Page 25 of 33 FirstFirst ... 152324252627 ... LastLast
Results 361 to 375 of 481

Thread: Много слабо светят късите ксенонови светлини 166, не знам защо ...

  1. #361
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Аве Емо на тия снимки светиш колкото един фар на нормална кола
    Снимките както написах са с телефон и изобщо не се вижда как светят фаровете .. като преместя надясно се вижда само десния .. като преместя наляво само левия Това е някакво средно положение
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  2. #362
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Емо... това е снимка от старите ми фарове без да са регулирани. Вижда се че левият бие надолу и затова и графиката не е изцяло бяла но погледни какво значи ден.
    В крайна смета и това не ми харесва и затова си взех нови фарове. Какъв е твоят ксенон защото Бобо наистина е прав - това по-бие на габарити?!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 005.jpg  

  3. #363
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Емо... това е снимка от старите ми фарове без да са регулирани. Вижда се че левият бие надолу и затова и графиката не е изцяло бяла но погледни какво значи ден.
    В крайна смета и това не ми харесва и затова си взех нови фарове. Какъв е твоят ксенон защото Бобо наистина е прав - това по-бие на габарити?!
    6000k е моя но казвам пак.. снимката е правена с телефон и изобщо не се вижда точно колко осветяват.. Трябва да намеря апарат да снимам, че моя направи последните си снимки преди 2 седмици
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  4. #364
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Да вдигна още една поизостанала тема.... Мисля, че дойде и моя ред да си рециклирам фаровете... Бях убеден, че като сложа ксеноните и ще ми светне , но уви - бялосинкав утенък и суета за мен... Та в неделя ще махам бронята, фаровете и оттам - куриер и Стрелча.. Ако някой знае още някоя тънкост по процедурата .... даа споделяааа......
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  5. #365
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    бронята се отпуска само от двете страни няма нужда да се демонтира цялата.Фаровете се разлепват наи лесно с пистолет за горещ въздух!Даи зор на лелката от Стрелча щот се туткат здраво моите 7 дена ги чаках!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  6. #366
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    бронята се отпуска само от двете страни няма нужда да се демонтира цялата.Фаровете се разлепват наи лесно с пистолет за горещ въздух!Даи зор на лелката от Стрелча щот се туткат здраво моите 7 дена ги чаках!
    Аз моите на ги получих на 3-тия ден след като ги бях изпратил, без да им давам зор. Колкото до бронята - най-добре да я разкачи цялата за да не я одраска или спука
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  7. #367
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Да вдигна още една поизостанала тема.... Мисля, че дойде и моя ред да си рециклирам фаровете... Бях убеден, че като сложа ксеноните и ще ми светне , но уви - бялосинкав утенък и суета за мен... Та в неделя ще махам бронята, фаровете и оттам - куриер и Стрелча.. Ако някой знае още някоя тънкост по процедурата .... даа споделяааа......
    Не знам но ако си в оригинален ксенон... внимавай 10 пъти повече отколкото ако си без. Отваряли сме много пъти със и без и разликата е огромна. Според мен лепилото е друго и само пистолет няма да ти свърши работа.

  8. #368
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    аз не смятам че колите които имат заводски монтиран ксенон страдат от изгорели рефлектори на фаровете...
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  9. #369
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Не е така... дългите къде светят? Извън фара ли?
    Истината е че са изгорели много по-малко отколкото без ксенон но пак са си заминали. Аз затова и си взех чисто нови. За разлика няма да говорим.

  10. #370

    Default

    Аз не знам дали са ми изгорели, ама нищо не виждам не зависимо че съм с оригинален ! Добре че сложих ксенон и на халогените, та поне 10 тина метра отпред ми е сравнително светло.

  11. #371
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Сменяш ги и свиркаш че иначе още ще даваш за гуми.

    П.П. Обави се да ти дам врътките за конзолата и да почерпиш

  12. #372
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Taka .Днес се хванах да разглобявам фаровете... Не съм кой знае какъв майстор и разглобяването го правих с така да се каже семейните инструменти. Ако знаех какъв гърч ме очаква - чесно нямаше да се хвана аз да го правя това.. Както и да е , шокът доиде от това ,че като разглобих рефлекторите - те бяха като нови......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P071110_14.26.jpg   P071110_14.26_[01].jpg   P071110_14.27.jpg  
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  13. #373
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    . Както и да е , шокът доиде от това ,че като разглобих рефлекторите - те бяха като нови......
    Заеби !!!

    А сега ти остава само да ги върнеш на мястото им хахаах !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  14. #374
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Интересно видял ли си как ти е предното стъкло (отвътре) а и ми се ще да видя и другите 2 рефлектора...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 009.jpg  
    Last edited by ACEHOB; 07-11-2010 at 19:42.

  15. #375
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Taka .Днес се хванах да разглобявам фаровете... Не съм кой знае какъв майстор и разглобяването го правих с така да се каже семейните инструменти. Ако знаех какъв гърч ме очаква - чесно нямаше да се хвана аз да го правя това.. Както и да е , шокът доиде от това ,че като разглобих рефлекторите - те бяха като нови......
    Значи си забърсваш стъклата и лупите и си ти. Моите старите светнаха доста повече при тази процедура, въпреки, че имаха леки забележки по рефлектора, след което колегата Илчо ги отнесе. Успех при събирането!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 25 of 33 FirstFirst ... 152324252627 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •