Results 1 to 7 of 7

Thread: Подгревни свещи?

  1. #1
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default Подгревни свещи?

    Гледам,че в сайта на axm auto предлагат два вида подгревни свещи,също видях ,че се делят на още два вида с единична и двойна намотка.С каква намотка и какви са оригиналните?
    А и да се възползвам да питам, някой знае ли какъв е максималният размер акумулатор който може да се побере в 1.9 JTD,че съм решил да взема един Bosch S5 77Ah 780A, размер в мм [д x ш x в]: 278x175x190 ,но ми се вижда първо малко висок и незнам дали няма да опира във дебитомера,а и не мога да го премеря без да сваля стария,а в момента нямам инструменти
    Благодаря!!!
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  2. #2

    Default

    голям е 77 на дължина ,аз си взех 62 ,за свещите най добре свали една да видиш от кой модел е и отиди направо в магазина с нея
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

  3. #3
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Quote Originally Posted by CHIKI View Post
    голям е 77 на дължина ,аз си взех 62 ,за свещите най добре свали една да видиш от кой модел е и отиди направо в магазина с нея
    То и аз в момента съм с 62Ah,но ми се иска да сложа по-голям.Мерих го и е 240мм., а назад има още 3-4см. разтояние,но ще влезе под дебитомера и затова си мисля,че по-скоро на височина няма да стане

    P.S. Няма ли някой с по-голям акумулатор?
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  4. #4
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Пиши едно л.с. на Spe4elist! Той може да ти каже точно кой бош дават за нашите кошници Аз съм в момента с 63 Ач, но се оказа, че стартовият ми ток е слабичък - 550Ач. Той го гледа на срещата в неделя и каза, че 72 или 72 били за нашите машини по каталог
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #5
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Пиши едно л.с. на Spe4elist! Той може да ти каже точно кой бош дават за нашите кошници Аз съм в момента с 63 Ач, но се оказа, че стартовият ми ток е слабичък - 550Ач. Той го гледа на срещата в неделя и каза, че 72 или 72 били за нашите машини по каталог
    Аз го гледах в каталога на bosch и го дават точно този дето искам да взема,но ми се струва че е малко голям и няма да влезе.
    Click image for larger version. 

Name:	bosch.JPG 
Views:	15 
Size:	83.7 KB 
ID:	7839
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    134

    Default

    Аз имам една под ръка от старите свещи - бошовска и гледам че отговаря на 2-рия вид,има номер на нея 02502002036.1-я и 2-рия вид май се различават по година на производство.Успех
    146 JTD-2000г.
    Punto 1.2

  7. #7
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Благодаря на всички който помогнаха!!!
    Утре отивам да си поръчам акумулатора,че го няма в наличност, а от четвъртък ще сменя и свещите.
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •