Page 31 of 33 FirstFirst ... 212930313233 LastLast
Results 451 to 465 of 481

Thread: Много слабо светят късите ксенонови светлини 166, не знам защо ...

  1. #451
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Лятото си свалях предната броня за боядисване и свалих лайсните на фаровете че ената имаше отчекнато и стоеше лошо Исках да ги сменя но не намерих други и оттогава карам без лайсни Долу горе оттогава ми се струва че фаровете като че ли намалиха светлината Отначало си мислех за остарели крушки но скоро се зачудих дали тези лайсни не оказват някакво влияние върху насочването на светлината Дали без тях светлината не се разсейва С ксенон съм и рефлекторите са ходили в Стрелча Ще съм благодарен да коментирате дали има нужда да търся лайсни
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  2. #452
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Единият ми фар е с лайсна а другия - без (не мога да реша дали да сваля лайсната или да слагам и на другия). Така двата фара светят еднакво.
    Не мисля, че лайсните имат друго освен декоративно предназначение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #453
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Ако говориш за тези хромираните лайстни които са отдолу на фаровете силно се съмнявам да оказват влиание за силата на фаровете.Май,май и аз почвам да си мисля че 166-те нямат добри фарове каквото и да им правиш.

  4. #454
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Моите фарове са нови от магазина, светят 15 пъти по-силно от старите и 15 пъти по-слабо от фаровете на 17 годишното ми магаренце - Мондео, ама и то бая фар има(ще пусна снимка) Със старите фарове гледах къде е копчето вечер щото не мога да разбера дали са пуснати
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2012-09-24 11.34.33.jpg  

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #455
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Колко е диаметъра на лупата на прожектора от фар на 166 ? Някой пробвал ли е да сложи моримото би-ксенон прожектор вместо заводския прожектор ?
    Ето примерно видео на замяна на заводски с моримото на ауди а4 Б6: http://www.youtube.com/watch?v=WWX_El28pIw
    ...

  6. #456

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    ... Някой пробвал ли е да сложи моримото би-ксенон прожектор вместо заводския прожектор ?
    Аз Играх си доста, но филма е голям... До такава степен се закучи, че накрая се принудих да боцна Моримото-то на дългите и по тоя начин се сдобих с убийствени дабъл-къси, ама си останах изцяло без дълги, щото Моримото-то има дълги, колкото например Стоичков интелект В крайна сметка след една седмица си купих нови фарове и въпросът се реши тотално Така се открива топлата вода, щото не един колега във форума беше казал, че новите фарове са единственото решение

  7. #457

    Default

    Основния проблем на фаровете на 166-та са че светят в кучия гъз наречен български пътища.
    Нито има маркировка нито мантинели,нито осветеност!
    Това че лупата е малка е отделен въпрос

    endeavour,моля те ако имаш снимки на монтажа и вида да качиш и ако може да споделиш цената а може и на твоите ако не си ги изхвърлил или продал.

    П.п. имам приятел с А6,човека си смята времето за пътуване а то е преди изгрев не тръгва и преди залез спира.Мислех че е почнал да ослепява ама фара му е гредоред в сравнение на 166-та.
    Процедурата беше следната с неговата ; Стрелча,един вид ксенон,втори вид,трети вид,първо 35 вата после 55 вата,изреди ги от най-светлите до виолетките,това ксенони...после почна с биксенон...после триксенон,кварта и т.н.Сега е с нови фарове колко половината кола като цена и псува повече от мен,аз аз мога да псувам доста добре и цветущо
    Винаги е твърдял че го лъжа че виждам с моите фарове ама човека се убеди че не лъжа.Обаче ако кажа че фаровете са ми добри аз ще излъжа


    --------------
    Цената я видях
    Last edited by Linkestis; 14-02-2014 at 21:33.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  8. #458
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Plovdiv
    Age
    45
    Posts
    64

    Default

    Само за протокола - колко цветущо можеш да псуваш. Да не се окажеш някакъв прикрит сърбин?


    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Основния проблем на фаровете на 166-та са че светят в кучия гъз наречен български пътища.
    Нито има маркировка нито мантинели,нито осветеност!
    Това че лупата е малка е отделен въпрос

    endeavour,моля те ако имаш снимки на монтажа и вида да качиш и ако може да споделиш цената а може и на твоите ако не си ги изхвърлил или продал.

    П.п. имам приятел с А6,човека си смята времето за пътуване а то е преди изгрев не тръгва и преди залез спира.Мислех че е почнал да ослепява ама фара му е гредоред в сравнение на 166-та.
    Процедурата беше следната с неговата ; Стрелча,един вид ксенон,втори вид,трети вид,първо 35 вата после 55 вата,изреди ги от най-светлите до виолетките,това ксенони...после почна с биксенон...после триксенон,кварта и т.н.Сега е с нови фарове колко половината кола като цена и псува повече от мен,аз аз мога да псувам доста добре и цветущо
    Винаги е твърдял че го лъжа че виждам с моите фарове ама човека се убеди че не лъжа.Обаче ако кажа че фаровете са ми добри аз ще излъжа


    --------------
    Цената я видях

  9. #459

    Default

    Емиии украинец с баща македонец..да ти кажа по някога чак ме хваща срам от мен какви излизат от устата ми
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  10. #460

    Default

    Моите фарове светят толкова силно, че като потеглям от осветени улици забравям да ги пусна и ченгетата постоянно ме спират. Просто не забелязвам, че не работят... Иначе си изглеждат като нови, но явно рефлектора преди лупата не става вече. Дългите правят ден пред колата.

  11. #461
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Аз Играх си доста, но филма е голям... До такава степен се закучи, че накрая се принудих да боцна Моримото-то на дългите и по тоя начин се сдобих с убийствени дабъл-къси, ама си останах изцяло без дълги, щото Моримото-то има дълги, колкото например Стоичков интелект
    Можеш ли да обясниш какво се е закучило, аз нямам 166 но информацията може да е полезна за други колеги. И снимки ако имаш ще е интересно.
    Не мога да си обясня какво не ти харесва в дългите на моримотото ... карах с такива 1 година, преди това ги тествах доста време извън фар... има стотици монтажи из нета, снимки, видео и това е първото негативно мнение, което чета за тях.
    Единствения шанс да нямаш дълги е ако cut-off линията на късите е прекалено ниско. Дори само да погледнеш оптическата система как е направена , ще ти стане ясно че при правилно настроени къси ще имаш и дълги ...
    P.S. Моите са първо поколение. Сега се продават 5то поколение и може да имат разлика в дизайна на преградата и това също би обяснило по-лошите дълги ...
    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Това че лупата е малка е отделен въпрос
    Големината на лупата не е определяща. Моримотото например е 2.5 инчова но свети по-добре от някои 3.0.
    Last edited by Drag0; 14-02-2014 at 23:21.
    ...

  12. #462

    Default

    Под "закучване" имам предвид закрепването на прожектора към фара на тъжния сом. При фейс не знам как е. От клипа се вижда, че на А4 е доста по-подходящо направена фабричната лупа, в смисъл, че е закрепена с четири болта, а не с два и две пружинни скоби. Освен това аз нямаше откъде да взема готова присъединителна планка като колегата от клипа, а трябваше да изработя такава. С подръчни материали и инструменти това се оказа проблем. Тогава ми дойде идеята да включа двете лупи с ксенон (моята фабрична и биксенона) и да ги сложа една до друга пред една стена. Там видях, че разлика в светлинния поток между двете лупи с една и съща крушка няма. И тогава направих основната грешка - без да пробвам дългите на биксенона, толкова се доверих на рекламите и гледаните клипове, че го сложих на рефлектора за дълги, където и закрепването уж е според замисъла. Излишно е да споменавам, че поради PRC-произхода на прожекторите теорията,че се монтират директно на мястото на крушката се оказа недотам прецизирана за 166 и в крайна сметка съсипах рефлекторите. Съжалявам, че не снимах, но бях абсолютно убеден в елементарността на тая операция (естествено от Youtube). А що се касае до т.нар. оптическа система за дълги, то тая дъговидна планка, задвижвана от електромагнит, би вършила работа, ако основният светлинен поток на лупата е силен като за дълги светлини. Повтарям, при моите лупи това категорично не е така. Нямам представа какво поколение са, не съм пробвал и с други. Но рециклираните в Стрелча оригинални лупи не им отстъпват, това е моя преценка. А новите пък са много над тях - това пък е горчивият ми опит за около 350 лв ( отделно 120 за лупите и няколко дни ядове)
    P.S. Регулирането на фарове смятам за едно от нещата, които умея и не мисля, че това бе причината моите биксенони да нямат дълги

  13. #463
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    На който не му се газят хора, има мерак за 2 нови фара и не ползва цени да свирка на лично

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #464
    започва да се пристрастява Marin74's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Видин
    Posts
    31

    Default

    колеги аз току що зглобих моите фарове отворих ги със пистолет за горещ въздух и ги измих от вътре основно исега светят двоино по силно

  15. #465

    Default

    Quote Originally Posted by Marin74 View Post
    колеги аз току що зглобих моите фарове отворих ги със пистолет за горещ въздух и ги измих от вътре основно исега светят двоино по силно
    Не е било нужно да ги отваряш за да ги измиеш.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 31 of 33 FirstFirst ... 212930313233 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •