Page 1 of 33 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 481

Thread: Много слабо светят късите ксенонови светлини 166, не знам защо ...

  1. #1
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default Много слабо светят късите ксенонови светлини 166, не знам защо ...

    Много слабо светят късите ксенонови светлини незнам защо-нищо не се вижда.Уж лупи уж незнам си какво и не светят.Ксенона е слаган тук от предния собственик.Как се свалят фаровете искам да достигна до вътрешната и външната страна на лупите та да ги изчистя може да са замърсени ама незнам и с какво да ги изчистя.Приемам съвети всякакви.
    п.с. Дългите са ми номер 1 святят прекрасно.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  2. #2
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by teodor80 View Post
    Много слабо светят късите ксенонови светлини незнам защо-нищо не се вижда.Уж лупи уж незнам си какво и не светят.Ксенона е слаган тук от предния собственик.Как се свалят фаровете искам да достигна до вътрешната и външната страна на лупите та да ги изчистя може да са замърсени ама незнам и с какво да ги изчистя.Приемам съвети всякакви.
    п.с. Дългите са ми номер 1 святят прекрасно.

    Позната история. Лекува се с нови фарове. Рефлекторите са се олюпили и нищо не може да се направи.

    Писал съм по въпроса, пусни търсачката.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  3. #3
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    teodor80 - пробвай първо с нови крушки и тогава чак целите фарове. Ето и темата за какви крушки да си вземеш.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    и аз съм по същия начин дълги супер-къси никви с ксенон
    alfa 166jtd@super

  5. #5
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Позната история. Лекува се с нови фарове. Рефлекторите са се олюпили и нищо не може да се направи.

    Писал съм по въпроса, пусни търсачката.
    Добре съгласен съм.И не че ти пренебрегвам мнението и бързия отговор(за което съм благодарен),но все пак ще се мъча по някакъв начин да ги сваля тия фарове и да ги изчистя и пак ако не светне чак тогава да се набуча яка сума пари да си купя нови.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Еми факт си е, че фаровете на много 166-и светят калпаво ако трябва да бъда честен. А да отвориш фара според мен няма как, защото е пломбиран. По принцип има хора, които могат да ти го отворят ама си е рискована работа и не всеки би се хванал.

  7. #7
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by Connor View Post
    Еми факт си е, че фаровете на много 166-и светят калпаво ако трябва да бъда честен. А да отвориш фара според мен няма как, защото е пломбиран. По принцип има хора, които могат да ти го отворят ама си е рискована работа и не всеки би се хванал.
    Сигурен ли си че е пломбиран аз до сега не съм виждал такъв фар.По принцип фаровете са захванати със силикон и по няколко щипки за по сигурно-предполагам,одрязва се силикона и фара се отваря.Самоче тук ми е по сложно-имат ел реглаж и нищо не се вижда.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  8. #8
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by teodor80 View Post
    Много слабо светят късите ксенонови светлини незнам защо-нищо не се вижда.Уж лупи уж незнам си какво и не светят...Дългите са ми номер 1 святят прекрасно.
    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Позната история. Лекува се с нови фарове. Рефлекторите са се олюпили и нищо не може да се направи...
    Quote Originally Posted by genko1982 View Post
    и аз съм по същия начин дълги супер-къси никви с ксенон
    Quote Originally Posted by Connor View Post
    Еми факт си е, че фаровете на много 166-и светят калпаво ако трябва да бъда честен...
    Така е, не са добри късите на 166 и това няма нищо общо с ксенона, а както каза Пинко, е от рефлекторите. Лошото е, че новите фарове са около 5 стотака единия, а 2-ра ръка не ти вършат работа, защото вече си имаш такива
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  9. #9
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by teodor80 View Post
    Сигурен ли си че е пломбиран аз до сега не съм виждал такъв фар.По принцип фаровете са захванати със силикон и по няколко щипки за по сигурно-предполагам,одрязва се силикона и фара се отваря.Самоче тук ми е по сложно-имат ел реглаж и нищо не се вижда.
    Както ти казах, така е. Ако намериш наистина смел и добър майстор може и да стане.

  10. #10

    Default

    Колеги, чистенето на фаровете е доста бъгава работа, "повервайте ми" ! И аз съм се вкарвал в този филм. Когато тръгвате по тези стъпки имайте нагласата, че трябва да се отдели една сума за нови фарове и ако всичко стане благополучно, тогава резултатът носи едно голямо удовлетворения за свършената работа и спестените пари. С една дума не е ясно какво ще стане. Така, че всеки трябва да си направи сметка дали да рискува, дали направо да си купи нови фарове или да се задоволи със съществуващото положение. Има доста писано по темата в другите раздели. И аз бих могъл да споделя опит, но не знам дали мога да обхвана всичко, за това най-добре е да прочетете сами, а пък и не съм го правил на 166-цата, макар, че и тя има нужда вече. В крайна сметка на 146-цата ги оправих сам, но благодарение на мненията на колегите от форума. Моля, ако някой го направи, да снима пътя за свалянето на целия фар от купето.
    Last edited by old alfist; 12-01-2009 at 23:04.

  11. #11
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Kolega ако ти се занимава и найстина не се е прецакал рефлектора може да си поиграеш.Знам че е доста тегава маниполация това с чистенето,защото трябва да свалиш фара, да го разлепиш и после залепиш така че да не влиза вода. Но сега при тези температури най много да строшиш пластмасите ако не го правиш на топло.
    Виж дали са регулирани ксеноните,може и за това да не светят като хората.
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Lucky View Post
    Kolega ако ти се занимава и найстина не се е прецакал рефлектора може да си поиграеш.Знам че е доста тегава маниполация това с чистенето,защото трябва да свалиш фара, да го разлепиш и после залепиш така че да не влиза вода. Но сега при тези температури най много да строшиш пластмасите ако не го правиш на топло.
    Виж дали са регулирани ксеноните,може и за това да не светят като хората.
    В момента наистина е проблем, защото няма топло в радиаторите. При нормално положение при един час върху радиатора, целия фар се загрява. По отношение на залепването аз го направих с топлоустойчив силикон.

  13. #13
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Така е, не са добри късите на 166 и това няма нищо общо с ксенона..
    Аз пък откакто сложих ксенона се родих
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  14. #14
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Аз пък откакто сложих ксенона се родих
    Дай боже всеки му!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  15. #15
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Аз пък откакто сложих ксенона се родих
    Щото са ти читави рефлекторите Нямаш представа какъв кеф изпитвам като се кача на баба Ланча и си включа фаровете - 2 по-добре осветяват от тези на Ромина Пауър. Кажи ми, това нормално ли е - кола от началото '95-та няма никакви грижи и прави бял ден и то с обикновени халогенни крушки от 5 лв едната, а от фаровете на тия модерни параходи от '99 - '02 г. всички се оплакват. Просто не са читави и това е. Не е нормално за 5 години да ти се развали рефлектора.
    Last edited by Коки; 13-01-2009 at 13:24.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


Page 1 of 33 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •