Page 32 of 33 FirstFirst ... 2230313233 LastLast
Results 466 to 480 of 481

Thread: Много слабо светят късите ксенонови светлини 166, не знам защо ...

  1. #466
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Възможно ли е покритието положено в Стрелча преди четири години да е свършило живота си Фаровете са с крушки ксенон китайчета 35вата Затворени са предполагам добре защото нямам запотяване Ако покритието от стрелча държи остава крушките да са дали вече фира Отначало фаровете блеснаха но сега с времето светлината направо изчезна
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  2. #467
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Възможно ли е покритието положено в Стрелча преди четири години да е свършило живота си Фаровете са с крушки ксенон китайчета 35вата Затворени са предполагам добре защото нямам запотяване Ако покритието от стрелча държи остава крушките да са дали вече фира Отначало фаровете блеснаха но сега с времето светлината направо изчезна
    Смени поне едната крушка и направи сравнение. Ако не е от крушката ще си имаш резерва.
    Обикновено със стареенето ксеноните започват да светят с по-виолетова светлина.

    Ако не е от крушките, или са прашасали или покритието се е влошило. Ако ги ползваш, като дневни, може и това да се е случило.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #468

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Смени поне едната крушка и направи сравнение. Ако не е от крушката ще си имаш резерва.
    Обикновено със стареенето ксеноните започват да светят с по-виолетова светлина.

    Ако не е от крушките, или са прашасали или покритието се е влошило. Ако ги ползваш, като дневни, може и това да се е случило.
    С времето светлината на ксеноновата крушка намалява значително, но основния проблем (поне при мен) се оказа дебелия слой прах върху рефлектора на лупата. Почистването му си е живо приключение, но оправя нещата.

  4. #469
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    С времето светлината на ксеноновата крушка намалява значително, но основния проблем (поне при мен) се оказа дебелия слой прах върху рефлектора на лупата. Почистването му си е живо приключение, но оправя нещата.
    И при мен беше така. Изглежда, че прахта се събира доста повече при ксенона заради високото напрежение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #470
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Аз реших да си взема нови фарове на които ще монтирам и нови крушки на ксенона,надявам се най после да бъде светлина пред мен.Знам че ще има ефект,но нека се убедя,след което тази процедура и на другата кола.

  6. #471
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз реших проблема с фаровете по малко нестандартен начин. На всички ни е ясно как се олюпва рефлектора над крушката, но отдолу покритието е на 90% добро, просто обърнах рефлетора .
    Фабрично е предвиден да се обръща за коли с обратна дирекция, като едновременно с това се обръща и ламаринката пред него. Естествено аз я оставих така, но изправих чопчето което започва да пречи, като го наложите ще видите за кое става дума.
    И така без много усилия си имаме на 90% прилични фарове, прави си пак добрия светлинен сноп както си е по принцип.
    Успех на всички, ако имате въпроси питайте.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #472
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    Аз това го казах и направих отдавна. Никой не взе на сериозно казаното, но това не е мой проблем. С тази процедура си връщаш фаровете с 50-60 до 90%.

  8. #473
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    На вас горят ли ви често предните габаритни крушки Постоянно горят и слагам какви ли не Последно сложих от тия с четирите диодчета И те заминаха Неща да слагам Н6 че ще жълтее светлината Но вече незнам какво да слагам Каквото сложа максимум половин година и поне едната е аут До седем осем месецата са изгорели и двете Дайте съвет за трайни и долу горе с бяла светлина крушки
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  9. #474
    Запален алфист Fr0sT's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    245

    Default

    Аз съм с тия скъпите Филипси Blue Vision май се водеха, не са чисто бяло ама не са и толкова жълти и вече повече от година си работят. Провери си самите букси да не са разхлабени и от това да горят че моята едната прекъсваше и ту светеше единия габарит ту угасваше.
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp - 2000

  10. #475
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    На вас горят ли ви често предните габаритни крушки Постоянно горят и слагам какви ли не Последно сложих от тия с четирите диодчета И те заминаха Неща да слагам Н6 че ще жълтее светлината Но вече незнам какво да слагам Каквото сложа максимум половин година и поне едната е аут До седем осем месецата са изгорели и двете Дайте съвет за трайни и долу горе с бяла светлина крушки
    Предполагам, че горят заради прегряване, когато караш по светло. Ако е такъв случаят, изключването на габаритите (всякакви) от дневните светлини, ще реши проблема.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #476
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Уж съм със ксенон и не би трябвало да е от прегряване но ако се окаже това причината ще трябва да сложа модул за дневните светлини при което да не се активират габаритите Сега пак взех от тези с четири пъпки светлини (от всичките страни) и ако пак дадат рано фира ще мисля за модул Не вярвам да е от хлабави букси защото едната е директно запоена в буксата защото пластините вътре не ставаха
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  12. #477
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Горят, защото не са проектирани да работят при 30 гр. околна температура. Слагай един модул за 20 лв да пали дългите на 20% и ще се родиш.
    Аз откакто съм с такъв модул и ксенона си ми работи и габаритите са си здрави и не мисля дали не съм забравил да пусна фаровете.

    Толкова много удобства на цената на 20 лв си е без пари


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #478
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Горят, защото не са проектирани да работят при 30 гр. околна температура. Слагай един модул за 20 лв да пали дългите на 20% и ще се родиш.
    Аз откакто съм с такъв модул и ксенона си ми работи и габаритите са си здрави и не мисля дали не съм забравил да пусна фаровете.

    Толкова много удобства на цената на 20 лв си е без пари
    само да допълня незнам дали сте забелязали но когато е с LED габарити и имаш модул модула не пали а само писка от време навреме върнах си старите крушки с нажежаема жичка и от тогава нямам проблеми иначе ми побеля косата докато се сетя защо прави така
    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  14. #479
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by kabamitov View Post
    само да допълня незнам дали сте забелязали но когато е с LED габарити и имаш модул модула не пали а само писка от време навреме върнах си старите крушки с нажежаема жичка и от тогава нямам проблеми иначе ми побеля косата докато се сетя защо прави така
    Това някои модули го правят заради LED габаритите и клюкарката. И аз съм с LED габарити (без паралелно свързани съпротивления) но DRL модулът си работи нормално.
    А ти би могъл да си сложиш LED габаритите и да свържеш управляващия вход на DRL модула в токовия кръг на някой от задните габарити или да сложиш едно съпротивление успоредно на LED крушката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #480
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Трябва да се лиша от ксенона на дългите Доколкото си спомням ксенона или пали или не При него не вървят процентите Иначе идеята щеше да е реализирана отдавна
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

Page 32 of 33 FirstFirst ... 2230313233 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •