно да махате стъклото на фара.Целият пласмасов капак,заедно със системите за хоризонтален и вертикален реглаж се държат на трите щипки,които от своя страна за захванати към основният рефлектор.С внимателно дърпане и с помоща на часовникарска отверка,която напъва контричките на водачите,въпросният капак излиза.След това развивате винтчетата,махате металните скоби които придържат допълнително лупата към основният рефлектор.Запомнете положението на всички съставни елементи на лупата с цел правилно сглобяване.След което спокоино махате рефлектора на лупата,измивате самата лупа/стъклото/,и правите с рефлектора каквото сметнете за нужно.Аз постъпих по следният начин:рефлекторите на лупите заминаха за Стрелча!Самият фар напълних с много парченца накъсан вестник и студена вода.Стабилно друсане около 20 мин.на всеки.Резултатът е налице:почти чисто нови фарове!Разбира се основният рефлектор е с ненарушено покритие.След като пристигнат и рефлекторите на лупите,ще пусна снимки да видите и вие.

    Като допълнение:абсолютно целият фар бе пълен с прах и частици от покритието на рефлектора на лупата,плюс явно опушването от по силните крушки,коиtо за мои късмет не са изгорили покритието на основният рефлектор.Карах само два дни с тях.Имам съмнения и че капачката на късите светлини не уплътнява добре,тъй като гуменото уплътнение е леко накъсано.
    На тези които се захващат с тази процедура....Успех!Надявам се и аз да съм доволен като колегата teodor80
    Last edited by Linkestis; 25-03-2009 at 12:33.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  8. #143
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    101

    Default

    Задължително ли се сваля предната броня, за да излезе фара.

  9. #144

    Default

    Quote Originally Posted by krasivl View Post
    Задължително ли се сваля предната броня, за да излезе фара.
    Да,няма как да си извиеш ръката за да бръкнеш за последната гайка. пробвах ама не става
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  10. #145
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    101

    Default

    Лайсната под фара ми е счупена поръчах нова, ще се видя в приключение при сманата.

  11. #146

    Default

    Малко отзиви за никелирането :

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=32122
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  12. #147

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Малко отзиви за никелирането :

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=32122
    Надявам се да е единиствения случай,или че е от вида на рефлектора.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  13. #148
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Колеги имайте в пред вид че фаровете могат да да започнат да светят слабо и по една много банална и проста причина.А именно нагар,ерозия или охлабване на контактните площи на кабелните обувки в захранващите букси.Това е една много често срешана причина за немощта на фаровете.Лекува се много лесно-смяна с други(нови) кабелни обувки в случай че са стандартни.Ако не е възможна смяната се предприема профилактика но ефекта е по краткотраен.

  14. #149

    Default

    Днес постигнах и завиден ефект и с халогените
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  15. #150
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Linkestis - трябва да направим една среща с тези които имат проблеми с фаровете, разбираме се за една събота и неделя и разфасоваме кочините.
    Това може да го направим на всяка една от редовните ни срещи, щото май няма някой, който да няма проблеми с фаровете С изключение на тези с фабричния ксенон, които сте 3-ма души на кръст
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


Page 10 of 33 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •