Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: вече карам дизел

  1. #1
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default вече карам дизел

    Здравейте колеги,от вчера съм собственик на първият ми дизелов автомобил естественно от любимата ми марка Алфа Ромео166,2.4JTD 136к.с.Но по закона на Мърфи всичко беше наред докато не мина 120км.Като за начало загуби мощност когато я настъпя рязко,иначе като подавам леко газ всичко е о.к.,в смисъл че набира,и снощи в тъмното като я докарах не ми се гледаше в коша,но днес забелязах че маркуча на турбото който идва от въздушният филтър с някяква кутийка отдолу е увит в хартиено тиксо с примеси на изолирбанд и когато подадеш газ този маркуч се събира и стените му които са от тиксо се слепват,а като пуснеш газта се пооправя,оказа се че въздушният филтър е на 17-18000км,та като сменя маркуча и филтъра дали ще се пооправи малко,ааа и има едно тънко маркуче мисля че е за някакъв вакуум предполагам /и седи до гореспоменатия хартиен маркуч /та това маркуче седи много хлабаво,защото неволно го бутнах и то се откачи!Иначе колата пали без проблем,по таблото свети само габарита и индикацията за къси светлини,лампичката за подгрева свети когато подам контакт около 3сек.Благодаря за мненията ви и насоките които ще ми дадете!Обръщам се първо към вас защото в сервизите сменят щяло и нещяло без да питат!
    Last edited by pisa_misho; 05-08-2014 at 22:41.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  2. #2

    Default

    Не я карай много да не засмуче турбото нещо. Така както описваш няма въздух.
    Турбината трябва да я пазиш като очите си. Иначе следват много разправии и пари.
    Дори не бих я палил повече с такъв маркуч.
    Last edited by lordliness; 05-08-2014 at 23:45.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Айде честито присъединяване към клуба на "трактористите". Дойде на правата вяра
    Вземи и смени маркуча и филтъра, щото сега е все едно да тичаш, докато някой те е стиснал за гушата.
    Айде дано тази да не е като предната 166-ца.
    Ако има проблем, от понеделник може да се чуем, че сега си кисна краката в голямата локва.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Маркуча и въздушният филтър вече са сменени,утре ще сменя и горивният,колата започна да се стрелка,но като че ли не е това което очаквам!Братле а с теб ще се чуем задължително ,за да я закачим и да видим какво и трябва още!Знаеш че в теб ми е надеждата,щото нещо не случвам на майстори,ти поне знаеш!Естественно ще съм благодарен и на повече съвети и препоръки!Момчета на колко оборота горе долу трябва да го карам тоя мотор,къде му е добре?
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    В интервалът между 2 и 3 000 оборота им е силата на тези мотори, хем икономия, хем готов да ти лепне гърбът в седалката при желание или необходимост.
    За други работи може да говорим след като я видя.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Айдеее,филма започна! Пръсна се пакета на ключа за запалването,и просвири алтернатора,добрата новина е че частите пристигат утре,момчета казаха ми че интеткулера бил много затлачен,каквото и да означава това,и да съм го измиел на пароструйка-колата щяла да живне! Има ли нещо вярно,и каква роля играе този интеркулер
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  7. #7

    Default

    Охлажда въздуха преди да влезе в двигателя. Може да има масло. Ама чак пък толкова.
    Ако го миеш външно внимавай да не го повредиш. Изглежда като радиатор, в дясно на колата когато стоиш срещу нея
    Last edited by lordliness; 08-08-2014 at 20:28.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Ами мисля да го измия на автомивка външно,а той може ли да се мие вътрешно??? Да братле майстора ми показа кое е,но не уточни от вътре или отвън да го мия!
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  9. #9

    Default

    Може и вътре, вътре има масло. То не трябва да е там. Но после трябва да се изсуши добре.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Абе,вътре специално на мен ще ми е трудно сам,защото все още не знам кое какво е и за какво е ,така че на първо време ще го окъпя външно,но няма да откажа морална подкрепа и напътствия и за отвътре.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Абе,вътре специално на мен ще ми е трудно сам,защото все още не знам кое какво е и за какво е ,така че на първо време ще го окъпя външно,но няма да откажа морална подкрепа и напътствия и за отвътре.
    Ако ти е интересно може да ми разгледаш темите по ремонтите, които съм правил. Има и много снимки.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #12
    Запален алфист Росен Желев's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    284

    Default

    Сваляш кулера вземаш един литър бензин сипваш по малко вътре запушваш дупките и клатиш.
    Алфа 166 2.4 JTD

  13. #13
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    И така започва втора серия!Днес се обади маистора и каза че стартера е аут,но за да го свали трябва да разглоби колата от дясно,карета,носачи,и т.н.! Това вярно ли е?
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    И така започва втора серия!Днес се обади маистора и каза че стартера е аут,но за да го свали трябва да разглоби колата от дясно,карета,носачи,и т.н.! Това вярно ли е?
    Не.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    И така започва втора серия!Днес се обади маистора и каза че стартера е аут,но за да го свали трябва да разглоби колата от дясно,карета,носачи,и т.н.! Това вярно ли е?
    Да не е казал алтернатора?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •